OSLAVA FRANCOUZSKÉ HVĚZDY. Franck Ribéry z Bayernu Mnichov se raduje z gólu do sítě Hoffenheimu. | foto: Reuters

Bayern Mnichov řádí v německé lize dál, první výhru slaví Augsburg

• 22
Sedm zápasů, sedm vítězství a skvělé skóre 21:2. Fotbalisté Bayernu Mnichov zatím bezkonkurenčně sviští německou ligou. Naposled porazili na svém hřišti Hoffenheim 2:0. První výhru si připsal Augsburg s českými záložníky Milanem Petrželou a Janem Morávkem.

Bayern Mnichov sice v úterý v Lize mistrů utrpěl překvapivou porážku 1:3 s Borisovem, na domácí půdě však navázal na své dosavadní suverénní výkony.

Sedmou výhrou vyrovnal svoji sérii z roku 1995, podobně odstartoval už jen Kaiserslautern v roce 2001 a předloni Mohuč.

Proti Hoffenheimu vstřelil obě branky mnichovského týmu Ribéry. Francouzský záložník nejprve v 19. minutě využil nabídku Müllera, hned po přestávce ho našel další německý reprezentant Kroos. Ten se v pokutovém území napřed ukopl, čímž si však vytvořil ještě lepší pozici pro přihrávku Ribérymu.

STŘET SPOLUHRÁČŮ. Thomas Müller z Bayernu Mnichov se srazil se svým parťákem Mariem Mandžukičem (nahoře).

Augsburg se první výhry dočkal v páteční předehrávce proti Brémám, které prohrály 1:3 a k bodům jim nepomohl ani jiný český hráč Theodor Gebre Selassie.

Morávek v domácím týmu nastoupil v základní sestavě, Petržela se dostal na hřiště čtyři minuty před koncem a v nastavení měl po střele z pětadvaceti metrů blízko k prvnímu gólu v bundeslize. Ale trefil tyč. Gebre Selassie začal utkání mezi náhradníky hostujícího Werderu a střídal po přestávce.

Augsburg díky prvnímu vítězství opustil poslední příčku tabulky.

Už šest zápasů čeká na výhru Wolfsburg, který podlehl v Gelsenkirchenu Schalke jasně 0:3. Domácím zařídili výhru Farfán, Afellay a Neustädter.

Záložník Jan Polák, zotavený ze zranění stehenního svalu, se ještě na lavičku Wolfsburgu nedostal.

Další český záložník Petr Jiráček se po karetním trestu a střídání v minulém kole vrátil do základní sestavy Hamburku. Severoněmecký tým získal druhé vítězství za sebou na hřišti bundesligového nováčka a posledního týmu tabulky Fürthu.

Mohuč se Zdeňkem Pospěchem v sestavě porazila dalšího nováčka z Düsseldorfu brankou Noveského 1:0.

V dresu Norimberku se neprosadil útočník Tomáš Pekhart, jehož tým inkasoval dvakrát v nastavení a na hřišti Freiburgu prohrál 0:3.

Obránce Michal Kadlec přihrál na gól, který Leverkusenu zachránil remízu 2:2 na hřišti Stuttgartu.

Reprezentační bek po hodině hry našel z trestného kopu hlavu Stefana Kiesslinga, který svým druhým gólem v zápase vyrovnal. Za Stuttgart se rovněž dvakrát trefil bosenský útočník Vedad Ibiševič.

Leverkusen v bundeslize počtvrté za sebou neprohrál a patří mu šesté místo.

Dortmund podobně jako ve středečním šlágru Ligy mistrů s Manchesterem City ztratil v posledních minutách nejtěsnější vedení. V Hannoveru mu ho zajistil ve 26. minutě polský kanonýr Lewandowski. Čtyři minuty před koncem však vyrovnal střídající Senegalec Mame Biram Diouf.

Výsledky 7. kola: Bayern Mnichov - Hoffenheim 2:0 (19. a 48. Ribéry), Freiburg - Norimberk 3:0 (36. Maikadi, 90.+2 Caligiuri z pen., 90.+3 Terrazzino), Fürth - Hamburk 0:1 (17. Son Hung-min), Mohuč - Düsseldorf 1:0 (85. Noveski), Schalke - Wolfsburg 3:0 (33. Farfán, 46. Afellay, 58. Neustädter), Augsburg - Brémy 3:1 (2. Werner, 32. Hain, 72. Baier - 19. De Bruyne), Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 2:0 (8. Arango, 24. De Jong), Hannover - Dortmund 1:1 (86. Diouf - 26. Lewandowski), Stuttgart - Leverkusen 2:2 (19. z pen a 55. Ibiševič - 13. a 59. Kiessling).