Raheem Sterling (vpravo) z Manchesteru City bojuje o míč s Masonem Holgatem z...

Raheem Sterling (vpravo) z Manchesteru City bojuje o míč s Masonem Holgatem z Evertonu. | foto: AP

Manchester City vede po výhře nad Evertonem anglickou ligu už o 10 bodů

• 3
Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v dohrávce 16. kola Premier League 3:1 na hřišti Evertonu. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly jako první tým v historii nejvyšší anglické soutěže vyhráli úvodních deset zápasů nového kalendářního roku a vedou tabulku o 10 bodů před městským rivalem United a soupeřem Slavie v Evropské lize Leicesterem.

City poslal ve 32. minutě do vedení tečovanou střelou Phil Foden. Na jeho branku dokázal krátce nato ještě zareagovat domácí Richarlison, v druhém poločase už ale skórovali jen hosté. V 63. minutě Rijád Mahriz technickou střelou o tyč poslal tým trenéra Pepa Guardioly opět do vedení a v 77. minutě pojistil vítězství favorita další střelou z hranice vápna Bernardo Silva.

City tak díky skvělé novoroční sérii kráčejí za třetím anglickým titulem během čtyř sezon. Everton je v tabulce sedmý.

Burnley v záchranářském souboji remizovalo s Fulhamem 1:1.

Výsledky dohrávek
16. kolo:
Everton - Manchester City 1:3 (37. Richarlison - 32. Foden, 63. Mahriz, 77. Silva).
17. kolo: Burnley - Fulham 1:1 (52. Barnes - 49. Aina).

Everton FC - Manchester City 1:3 (1:1)

Branky: 37. Richarlison - 32. Foden, 63. Mahríz, 77. B. Silva. Rozhodčí: Marriner – Ledger, West. ŽK:28. A. Doucouré, 45. Richarlison - 67. Sterling.

Everton FC Pickford – Y. Mina (18. Coleman), M. Keane, Holgate – Godfrey, Davies (69. James Rodríguez), A. Doucouré, Digne – G. Sigurdsson (C), Iwobi (69. J. King) – Richarlison.

Manchester City Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri (90+2. Fernandinho), Foden – Mahríz, Jesus, Sterling (C) (80. De Bruyne).

Přejít na on-line reportáž

Burnley FC - Fulham FC 1:1 (0:0)

Branky: 52. A. Barnes - 49. Aina. Rozhodčí: Moss – Perry, Hopton. ŽK:47. Brady - 16. Loftus-Cheek. Diváci: bez diváků.

Burnley FC Pope – Lowton, Tarkowski (C), K. Long, Ch. Taylor – Gudmundsson (39. Brady, 65. Brownhill), A. Westwood, Cork, McNeil – A. Barnes, Jay Rodriguez.

Fulham FC Aréola – Tete (78. A. Robinson), J. Andersen (C), Adarabioyo, Aina – Loftus-Cheek, Reed, Lemina (61. Anguissa), Lookman – Maja, Decordova-Reid (68. Cavaleiro).