TO DOKÁŽEME. David Alaba z Bayernu slaví gól, kterým v duelu proti Lipsku...

TO DOKÁŽEME. David Alaba z Bayernu slaví gól, kterým v duelu proti Lipsku vyrovnal na 4:4 | foto: Reuters

Bayern famózně otočil ze stavu 2:4, Gebre Selassie dal gól za Brémy

• 6
Bundesligový šampion Bayern předvedl v utkání s druhým Lipskem skvostný závěr. Díky třem brankám mezi 84. a pátou nastavenou minutou zvítězil 5:4. Brémy ve 33. kole německé ligy doma vybouchly s Hoffenheimem, k jehož výhře 5:3 pomohl nahrávkou Pavel Kadeřábek. První gól domácích vstřelil Theo Gebre Selassie. Asistenci si připsal i Vladimír Darida, Hertha Berlín vyhrála 2:0.

Hoffenheim po poločase v Brémách vedl o tři branky. Skóre otevřel v sedmé minutě Szalai a poté dvakrát Brémy nechaly úplně odkrytou svoji pravou stranu, čehož využili Kramarič i Zuber, u jehož gólu asistoval Kadeřábek.

Krátce po přestávce hosté přidali další dva góly, prosadili se Kramarič a Bičakčič. Hoffenheim dal venku pět branek poprvé od prosince 2012. V 59. minutě vstřelil první gól Werderu po Kruseho centru hlavou Gebre Selassie.

Českému reprezentantovi se střelecky daří, v posledních sedmi utkáních skóroval třikrát. Na konečných 3:5 upravili v závěru Bargfrede a Bauer. Hoffenheim v Brémách zvítězil poprvé v historii.

V 17. minutě duelu Augsburg - Dortmund se do velké šance dostal Finnbogason, jeho střelu ale zneškodnil gólman Bürki. O několik minut později už islandský fotbalista z dorážky skóroval. Radost domácím ale vydržela pouze chvíli, na druhé straně posléze vyrovnal Aubameyang.

Borussia ani přes několik příležitostí nedokázala dokonat obrat, bodovala ale v pátém zápase v řadě a drží se o skóre před Hoffenheimem na třetí pozici, zajišťující účast v základní skupině Ligy mistrů.

Lipsko zaskočilo Bayern už po 65 vteřinách, když se po Forsbergově centru prosadil hlavou Sabitzer. Domácí i nadále tlačili, v 16. minutě ale zahrál obránce Bernardo ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Lewandowski. Polský kanonýr zaznamenal 150. bundesligovou branku.

Také Lipsko dostalo o chvíli později k dispozici po faulu Xabiho Alonsa pokutový kop, který proměnil Werner. Další problém pro bavorský velkoklub přišel krátce před přestávkou, neboť se zranil záložník Ribéry.

Záložník Bayernu Mnichov Thiago Alcantara snížil v utkání na hřišti Lipska a pelášil s míčem k půlce.

Po přestávce zvýšil na 3:1 Poulsen po další Forsbergově přihrávce. Švédský reprezentant si připsal 18. asistenci v sezoně, což se nikomu jinému v pěti evropských elitních ligách nepovedlo.

Za hosty po hodině hry snížil Alcantara, když se ale v 65. minutě podruhé v zápase trefil Werner, zdálo se, že je rozhodnuto. Mezi 84. a 95. minutou ale skórovali Lewandowski, Alaba a Robben a Lipsko nakonec po sedmi zápasech nezískalo ani bod.

Hertha vyhrála na hřišti sestupujícího Darmstadtu 2:0 a podílel se na tom i Vladimír Darida, který přihrál na první gól Kalouovi. Berlínský celek je na pátém místě o bod před Freiburgem, který remizoval 1:1 s Ingolstadtem a odsoudil jej k sestupu.

Ingolstadt z předposledního místa ztrácí před závěrečným kolem čtyři body na barážovou šestnáctou pozici, na které je Hamburk po remíze 1:1 na hřišti Schalke. Matematicky jsou ošemetným soubojem s třetím týmem druhé nejvyšší soutěže kromě přístavního celku ohroženy ještě Wolfsburg, Augsburg, Mohuč a Leverkusen.

Výsledky 33. kola: Augsburg - Dortmund 1:1 (29. Finnbogason - 32. Aubameyang), Brémy - Hoffenheim 3:5 (59. Gebre Selassie, 86. Bargfrede, 90. Bauer - 11. a 49. Kramarič, 7. Szalai, 40. Zuber, 51. Bičakčič), Darmstadt - Hertha Berlín 0:2 (14. Kalou, 28. Torunarigha), Freiburg - Ingolstadt 1:1 (31. Philipp - 44. Lezcano), Leverkusen - Kolín nad Rýnem 2:2 (60. Kiessling, 71. Pohjanpalo - 14. Jojič, 48. Klünter), Lipsko - Bayern Mnichov 4:5 (29. z pen. a 65. Werner, 2. Sabitzer, 47. Poulsen - 17. z pen. a 84. Lewandowski, 60. Alcantara, 90.+1 Alaba, 90.+5 Robben), Mohuč - Eintracht Frankfurt 4:2 (60. Córdoba, 62. Bell, 76. Muto, 90.+3 De Blasis z pen. - 42. Hrgota, 50. Seferovic), Schalke - Hamburk 1:1 (25. Burgstaller - 90.+2 Lasogga), Wolfsburg - Mönchengladbach 1:1 (58. Gómez - 24. Vestergaard).