Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu, který vstřelil Diogo Jota (uprostřed).

Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu, který vstřelil Diogo Jota (uprostřed). | foto: AP

Liverpool udolal fotbalisty Nottinghamu. Aston Villa remizovala v Brentfordu

• 0
Fotbalisté Liverpoolu v 32. kole Premier League doma zvítězili nad předposledním Nottinghamem 3:2. Dvěma góly se na výsledku podílel Diogo Jota. O poháru dál usiluje Aston Villa, která ale pouze remizovala 1:1 v Brentfordu. Na pátý Tottenham, který nastoupí v neděli, tak ztrácí dva body. Leeds prohrál 1:2 na Fulhamu a může spadnout na sestupové pozice.

V duelu mezi Liverpoolem a Nottinghamem se střelci prosazovali pouze ve druhém poločase. Ten otevřel gólově hned po dvou minutách Jota, který se prosadil hlavičkou po rohovém kopu. O pouhé čtyři minuty později bylo vyrovnáno, když se prosadil odchovanec domácích Williams. Gólových osm minut zakončil opět Jota, který vrátil vedení na stranu Liverpoolu.

Vedoucí Arsenal v souboji s posledním Southamptonem zachraňoval jen remízu

Hosté se vrátili do zápasu v 67. minutě, kdy střelou v pádu překonal Alissona Gibbs-White, za pár minut ale rozhodl zápas po centru Alexandera-Arnolda Salah. Liverpool je v neúplné tabulce na sedmém místě, hosté po čtvrté prohře za sebou spadl na 19. příčku.

Nottingham totiž v tabulce přeskočil Leicester, který ukončil sérii devíti ligových zápasů bez výhry. S Wolveramptonem prohrával již od 13. minuty po gólu Cunhy, zápas se jim však podařilo obrátit. Nejprve ve 36. minutě vyrovnal Iheanacho z penalty, ve druhém poločase pak vstřelil vítězný gól Castagne.

Curtis Jones z Liverpoolu spěchá za míčem v utkání proti Nottinghamu Forest.

Morgan Gibbs-White z Nottinghamu Forest se spoluhráči slaví svůj gól.

Po domácích debaklech s Crystal Palace 1:5 a Liverpoolem 1:6 nezabodoval Leeds ani na hřišti Fulhamu. Po bezbrankovém poločase otevřel skóre domácí Wilson, který si po centru Williana našel míč a prudkou ranou překonal Mesliera, zanedlouho z podobné situace zvýšil Pereira. Vlastní gól Palhinhy porážku jen zmírnil. Fulham po předchozí sérii čtyř ligových zápasů bez zisku a vyřazení z Anglického poháru podruhé za sebou vyhrál a zaostává o osm bodů za pohárovými příčkami.

Ve formě hrající Aston Villa ztratila důležité body v boji o evropské poháry překvapivě s Brentfordem, který prohrál tři předcházející ligové zápasy. Na gól Toneyho v 65. minutě reagovali hosté až v 87. minutě a jsou v neúplné tabulce na šestém místě se ztrátou dvou bodů na pátý Tottenham, který se v neděli utká s Newcastlem. Brentford je desátý.

Tyrone Mings z Aston Villy (vlevo) si pokrývá míč v souboji s Mathiasem Jensenem z Brentfordu.

Po domácích debaklech s Crystal Palace 1:5 a Liverpoolem 1:6 nezabodoval Leeds ani v Londýně. Po bezbrankovém poločase otevřel skóre domácí Wilson, který si po centru Williana našel míč a prudkou ranou překonal Mesliera, zanedlouho z podobné situace zvýšil Pereira. Vlastní gól Palhinhy porážku jen zmírnil.

Fulham po předchozí sérii čtyř ligových zápasů bez zisku a vyřazení z Anglického poháru podruhé za sebou vyhrál a zaostává o osm bodů za pohárovými příčkami.

Program a výsledky sobotního 32. kola: Fulham - Leeds 2:1 (58. Wilson, 72. Pereira - 79. vlastní Palhinha), Brentford - Aston Villa 1:1 (65. Toney - 87. Douglas Luiz), Crystal Palace - Everton 0:0, Leicester - Wolverhampton 2:1 (36. Iheanacho, 75. Castagne - 13. Cunha), Liverpool - Nottingham 3:2 (47. a 55. Diogo Jota, 70. Salah - 51. Williams, 67. Gibbs-White).

Fulham FC - Leeds United 2:1 (0:0)

Branky: 58. H. Wilson, 72. A. Pereira - 79. Palhinha. Rozhodčí: Bankes – Smart, Greenhalgh. ŽK:16. Palhinha - 37. McKennie, 62. Wöber, 67. Cooper, 90+3. Roca.

Fulham FC Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), A. Robinson – Reed (82. Lukić), Palhinha – H. Wilson (86. Solomon), A. Pereira (86. Cairney), Willian (90+4. Kebano) – Decordova-Reid (82. Vinícius).

Leeds United Meslier – Kristensen, Koch, Cooper (C), Wöber – McKennie (80. Forshaw), Roca – Harrison (80. Gnonto), Aaronson (65. Sinisterra), Summerville – Rodrigo (65. Bamford).

Přejít na on-line reportáž

Liverpool FC - Nottingham 3:2 (0:0)

Branky: 47. Jota, 55. Jota, 70. Saláh - 51. N. Williams, 67. Gibbs-White. ŽK:83. N. Williams.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson, Fabinho (60. Alcântara), C. Jones (81. Milner) – Saláh, Gakpo (60. Núñez), Jota (81. Díaz).

Nottingham Navas – Felipe (87. Surridge), Niakhaté, McKenna (30. Worrall) – N. Williams, Mangala, Danilo, Lodi (87. A. Ayew) – Freuler (76. Br. Johnson), Gibbs-White – Awoniyi (87. E. Dennis).

Brentford FC - Aston Villa FC 1:1 (0:0)

Branky: 65. Toney - 88. Luiz. Rozhodčí: Salisbury – Davies, Ledger. ŽK:23. Nörgaard, 56. Schade, 71. Janelt - 29. A. Young, 70. Luiz.

Brentford FC Raya – Hickey, Mee, Pinnock – Schade (76. Wissa), Jensen (90+2. Dasilva), Nørgaard (C) (46. Onyeka), Janelt (76. Damsgaard), Henry – Toney, Mbeumo.

Aston Villa FC E. Martínez (46. Olsen) – A. Young (66. C. Chambers), Konsa, Mings, Moreno (66. Digne) – McGinn (C), Dendoncker (66. Be. Traoré), Luiz, Ramsey – Watkins, Buendía.

Leicester City - Wolverhampton 2:1 (1:1)

Branky: 37. Iheanacho, 76. Castagne - 13. Cunha. Rozhodčí: Madley – Long, West. ŽK:60. Soumaré - 35. Sá, 42. Toti, 66. Cunha.

Leicester City Iversen – Castagne, Söyüncü, Faes, Kristiansen – Tielemans (C) (67. Ndidi), Soumaré – Tetê (77. Praet), Iheanacho (86. N. Mendy), Daka – Vardy (46. Dewsbury-Hall).

Wolverhampton Sá – Semedo, Dawson, Kilman (C), Toti (84. P. Neto) – Nunes (81. Podence), J. Gomes, Lemina (46. Neves), Sarabia (58. Hwang Hi-čchan) – Cunha, D. Costa (58. Moutinho).

Crystal Palace FC - Everton 0:0 (0:0)

Rozhodčí: John Brooks. ŽK:28. Mitchell - 37. Holgate, 64. Calvert-Lewin. ČK:80. Holgate.

Crystal Palace FC Johnstone – J. Ward (C), Andersen, Guéhi, Mitchell – Eze, C. Doucouré (78. Milivojević), Schlupp (71. Hughes) – Olise, Édouard (71. Mateta), J. Ayew.

Everton Pickford (C) – Holgate, Keane, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Garner, Gueye, McNeil – Calvert-Lewin (90+1. Maupay), D. Gray (82. Godfrey).