Hráči Tottenhamu Hotspur během utkání proti Leedsu United | foto: Reuters

Conte má v Tottenhamu první výhru, City porazilo Everton a je druhé

• 3
Fotbalisté Manchesteru City ve 12. kole Premier League porazili Everton a zůstali na druhém místě o bod před Liverpoolem, který už v sobotu ve šlágru deklasoval Arsenal. V druhém nedělním utkání Tottenham otočil duel proti Leedsu na 2:1 a jeho nový trenér Conte tak slaví první vítězství.

Manchester City ztrácí na vedoucí Chelsea tři body.

Hráči City měli od začátku převahu, ale dlouho zahazovali šance. Až ve 44. minutě Cancelo „šajtlí“ za obranu vyslal do úniku Sterlinga a ten zblízka překonal spoluhráče z anglické reprezentace Pickforda.

Šestadvacetiletý křídelník tak stylově oslavil svůj 300. zápas v Premier League.

Domácí favorité ovládli i druhý poločas. V 55. minutě zvýšil Rodri výstavní ranou po odraženém míči a v závěru uzavřel skóre Silva střelou zblízka. Everton protáhl ligovou šňůru bez vítězství na šest utkání.

Leeds v první půli nedovolil Tottenhamu jedinou střelu na branku a ve 44. minutě ho poslal do vedení James. Londýnský tým se ale po přestávce zvednul. Nejprve v 58. minutě vyrovnal Höjbjerg a za dalších 11 minut otočil stav Reguilón. Conteho svěřenci si polepšili na sedmé místo, Leeds je v tabulce až sedmnáctý těsně nad sestupovým pásmem.

Výsledky 12. kola: Manchester City - Everton 3:0 (44 Sterling, 55. Rodri, 86. Silva), Tottenham - Leeds 2:1 (58. Höjbjerg, 69. Reguilón - 44. James).

Manchester City - Everton FC 3:0 (1:0)

Branky: 44. Sterling, 55. Rodri, 86. B. Silva. Rozhodčí: Atwell – Betts, Lennard – Pawson VAR: Kavanagh, Cann. ŽK:45+3. Laporte - 31. Richarlison. Diváci: 52 451.

Manchester City Ederson – Walker, Stones, Laporte (76. N. Aké), Cancelo – Palmer (87. McAtee), Rodri, Gündoğan (C) – Sterling, Foden (57. Mahríz), B. Silva.

Everton FC Pickford – Coleman (C), Godfrey, M. Keane, Digne – Gordon, Delph (63. Rondón), Allan (90. Onyango), D. Gray (17. Iwobi) – A. Townsend – Richarlison.

Přejít na on-line reportáž

Tottenham Hotspur - Leeds United 2:1 (0:1)

Branky: 58. P.-E. Höjbjerg, 69. Reguilón - 44. D. James. Rozhodčí: Marriner – Long, Ledger. ŽK:90+1. Emerson - 30. Gelhardt, 65. Forshaw, 67. Cooper, 90+4. Phillips.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Tanganga (68. D. Sánchez), Dier, B. Davies – Emerson, P.-E. Höjbjerg, Winks, Reguilón (79. R. Sessegnon) – Lucas Moura (88. Alli), Son Hung-min – Kane.

Leeds United Meslier – Dallas, D. Llorente, Cooper (C), Struijk – Phillips – D. James, Forshaw (72. T. Roberts), Klich (59. Firpo), Harrison – Gelhardt (87. McKinstry).