Real bez vyloučeného Figa padl v Pamploně

• 5
Barcelona - Z první výhry na lavičce Barcelony se radoval trenér Radomir Antič ve 22. kole španělské ligy. Antič, který převzal mužstvo po Louisi van Gaalovi, dovedl tým v minulém kole k remíze s Atlétikem Bilbao. Tentokrát jeho svěřenci v městském derby porazili Espaňol. Skóre otevřel pět minut před koncem prvního poločasu hlavičkou Philip Cocu, ještě do přestávky přidal druhý gól Xavi.

Také v utkání s Atlétikem Barcelona vedla o dvě branky, proti Espaňolu ale náskok neztratila.

V dalším ostře sledovaném utkání Real Madrid prohrál v Pamploně s domácí Osasunou 0:1.

Real inkasoval už v prvním poločase a o možnost alespoň vyrovnat jej připravil Luis Figo. Portugalský záložník neudržel nervy na uzdě a nechal se v 63. minutě vyloučit.

Výsledky 22. kola:
Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:2
(40. Cocu, 43. Xavi), Valencie - Málaga 2:0 (55. Pellegrino, 74. Sánchez), Valladolid - La Coruňa 0:1 (58. Makaay), Bilbao - FC Sevilla 2:0 (60. Etxebarria, 89. Ezquerro), Vigo - Huelva 4:1 (39. a 57. Edú, 64. a 76. Jesuli - 90. vlastní Silvinho), Alavés - Villarreal 1:0 (76. Tomič), Pamplona - Real Madrid 1:0 (37. Manfredini), Santander - Vallecano 2:0 (16. Guerrero, 29. Benayoun), Betis Sevilla - San Sebastian 3:2 (12. a 90. z pen. Fernando,
86. Filipescu - 74. a 78. Nihat), Atlético Madrid - Mallorca 2:1 (16. Movilla, 61. Luis García - 21. Novo)

1. San Sebastian    22 12 8 2 38:27 44
2. Real Madrid        22 11 9 2 46:23 42
3. Valencie              22 12 6 4 36:17 42
4. La Coruňa           22 11 6 5 31:25 39
5. Vigo                    22 11 3 8 28:20 36
6. Betis Sevilla        22 10 6 6 35:30 36
7. Atlético Madrid    22 8 8 6 35:28 32
8. Bilbao                 22 8 5 9 34:37 29