Niclas Füllkrug (uprostřed) oslavuje vstřelený gól do sítě Bochumi se spoluhráči z Dortmundu. | foto: AP

Dortmund porazil Bochum a je čtvrtý, hattrickem se blýskl Füllkrug

• 0
Dortmund v německé fotbalové lize porazil Bochum 3:1 a vrátil se v tabulce do první čtyřky. Útočník Borussie Niclas Füllkrug se blýskl hattrickem. Union Berlín zdolal doma poslední Darmstadt 1:0 a vzdálil se od pásma sestupu. Reprezentační záložník Alex Král odehrál za vítězný tým celé utkání. Jedinou branku vstřelil v 62. minutě Hollerbach.

Třicetiletý německý reprezentant Füllkrug se poprvé trefil v sedmé minutě z penalty. Po vlastní brance Schlotterbecka, jež přišla těsně před poločasem, vrátil svému týmu vedení v 72. minutě a hattrick završil v první minutě nastavení opět ze značky pokutového kopu. Nejlepší střelec Borussie se v ligovém ročníku trefil už devětkrát.

Dortmund je v novém roce zatím stoprocentně úspěšný, vyhrál potřetí za sebou a využil špatné formy Lipska k tomu, aby jej vystřídal na čtvrtém místě. Bochum letos poprvé prohrála a od sestupových příček ji dělí osm bodů.

Alex Král (vpravo) z Unionu Berlín v souboji s Fabianem Nurnbergerem z Darmstadtu.

Union se musel obejít bez trenéra Bjelicy, jenž dostal třízápasový trest za potyčku s Leroyem Saném z Bayernu Mnichov. I přesto v 19. kole vyhrál jako jediný z čtveřice nejhorších týmů soutěže a má nyní na barážovou šestnáctou příčku pětibodový náskok.

Darmstadt čeká na výhru už dvanáct zápasů, naposledy zvítězil 7. října nad Augsburgem a z posledního místa ztrácí na jistotu záchrany šest bodů.

1. FC Union Berlín - SV Darmstadt 98 1:0 (0:0)

Branky: 62. Hollerbach. Rozhodčí: Osmers – Kempter, Waschitzki. ŽK:77. Trimmel, 81. Vogt, 82. Schäfer - 75. Zimmermann, 82. Gjasula. Diváci: 21 786.

1. FC Union Berlín Rönnow – Knoche, Vogt, Leite – Trimmel (C), Král, Tousart, Schäfer (83. B. Aaronson), Gosens (87. Khedira) – Hollerbach (83. Haberer), K. Behrens (90+1. Kaufmann).

SV Darmstadt 98 Schuhen – Klarer, Gjasula, Riedel (15. Zimmermann) – Nürnberger (87. Kempe), Holland (C) (87. Maglica), Bader, Skarke (72. Holtmann), Franjić (72. Vilhelmsson), Justvan – L. Pfeiffer.

Borussia Dortmund - VfL Bochum 3:1 (1:1)

Branky: 6. Füllkrug, 72. Füllkrug, 90. Füllkrug - 45. N. Schlotterbeck. Rozhodčí: Brand – Stein, Schaal. ŽK:56. Malen - 3. Riemann, 59. Wittek, 89. Gamboa. Diváci: 81 365.

Borussia Dortmund Meyer – Meunier, Süle /C/, Schlotterbeck, Maatsen – Özcan, Sabitzer – Malen (71. Bynoe-Gittens), Sancho (83. Hummels) – Moukoko (66. Reyna), Füllkrug.

VfL Bochum Riemann – Oermann (68. Gamboa), Orděc, Mašović, Wittek – Losilla /C/ (80. Paciência), Osterhage – Stöger – Bero, Broschinski (80. Hofmann), Antwi-Adjei (80. Kwarteng).