Petrželův tým válí, o výhře rozhodl Šírl

• 5
Moskva - Petržela a spol. úspěšně táhnou ruskou ligou. Petrohrad v 5. kole doma porazil Kazaň gólem českého záložníka Radka Šírla a drží se ve špičce tabulky. Na hřišti se potkalo pět Čechů, kouč Vlastimil Petržela postavil Martina Horáka, Pavla Mareše a Radka Šírla, který se za důvěru odvděčil rozhodujícím gólem ve 49. minutě. Za hostující tým nastoupili Jiří Novotný s Tomášem Čížkem. Poprvé v sezoně ztratil vedoucí CSKA Moskva, v sestavě se záložníkem Jiřím Jarošíkem podlehl doma Rostovu 0:1.

V petrohradské sestavě chyběli Lukáš Hartig i slovenský branář Kamil Čontofalský.

Potřetí z pěti zápasů prohrál obhájce titulu Lokomotiv Moskva, když tentokrát neuspěl ve Vladikavkazu, kde jeho obranu během necelé půlhodiny třikrát překonal lotyšský kanonýr Micholaps. Domácí nakonec zvítězili 3:2.

Drtivý finiš a stejný výsledek vynesl tři body fotbalistům z Ramenského, kteří prohrávali v Moskvě s Metallurgem po čtvrthodině už 0:2. Tento stav platil ještě deset minut před koncem, pak se ale za hosty rychle za sebou trefili Rebeža, Pavlovič a Medvěděv.

Branka nepadla v Jaroslavli, kde hostovalo Dynamo Moskva. Domácím pomáhl 73 minut bývalý slávistický záložník Tomáš Kuchař.

Výsledky 5. kola:
Alania Vladikavkaz - Lokomotiv Moskva 3:2, Křídla sovětů Samara - Černomorec Novorossijsk 1:1, Zenit Petrohrad - Rubin Kazaň 1:0, Šinnik Jaroslavl - Dynamo Moskva 0:0, Metallurg Moskva - Saturn Ramenskoje 2:3, CSKA Moskva - Rostov na Donu 0:1, Uralan Elista - Spartak Moskva 1:2, Torpedo Moskva - Rotor Volgograd 0:3