Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavují gól, který vstřelil Jamal Musiala...

Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavují gól, který vstřelil Jamal Musiala (uprostřed). | foto: AP

Bayern zvítězil a odskočil Dortmundu, slaví i Hertha s Daridou

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 15. kole německé bundesligy Mohuč 2:1 a zvýšili náskok v čele před Dortmundem, který jen remizoval 1:1 na hřišti Bochumi. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě zvítězila nad Bielefeldem 2:0, od 18:30 můžete sledovat online vývoj skóre v utkání Wolfsburg - Stuttgart.

Uzdravený Pavel Kadeřábek se po téměř dvou měsících vrátil do sestavy Hoffenheimu a pomohl svému týmu výhrou 2:1 ve Freiburgu k posunu na čtvrté místo. Zmíněný Darida odehrál 88 minut.

Bayern musel po Onisiwově gólové hlavičce otáčet, což se mu povedlo po změně stran. Nejprve dostal míč do sítě střelou z úhlu Coman a v 74. minutě rozhodl trefou z hranice vápna osmnáctiletý záložník Musiala, jenž navázal na zásah ze středečního duelu Ligy mistrů proti Barceloně.

Obhájci titulu navýšili náskok na svého rivala Dortmund, kterému se obrat na hřišti Bochumi nepovedl. Domácí poslal do vedení z penalty Polter a Borussia si ve druhé půli vytvořila místy až drtivý tlak. Favorit soupeře přestřílel po změně stran 19:1, prosadil se ale pouze pět minut před koncem Brandt a Dortmund ztratil body ve třetím z posledních šesti ligových duelů. Bochum neprohrála potřetí za sebou a drží se ve středu tabulky.

Freiburg mohl přiblížit k udržení čtvrtého místa Grifo, po hodině hry ale nedal penaltu a na druhé straně ve čtvrté minutě nastavení udeřil po rohovém kopu hlavou Richards. Hoffenheim vyhrál počtvrté za sebou a o bod předstihl svého dnešního soupeře.

Lipsko uspělo v premiéře nového kouče Domenica Tedesca a na svém hřišti si poradilo 4:1 s Mönchengladbachem. Domácí ukončili sérii tří porážek díky dvěma gólům v první půli, trefili se Gvardiol a Silva. V závěru sice snížil Bensebaini, ale pojistku přidali vzápětí nejlepší střelec Lipska Nkunku a Henrichs. Jejich tým se posunul na sedmé místo, Mönchengladbach je třináctý.

V páteční předehrávce fotbalisté Augsburgu s Janem Morávkem v základní sestavě vyhráli v Kolíně nad Rýnem 2:0 a ukončili domácí neporazitelnost soupeře.

Leverkusen s rozjetým Patrikem Schickem nastoupí v neděli od 17:30 ve Frankfurtu.

Sobotní výsledky 15. kola: Bayern Mnichov - Mohuč 2:1 (53. Coman, 74. Musiala - 22. Onisiwo), Bochum - Dortmund 1:1 (41. Polter z pen. - 85. Brandt), Freiburg - Hoffenheim 1:2 (21. Schlotterbeck - 3. Raum, 90.+5 Richards), Hertha Berlín - Bielefeld 2:0 (53. Jovetič, 90.+5 Selke), Lipsko - Mönchengladbach 4:1 (21. Gvardiol, 33. Silva, 90.+1 Nkunku, 90.+4 Henrichs - 88. Bensebaini), Wolfsburg - Stuttgart 0:2 (25. Mavropanos, 63. Förster).

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 0:2 (0:1)

Branky: 25. Mavropanos, 63. Förster. Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth. ŽK:24. Bornauw, 79. Arnold - 41. Ito, 71. Marmúš.

VfL Wolfsburg Casteels – Mbabu (67. Baku), Lacroix, Bornauw, Otávio (52. Roussillon) – Arnold, Vranckx (21. Guilavogui) – L. Nmecha, Waldschmidt (66. F. Nmecha), Steffen (66. Lukebakio) – Weghorst.

VfB Stuttgart F. Müller – Mavropanos, W. Anton, Ito – Massimo (26. Stenzel), Endo, Karazor, Coulibaly (80. Katompa Mvumpa) – Förster (74. Kempf), Mangala – Marmúš (80. Führich).

Hertha BSC - DSC Arminia Bielefeld 2:0 (0:0)

Branky: 53. Jovetić, 90+5. Selke. Rozhodčí: Welz – Thomsen, Borsch. ŽK:15. Darida - 88. Brunner. Diváci: 5 000.

Hertha BSC Schwolow – Zeefuik, Boyata (C), Stark, Plattenhardt – Serdar (69. Ekkelenkamp), Darida (88. Selke), Ascacibar, Richter (69. K-P. Boateng) – Belfodil (78. K. Piątek), Jovetić (88. Tousart).

DSC Arminia Bielefeld Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen (71. A. Andrade) – Prietl (C), Kunze (61. Krüger) – Wimmer (76. Serra), Schöpf, Okugawa (76. Hack) – Klos (61. Lasme).

Bayern Mnichov - 1. FSV Mohuč 05 2:1 (0:1)

Branky: 53. Coman, 74. Musiala - 22. Onisiwo. Rozhodčí: Cortus – Heft, Wessel. ŽK:28. Musiala, 36. Sané, 57. Lucas Hernández - 59. Stach, 90. Hack, 90+1. Stöger.

Bayern Mnichov Neuer – Pavard, Upamecano, Lucas Hernández (66. Süle) – Coman, Musiala (82. Nianzou), Tolisso (66. Roca), A. Davies – T. Müller, Sané (66. Gnabry) – Lewandowski.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Bell, Hack, Niakhaté – Widmer, Barreiro (82. Tauer), Stach (82. Stöger), I Če-song (65. Boëtius), Martín – Burkardt (65. Ingvartsen), Onisiwo (76. Nebel).

VfL Bochum - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

Branky: 40. Polter - 85. Brandt. Rozhodčí: Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier. ŽK:57. N. Schulz, 59. Hummels, 90+4. Zagadou.

VfL Bochum Riemann – Stafylidis (90+6. Bella-Kotchap), Mašović, Leitsch, Soares – Losilla – Antwi-Adjei (80. Gamboa), Pantovič (80. Tesche), Rexhbecaj, Holtmann (68. Bockhorn) – Polter (68. Ganvoula).

Borussia Dortmund Kobel – Meunier, Zagadou, Hummels, N. Schulz – Can, Dahoud (68. Brandt) – M. Wolf (69. T. Hazard), Bellingham, Reus – Haaland.

RB Lipsko - Borussia Mönchengladbach 4:1 (2:0)

Branky: 21. Gvardiol, 33. André Silva, 90+1. Nkunku, 90+4. Henrichs - 88. Binsibajní. Rozhodčí: Dankert. ŽK:59. Orban, 81. Gvardiol, 89. Simakan - 24. Hutter, 41. Embolo, 42. Stindl.

RB Lipsko Gulácsi (C) – Gvardiol, Orban (63. Henrichs), Simakan – Angeliño, Kampl, Laimer (71. T. Adams), Mukiele – Forsberg (63. Szoboszlai), Nkunku – André Silva (84. Brobbey).

Borussia Mönchengladbach Sommer – Binsibajní, Elvedi, Ginter, Scally – Koné, Zakaria – Thuram, Stindl (C) (82. Pléa), J. Hofmann (54. Bénes) – Embolo.

SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 1:2 (1:1)

Branky: 21. N. Schlotterbeck - 3. Raum, 90+4. Ch. Richards. Rozhodčí: Willenborg – Kleve, Aarnink. ŽK:16. Lienhart, 87. Kübler, 90+3. Höler - 38. S. Posch, 61. Akpoguma, 80. Vogt. Diváci: 750.

SC Freiburg Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck (76. K. Schlotterbeck), Günter (C) – Schade (77. Sallai), M. Eggestein (76. Haberer), Höfler, Grifo (84. Džong) – Höler – Demirović (46. Gulde).

TSG 1899 Hoffenheim Baumann (C) – Ch. Richards, Vogt, S. Posch – Raum, Stiller, Samassékou (89. Rudy), Akpoguma (68. Kadeřábek) – Kramarić (68. Baumgartner), Dabbur (56. Rutter), Bebou (89. Adamjan).