PRVNÍ GÓL V ITÁLII. Český fotbalový reprezentant Daniel Pudil (vpravo) se

PRVNÍ GÓL V ITÁLII. Český fotbalový reprezentant Daniel Pudil (vpravo) se poprvé střelecky prosadil v italské lize, ale jeho trefa Ceseně k bodů nepomohla. Jeho tým podlehl doma AC Milán 1:3. Na snímku Pudil bojuje o míč s Maxi Lopezem. | foto: AP

Pudil a Kozák se v Itálii trefili, ale k bodům svým týmům nepomohli

• 10
Český fotbalista Daniel Pudil se poprvé trefil v italské lize. Ve 24. kole ovšem jen zmírnil porážku Ceseny s AC Milán. Úřadující mistr se po výhře 3:1 vrátil na první místo tabulky, o které se přetahuje s Juventusem Turín. Ten zůstává jediným neporaženým týmem soutěže.

Trefil se i jiný český hráč Libor Kozák, jenž se střelecky prosadil i minulý týden. Tentokrát ovšem jenom mírnil porážku Lazia Řím na hřišti Palerma 1:5.

Dvaadvacetiletý útočník nastoupil v Palermu do druhého poločasu za stavu 0:3 a v 84. minutě snížil přízemní ranou na konečných 1:5.

Ani trefa Pudila, který v Ceseně hostuje do konce sezony ze španělské Granady, body neznamenala. V  65. minutě jen snížil umístěným halfvolejem.

Cesena inkasovala v prvním poločase dva slepené góly. Ve 29. minutě otevřel skóre debutant Sulley Muntari a za dvě minuty ho napodobil Urby Emanuelson. Třetí branku milánského klubu zařídil deset minut po přestávce Robinho.

AC Milán se posunul o bod před Juventus, který má ovšem zápas k dobru.

Juventus otočil zápas s Catanií a vyhrál 3:1. Doma brzy prohrával brankou Pabla Barrientose. Svěřence Antonia Conteho však vrátil do zápasu v 22. minutě Andrea Pirlo zakroucenou střelou z přímého kopu.

V druhé půli zlomilo odpor sicilského týmu vyloučení Marka Motty po druhé žluté kartě a následně i branky Giorgia Chielliniho a Fabia Quagliarelly.

Dál chřadne Inter Milán, který od debaklu 0:4 na hřišti AS Řím už ve třech zápasech za sebou nedal branku a odnesl si z nich skóre 0:8. Po porážce z minulého víkendu s nováčkem z Novary navíc tým Claudia Ranieriho znovu doma věnoval body outsiderovi.

Zápas s Boloňou rozhodly dvě velké chyby v obraně během dvou minut, které nemilosrdně potrestal pětatřicetiletý kanonýr Marco Di Vaio. Po další hrubce a gólu Roberta Acquafresky pět minut před koncem začali milánští fanoušci skandovat jméno trenéra Josého Mourinha, který před rokem a půl tým opustil po triumfu v lize a Lize mistrů.

Neapol si hladce poradila s Fiorentinou 3:0. Dvakrát se trefil po nahrávkách slovenského záložníka Marka Hamšíka Edinson Cavani, v nastavení uzavřel skóre Ezequiel Lavezzi.

Výsledky 24. kola: Fiorentina - Neapol 0:3 (3. a 55. Cavani, 90.+1 Lavezzi), Inter Milán - Boloňa 0:3 (37. a 38. Di Vaio, 85. Acquafresca), Juventus Turín - Catania 3:1 (22. Pirlo, 74. Chiellini, 81. Quagliarella - 4. Barrientos), Lecce - Siena 4:1 (32. Muriel, 68. Di Michele z pen., 82. Cuadrado, 90.+5 Brivio - 25. Del Grosso), AS Řím - Parma 1:0 (26. Borini), Cesena - AC Milán 1:3 (65. Pudil - 29. Muntari, 31. Emanuelson, 55. Robinho), FC Janov - Chievo 0:1 (30. Thereau), Novara - Bergamo 0:0, Palermo - Lazio Řím 5:1 (9. Barreto, 19.  Donati, 42. Silvestre, 47. Budan, 51. Miccoli - 84. Kozák), Udine - Cagliari 0:0.