AKROBAT ZA MÍČEM. Milánský útočník Stephan El Shaarawy sice vstřelil gól AC v

AKROBAT ZA MÍČEM. Milánský útočník Stephan El Shaarawy sice vstřelil gól AC v zápase s Udine, ale pouze jím vyrovnal na konečných 1:1. | foto: AP

Plzeň se může těšit za týden do Milána, soupeř je totálně z formy

• 69
Udine sice poprvé ztratilo body, ale protože je vzalo AC Milán, je to úspěšný výsledek. Poté, co obhájce titulu v italské fotbalové lize ztroskotal o víkendu na Neapoli, tentokrát sehrál remízu se soupeřem, který má po třech odehraných kolech sedm bodů, zatímco slavný celek ze San Sira pouhé dva.

Příští soupeř českého mistra Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů je zatím na hony daleko od jarní formy.

Udine poslal na San Siru do vedení ve 29. minutě nejlepší střelec Serie A z posledních dvou let Antonio Di Natale, který potrestal hrubou chybu domácího brankáře Christiana Abbiatiho.

"Rossoneri" dokázali vyrovnat v 64. minutě, kdy se v jejich dresu poprvé trefil teprve osmnáctiletý Stephan El Shaarawy. Letní ofenzivní posila z Janova už po dvaceti minutách vystřídala zraněného brazilského útočníka Alexandra Pata.

Trenér Milána Massimiliano Allegri do utkání nasadil tuto sestavu: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta (85. Inzaghi) - Nocerino, Van Bommel, Seedorf - Aquilani (69. Emanuelson) - Pato (21. El Shaarawy), Cassano.

První bodové ztráty v sezoně utrpěly vedle Udine také Juventus Turín, Neapol a Cagliari.

Oslabený Juventus doma remizoval s Boloňou 1:1. "Starou dámu" poslal do vedení premiérovým gólem v klubu Mirko Vučinič, ale bývalý útočník AS Řím byl ještě před přestávkou po druhé žluté kartě vyloučen.

Neapol podlehla ve Veroně 0:1 Chievu, na jehož lavičce přihlížel první výhře týmu v sezoně bývalý sparťanský záložník Kamil Vacek. Cagliari podlehlo 2:3 Palermu.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

AC Milán - Udine 1:1 (64. El Shaarawy - 29. Di Natale), Cesena - Lazio Řím 1:2 (14. Mutu - 48. Hernanes z pen., 54. Klose), Chievo - Neapol 1:0 (72. Moscardelli), FC Janov - Catania 3:0 (29. a 34. Palacio, 79. Constant), Fiorentina - Parma 3:0 (46. a 81. Jovetič, 61. Cerci), Juventus Turín - Boloňa 1:1 (29. Vučinič - 53. Portanova), Lecce - Bergamo 1:2 (25. Mesbah - 3. z pen. a 56. Denis), Palermo - Cagliari 3:2 (1. Zahavi, 15. Bertolo, 76. Miccoli - 84. Conti, 90.+1 Nainggolan).