GÓL! Monacký útočník Radamel Falcao střílí v 87. minutě branku na hřišti...

GÓL! Monacký útočník Radamel Falcao střílí v 87. minutě branku na hřišti Bordeaux. V prvním kole francouzské ligy Falcao a spol. zvítezili 2:0. | foto: AP

Monako, Lyon i Marseille vyhrály, obhájce titulu od prvního kola ztrácí

• 0
Fotbalisté Monaka se po dvou letech vrátili do první francouzské ligy výhrou 2:0 na hřišti Bordeaux. Nováček soutěže, který je kvůli příchodu posil za 140 milionů eur považovaný za jednoho z favoritů na titul, tak hned v úvodu sezony získal náskok na obhájce titul Paris Saint-Germain, který v pátek jen remizoval. Vyhrály i týmy Lyonu či Marseille.

Monako nastoupilo v základní sestavě s posilami Rodríguezem, Toulalanem, Carvalhem, Abidalem a především Falcaem. Kolumbijský útočník, který přišel za 60 milionů eur z Atlética Madrid, se hned v prvním utkání zapsal mezi střelce, když v poslední minutě uzavřel skóre. Vítězný gól dal osm minut před koncem náhradník Riviére.

Za Bordeaux odehrál celé utkání český reprezentant Jaroslav Plašil, který si tak zahrál proti svému bývalému klubu, s nímž v roce 2004 postoupil do finále Ligy mistrů.

Obhájce titulu z Paříže zahájil novou sezonu remízou 1:1 na hřišti Montpellieru, který triumfoval loni. Nového trenéra PSG Laurenta Blanca uchránil od porážky vyrovnáním v 60. minutě brazilský obránce Maxwell.

Montpellier vedl od 10. minuty, ale Cabellovu gólu podle všeho předcházel faul na Ibrahimovice. V závěru hráli hosté přesilovku, ale vyloučení domácího zadáka El Kaoutariho z 72. minuty k otočení skóre nevyužili.

V týmu PSG v druhé půli střídal Uruguayec Edinson Cavani, který byl v minulé sezoně v dresu Neapole nejlepším střelcem italské ligy a francouzský klub ho získal za rekordních 64 milionů eur. V prvním utkání neskóroval, jeho nebezpečnou hlavičku domácí obrana odvrátila.

Výsledky 1. kola: Montpellier - Paris St. Germain 1:1 (10. Cabella - 60. Maxwell), Bordeaux - Monako 0:2 (82. Riviére, 88. Falcao), Evian - Sochaux 1:1 (4. Ehret - 54. Contout), Lille - Lorient 1:0 (13. Origi), Lyon - Nice 4:0 (13. a 69. Lacazette, 55. Grenier, 90. Gourcuff), Nantes - Bastia 2:0 (23. Djordevič, 90. Palmieri), Rennes - Remeš 2:1 (9. Pajot, 84. Erding - 45. Krychowiak), Valenciennes - Toulouse 3:0 (37. Melikson z pen., 51. Saez, 90. Pujol), Ajaccio - St. Etienne 0:1 (34. Brandao), Guingamp - Marseille 1:3 (74. Yatabaré - 4. a 16. Payet, 2. Gignac).