James Garner (vlevo) z Evertonu brání Rodriga  z Manchesteru City.

James Garner (vlevo) z Evertonu brání Rodriga z Manchesteru City. | foto: AP

Fotbalisté Manchesteru City po obratu vyhráli na hřišti Evertonu

• 3
Fotbalisté Manchesteru City po obratu ve druhém poločase vyhráli v 19. kole anglické ligy na hřišti Evertonu 3:1. Chelsea porazila doma Crystal Palace 2:1, v závěru rozhodl londýnské derby střídající Noni Madueke z penalty. Wolverhampton i díky dvěma gólům korejského útočníka Hwanga Hi-čchana zvítězil na hřišti Brentfordu 4:1.

„Citizens“ nastoupili k utkání s Evertonem pět dní po triumfu na klubovém mistrovství světa v Saúdské Arábii, čímž jako první anglický klub v historii vybojovali pět trofejí v jednom kalendářním roce. Svěřenci kouče Guardioly se opět museli obejít bez zraněného norského kanonýra Haalanda.

Liverpoolské mužstvo otevřelo skóre v 29. minutě zásluhou Harrisona. Hosté v rozmezí 53. až 64. minuty otočili výsledek, nejprve se prosadil Foden a po něm z penalty loňský mistr světa s Argentinou Álvarez. Tři body pro obhájce titulu pojistil Silva.

Manchester vyhrál v Premier League teprve druhý z posledních sedmi duelů a posunul se na čtvrtou příčku. Na vedoucí Liverpool ztrácí pět bodů, odehrál ale o utkání méně. Everton, jemuž bylo odečteno 10 bodů za porušení finančních pravidel, po sérii čtyř výher prohrál druhé kolo po sobě a pouze bod ho dělí od prvního sestupového místa, které náleží Lutonu. Nováček soutěže má navíc zápas k dobru.

Jean-Philippe Mateta (vlevo) z Crystal Palace v souboji s Axelem Disaiem z Chelsea.

Argentinský trenér Chelsea Pochettino podle analytické společnosti Opta postavil nejmladší zahajovací jedenáctku „Blues“ v historii Premier League (průměr 23 let, 21 dní). Celkově šlo o osmou nejmladší sestavu v dějinách soutěže.

Domácí poslal do vedení po necelé čtvrthodině hry Ukrajinec Mudryk, v nastavení úvodního dějství vyrovnal Olise. V závěru normální hrací doby sudí Salisbury po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů po Ezeho faulu na Maduekeho nařídil pokutový kop pro Chelsea. Zodpovědnost vzal na sebe sám faulovaný hráč, který premiérovou brankou v ligové sezoně zařídil svému týmu plný bodový zisk.

United otáčeli, Liverpool jde do čela. Newcastle skolil jeho bývalý útočník

Chelsea zvítězila ve druhém z posledních tří ligových zápasů a posunula se na 10. místo. Crystal Palace nevyhrál osm kol po sobě a patří mu 15. pozice.

V utkání Brentford - Wolverhamptonu padly úvodní tři branky v rozmezí 13. až 16. minuty. Hosté si po trefách Leminy a Hwanga Hi-čchana vypracovali dvougólový náskok, za londýnský celek snížil Wissa.

Po necelé půlhodině hry opět zaúřadoval korejský útočník a konečný výsledek stanovil v 79. minutě střídající Bellegarde, jenž v nastavení první půle nahradil právě zraněného Hwanga Hi-čchana. „Vlci“ vyhráli druhé kolo po sobě a jsou jedenáctí, Brentford prohrál počtvrté v řadě a je čtrnáctý.

Zbývající dvě utkání 19. kola se dohrávají ve čtvrtek. Brighton hostí Tottenham a Arsenal hraje s West Hamem.

Dvacáté dějství je na programu na přelomu roku.

Everton - Manchester City 1:3 (1:0)

Branky: 29. Harrison - 53. Foden, 64. J. Álvarez, 86. B. Silva. Rozhodčí: Brooks – Betts, Holmes.. ŽK:39. Patterson, 60. A. Gomes, 63. Pickford, 78. Branthwaite - 59. Akanji, 81. Grealish. Diváci: 39 327.

Everton Pickford – Patterson, Tarkowski (C), Branthwaite, Mykolenko – A. Gomes (65. Keane), Am. Onana – Harrison (80. Danjuma), Garner, McNeil – Beto (65. Calvert-Lewin).

Manchester City Ederson – Walker (C), Stones (43. Gvardiol), Akanji, Aké – Nunes (65. Kovačić), Rodri – B. Silva, Foden, Grealish – J. Álvarez.

Přejít na on-line reportáž

Chelsea FC - Crystal Palace FC 2:1 (1:1)

Branky: 13. Mudryk, 89. Madueke - 45+1. Olise. Rozhodčí: Salisbury – Nunn, Eaton. ŽK:52. Caicedo, 80. Madueke, 90+5. Pochettino - 73. C. Richards, 80. Mitchell. Diváci: 39 618.

Chelsea FC Petrović – Gusto, Disasi, Badiashile (90+2. Gilchrist), Colwill (57. T. Silva) – Caicedo, Gallagher (C) – Mudryk (70. Broja), Nkunku (70. Madueke), Maatsen (57. Lavia) – N. Jackson.

Crystal Palace FC Henderson – Clyne, J. Andersen, Guéhi (C), Mitchell – Lerma (90. França), C. Richards – Olise, Eze, Ayew (79. Schlupp) – Mateta.

Brentford FC - Wolverhampton 1:4 (1:3)

Branky: 16. Wissa - 13. Lemina, 14. Hwang Hi-čchan, 28. Hwang Hi-čchan, 80. Bellegarde. ŽK:43. Nörgaard - 55. Kilman. Diváci: 17 109.

Brentford FC Flekken – Collins, Pinnock, Janelt – Roerslev (68. Jensen), Nörgaard, Jarmoljuk (46. Damsgaard), Ghoddos – Lewis-Potter (86. Peart-Harris), Maupay, Wissa (86. Olakigbe).

Wolverhampton Sá – Kilman, S. Bueno, T. Gomes – Semedo (66. Doherty), Lemina, J. Gomes, Aït-Nouri (82. H. Bueno) – Hwang Hi-čchan (45+7. Bellegarde), Sarabia (66. Doyle) – Cunha.