Patrik Schick (Leverkusen) slaví gól proti Stuttgartu.

Patrik Schick (Leverkusen) slaví gól proti Stuttgartu. | foto: Profimedia.cz

Schick pečetil výhru nad Stuttgartem, Bayern dostal čtyři góly v Bochumi

• 5
Reprezentační útočník Patrik Schick v 22. kole německé ligy zpečetil svou 19. trefou v sezoně domácí výhru Leverkusenu 4:2 nad Stuttgartem. Lídr soutěže Bayern Mnichov utrpěl překvapivou porážku 2:4 na hřišti nováčka Bochumi.

Záložník Vladimír Darida si připsal asistenci na jediný gól Herthy Berlín, prohře 1:3 na stadionu posledního Fürthu ale nezabránil. V základní sestavě nastoupil i středopolař Augsburgu Jan Morávek, jenž odehrál 63 minut. Také jeho tým ale vyšel naprázdno, v Mönchengladbachu prohrál 2:3.

Schick mohl skórovat už v prvním poločase, ve velké šanci ale trefil jen tyč. A tak museli Leverkusen za čtvrtou výhrou v řadě nasměrovat jeho spoluhráči. Postupně se trefili Diaby, Adli a Wirtz, Bayer takřka celý druhý poločas vedl.

Stuttgart dokázal gólově dvakrát odpovědět zásluhou devatenáctiletého Portugalce Tomáse, jenž hostuje v Německu ze Sportingu Lisabon a v bundeslize nastoupil teprve k druhému utkání. Naděje hostujícího celku ale definitivně utnul v 90. minutě Schick, který zužitkoval Wirtzovu přihrávku před odkrytou bránu. Leverkusen si tak upevnil třetí příčku.

Bayern uštědřil Bochumi v září v prvním vzájemném zápase debakl 7:0 a dobře začal i tentokrát. Už v deváté minutě dotlačil po závaru do sítě míč nejlepší bundesligový střelec Lewandowski.

O pět minut později ale srovnal Antwi-Adjei a od 37. do 44. minuty předvedl nováček nevídanou kanonádu. Nejprve dokonal obrat z penalty Locadia a následně ještě navýšili skóre dvěma výstavními trefami ze střední vzdálenosti Gamboa a Holtmann. Bayern inkasoval v lize čtyři góly v prvním poločase po 47 letech.

Bláznivý zápas nahoru dolů pokračoval i po přestávce, Bayern už ale pouze snížil zásluhou Lewandowského 26. ligového gólu. Svěřenci trenéra Nagelsmanna se nenaladili ideálně na středeční první osmifinále Ligy mistrů proti Salcburku a utrpěli čtvrtou porážku v sezoně. V případě nedělní výhry Dortmundu nad Unionem Berlín se může jejich náskok v čele zmenšit na šest bodů. Bochum zůstala navzdory výhře jedenáctá.

Fürth potvrdil zlepšené výkony z posledních týdnů a zvítězil ve druhém domácím utkání za sebou. Triumf nad Herthou zařídil nejlepší střelec týmu Hrgota, jenž rozhodl v 71. minutě z penalty. Darida v 82. minutě našel levačkou ve vápně přesně Gechterovu hlavu, na víc už se ale Hertha nezmohla a zůstává čtrnáctá.

Augsburg nepotvrdil, že se mu proti Mönchengladbachu poslední dobou daří, a podlehl Borussii po třech utkáních. Vítězný gól zaznamenal v 67. minutě Bensebaini. Třináctý Mönchengladbach odskočil na čtyři body od barážové příčky, na které je právě jeho soupeř.

Sobotní výsledky 22. kola: Bochum - Bayern Mnichov 4:2 (14. Antwi-Adjei, 37. Locadia z pen., 40. Gamboa, 44. Holtmann - 9. a 75. Lewandowski), Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 0:2 (28. Kruse z pen., 90.+3 Lukebakio), Freiburg - Mohuč 1:1 (69. Petersen - 31. Hack), Fürth - Hertha Berlín 2:1 (1. a 71. z pen. Hrgota - 82. Gechter), Mönchengladbach - Augsburg 3:2 (30. Koné, 46. Hofmann, 67. Bensebaini - 55. Iago, 90.+3 Finnbogason), Leverkusen - Stuttgart 4:2 (41. Diaby, 52. Adli, 86. Wirtz, 90. Schick - 49. a 88. Tomás)

VfL Bochum - Bayern Mnichov 4:2 (4:1)

Branky: 14. Antwi-Adjei, 38. Locadia, 40. Gamboa, 44. Holtmann - 9. Lewandowski, 75. Lewandowski. Rozhodčí: Schröder – Neitzel-Petersen, Seidel. ŽK:58. Gamboa, 74. Rexhbecaj - 90. Pavard.

VfL Bochum Esser – Gamboa (72. Stafylidis), Bella-Kotchap, Leitsch, Soares – Osterhage, Losilla (C), Rexhbecaj (90. Mašović) – Antwi-Adjei (80. Asano), Locadia (80. Polter), Holtmann (80. Pantovič).

Bayern Mnichov Ulreich – Pavard, Süle, Upamecano (46. Tolisso), Lucas Hernández – Kimmich – Gnabry, T. Müller (C) (64. Choupo-Moting), Sané, Coman (75. Sabitzer) – Lewandowski.

Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg 0:2 (0:1)

Branky: 28. M. Kruse, 90+3. Lukebakio. Rozhodčí: Willenborg – Kleve, Aarnink. ŽK:69. Jakić - 43. Brooks, 90+6. Steffen. Diváci: 10 000.

Eintracht Frankfurt Trapp – Tuta, Hinteregger (C), Ndicka – D. da Costa (70. Knauff), Kamada (85. Hauge), Jakić (85. Hrustic), Sow, Lenz (62. Kostić) – Lindström, Borré (70. Paciência).

VfL Wolfsburg Casteels (C) – Brooks, Bornauw, Lacroix – Roussillon (72. Steffen), Vranckx (62. Gerhardt), Arnold, Baku – Philipp (62. Lukebakio), M. Kruse – Wind (90. Białek).

SC Freiburg - 1. FSV Mohuč 05 1:1 (0:1)

Branky: 69. Petersen - 31. Hack. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Sinn. ŽK:7. Stach, 76. Kohr.

SC Freiburg Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – M. Eggestein (67. Haberer), Höfler – Sallai (67. Schade), Džong (85. Demirović), Grifo – Höler (67. Petersen).

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Bell, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, Stach, Kohr (78. Barreiro), I Če-song (65. Boëtius), Martín – Onisiwo (86. Ádám Szalai), Burkardt (86. Ingvartsen).

SpVgg Greuther Fürth - Hertha BSC 2:1 (1:0)

Branky: 1. Hrgota, 71. Hrgota - 83. Gechter. Rozhodčí: Schlager – Bandurski, Hüwe. ŽK:35. Itter, 49. Dudziak - 22. Stark, 29. Belfodil, 77. Jovetić, 78. Tousart. Diváci: 9 000.

SpVgg Greuther Fürth Linde – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Itter – Seguin, Christiansen, Tillman (84. Pululu) – Hrgota (C) (89. Bauer), Leweling (61. Nielsen), Dudziak (84. Green).

Hertha BSC Schwolow – Pekarík (68. Björkan), Stark (C), Gechter, Mittelstädt – Serdar (80. Lee Dong-jun), Tousart, Darida, Maolida (46. Richter) – Belfodil (68. Selke), Jovetić.

Borussia Mönchengladbach - FC Augsburg 3:2 (1:0)

Branky: 30. Koné, 46. J. Hofmann, 67. Binsibajní - 55. Iago, 90+3. Finnbogason. Rozhodčí: Thomsen – Foltyn, Siebert. ŽK:9. Pléa, 84. Elvedi - 59. Iago, 90. Dorsch.

Borussia Mönchengladbach Sommer (C) – Ginter, Friedrich, Elvedi – Lainer (84. Herrmann), Koné (84. Kramer), Neuhaus, Binsibajní (84. Netz) – J. Hofmann, Pléa (90+1. Scally) – Embolo (80. Thuram).

FC Augsburg Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Oxford, Iago – Hahn (78. Zeqiri), Morávek (63. Pedersen), Dorsch, Vargas (70. Sarenren-Bazee) – Niederlechner (63. Pepi), Gregoritsch (70. Finnbogason).

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 4:2 (1:0)

Branky: 41. Diaby, 52. A. Adli, 86. Wirtz, 90. Schick - 49. Tomás, 88. Tomás. Rozhodčí: Brych – Unger, Gorniak. ŽK:45. Demirbay, 63. Andrich, 83. Bakker - 51. Endo, 90+4. Mavropanos. Diváci: 10000.

Bayer Leverkusen Hrádecký (C) – Frimpong (90+1. Fosu-Mensah), E. Tapsoba, Hincapié, Bakker – Andrich (70. Palacios), Demirbay (70. Ch. Aránguiz) – Diaby (90+1. Alario), Wirtz, A. Adli (74. Paulinho) – Schick.

VfB Stuttgart F. Müller – Stenzel (84. Klimowicz), Mavropanos, Ito, Sosa – Silas (59. Tibidi), Endo (C) (72. Coulibaly), Karazor, Mangala, Führich – Tomás.