Fotbalisté Schalke se radují z gólu proti Augsburgu.

Fotbalisté Schalke se radují z gólu proti Augsburgu. | foto: Reuters

Schalke má teprve druhou výhru sezony, záchrana je ale pořád v nedohlednu

• 0
Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchenu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč v záchranářském souboji vyhrála po obratu na hřišti Kolína nad Rýnem 3:2, který následně podle médií odvolal trenéra Markuse Gisdola.

První výhru po dvanácti kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny.

Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Mohuč v Kolíně vedla, ale na přelomu poločasů domácí zvrátili stav. Za hosty ale srovnal Onisiwo a v první minutě nastavení rozhodl o posunu Mohuče z barážové pozice na 14. místo Barreiro. Hosté neprohráli pátý zápas za sebou, domácí naopak čekají v bundeslize na vítězství osm kol a z předposlední příčky mají tříbodovou ztrátu na Bielefeld.

Porážka v záchranářském souboji se stala podle německých médií osudnou trenérovi Gisdolovi, jenž byl odvolán. Klub vedl od listopadu 2019. Nahradit by ho měl zkušený sedmašedesátiletý Friedhelm Funkel, jenž by se měl pokusit tým ve zbývajících šesti zápasech zachránit.

Nedělní zápasy 28. kola: Schalke - Augsburg 1:0 (4. Serdar), Kolín nad Rýnem - Mohuč 2:3 (43. Duda z pen., 61. Schirí - 11. Boetius, 65. Onisiwo, 90.+1 Barreiro).

FC Schalke 04 - FC Augsburg 1:0 (1:0)

Branky: 4. Serdar. ŽK:35. Gouweleeuw, 74. Framberger.

FC Schalke 04 Fährmann – Becker, Stambouli, Thiaw – Serdar, Aydin, Mascarell, Oczipka (75. Kolašinac), Bozdogan (79. Mustafi) – Huntelaar (84. Hoppe), Harít (85. Paciência).

FC Augsburg Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Gumny (71. Pedersen) – D. Caligiuri (71. Niederlechner), R. Khedira (46. Strobl), Gruezo, Vargas (79. Gregoritsch) – Richter, Hahn (79. Bénes).

1. FC Kolín nad Rýnem - 1. FSV Mohuč 05 2:3 (1:1)

Branky: 43. Duda, 62. Schirí - 11. Boëtius, 66. Onisiwo, 90+3. Barreiro. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp. ŽK:23. Duda, 35. Katterbach - 42. Mwene.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Ehizibue (46. Jakobs), Meré (79. Bornauw), Czichos, Katterbach (46. J.-K. Horn) – M. Wolf, Hector, Schirí, Kainz – Andersson (77. Arokodare), Duda (70. Rexhbecaj).

1. FSV Mohuč 05 Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté – Abass, Barreiro (90+6. Hack), Kohr, Mwene – Onisiwo (80. Quaison), Boëtius (80. Latza) – Burkardt (55. Ádám Szalai).