Brankář Newcastlu Martin Dúbravka zasahuje v utkání proti Wolverhamptonu.

Brankář Newcastlu Martin Dúbravka zasahuje v utkání proti Wolverhamptonu. | foto: Reuters

Newcastle doma podlehl Wolverhamptonu, Dúbravka inkasoval v nastavení

• 1
Fotbalisté Newcastlu United v jediném nedělním utkání 16. kola Premier League podlehli Wolverhampton Wanderers 1:2. Rozhodující gól padl v páté minutě nastavení, slovenského brankáře Martina Dúbravku překonal Doherty.

Hlavní program 16. kola se odehrál v sobotu, neděle nabídla jen chudý program i proto, že kluby mají před sebou týden v evropských pohárech.

Hosté navázali na předešlé překvapivé ligové vítězství proti Chelsea. Newcastle hrál od 57. minuty bez vyloučeného Yedlina a „Vlci“ toho v závěru využili.

Hlavní podíl na vítězství Wolverhamptonu měl portugalský útočník Jota, který nejprve vstřelil první branku hostů. V nastaveném čase pronikl s míčem do pokutového území, jeho střelu vyrazil slovenský brankář Dúbravka přímo na hlavičku dobíhajícího obránce Dohertyho, jenž vyloženou šanci snadno proměnil. Doherty se trefil podruhé během tří zápasů v Premier League.

Newcastle po skvělém listopadu, kdy vyhrál všechna tři utkání v lize, získal v prosinci zatím pouze bod za remízu 1:1 s Evertonem.

Výsledky 16. kola: Newcastle - Wolverhampton 1:2 (23. Pérez - 17. Jota, 90.+4 Doherty).