Erling Haaland oslavuje třetí gól Borussie.

Erling Haaland oslavuje třetí gól Borussie. | foto: Reuters

Haaland řídil výhru nad Frankfurtem, Leverkusen remizoval s Unionem Berlín

• 3
Norský útočník Erling Haaland byl u všech gólů Dortmundu při vítězství 5:2 nad Frankfurtem, dva dal a na tři přihrál. Fotbalisté Leverkusenu s reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem vstoupili do nové sezony německé ligy remízou 1:1 na hřišti Unionu Berlín.

Haaland v prvním poločase připravil góly Reusovi a Hazardovi a ve 34. minutě se poprvé trefil sám. Jednadvacetiletý norský reprezentant v 58. minutě asistoval u Reynovy branky a v 70. minutě zakončil své velké představení druhou trefou. Za Eintracht snižovali vlastním gólem Passlack a střídající Hauge.

Schick si v Berlíně už ve druhé minutě vytvořil slibnou střeleckou pozici, ale brankář Luthe míč vyrazil. Za pět minut zařídil Unionu vedení Awoniyi a po chvíli odpověděl Diaby. Leverkusen v součtu s minulým ligovým ročníkem nevyhrál počtvrté za sebou.

Fanoušci Borussie Dortmund před startem utkání proti Eintrachtu Frankfurt.

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem v základní sestavě doma podlehl 0:4 Hoffenheimu. Za hosty nenastoupil zraněný bek Pavel Kadeřábek, pouze na lavičce Augsburgu zůstal další člen české reprezentace brankář Tomáš Koubek. O góly hostů se postarali Bruun Larsen, náhradníci Adamjan s Rutterem a Rudy.

Nováček Fürth v prvním kole ve Stuttgartu utrpěl debakl 1:5. Návrat mezi elitu nevyšel ani Bochumi, která podlehla na stadionu Wolfsburgu 0:1. Navíc už od čtvrté minutě hrála bez vyloučeného Tescheho.

Nový ročník Bundesligy zahájil mistrovský Bayern remízou v Mönchengladbachu.

Sobotní výsledky 1. kola německé ligy: Augsburg - Hoffenheim 0:4 (37. Bruun Larsen, 79. Adamjan, 87. Rutter, 90.+5 Rudy), Bielefeld - Freiburg 0:0, Stuttgart - Fürth 5:1 (55. a 76. Kempf, 30. Endo, 36. Klement, 61. Al Ghaddioui - 90.+3 Leweling), Union Berlín - Leverkusen 1:1 (7. Awoniyi - 12. Diaby), Wolfsburg - Bochum 1:0 (22. Weghorst), Dortmund - Eintracht Frankfurt 5:2 (34. a 70. Haaland, 23. Reus, 32. Hazard, 58. Reyna - 27. Passlack, 86. Hauge).

1. FC Union Berlín - Bayer Leverkusen 1:1 (1:1)

Branky: 7. Awoniyi - 12. Diaby. Rozhodčí: Reichel – Kempkes, Gerach. ŽK:28. Diaby.

1. FC Union Berlín Luthe – Friedrich, Knoche, Baumgartl – Trimmel (C) (82. Ryerson), M. Kruse (73. Teuchert), R. Khedira, Ingvartsen (64. Öztunali), Giesselmann – Awoniyi (64. Voglsammer), Haraguči (81. Behrens).

Bayer Leverkusen Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Kossounou, Bakker – Palacios (90. Baumgartlinger), Ch. Aránguiz – Diaby, Demirbay, Amiri (76. Paulinho) – Schick (90. Pohjanpalo).

VfB Stuttgart - SpVgg Greuther Fürth 5:1 (2:0)

Branky: 30. Endo, 36. Klement, 55. Kempf, 61. Al Ghaddioui, 76. Kempf - 90+3. Leweling. Rozhodčí: Zwayer – Foltyn, Rohde. ŽK:53. Seguin.

VfB Stuttgart F. Müller (C) – Mavropanos, Anton, Kempf – Massimo, Endo, Karazor (9. Klement), Sosa – Förster, Klimowicz (65. Didavi) – Al Ghaddioui (65. Sankoh, 68. Thommy).

SpVgg Greuther Fürth Burchert (C) – Meyerhöfer, Bauer, Hoogma, Itter – Seguin, G. Jung, Green (70. Fein), Seufert (58. Sarpei) – Nielsen (58. Abiama), Hrgota (85. Leweling).

VfL Wolfsburg - VfL Bochum 1:0 (1:0)

Branky: 22. Weghorst. Rozhodčí: Willenborg – Kleve, Unger. ŽK:29. Leitsch, 88. Rexhbecaj. ČK:4. Tesche. Diváci: 8 536.

VfL Wolfsburg Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon (87. Mehmedi) – X. Schlager (81. Guilavogui), Arnold – Baku, Philipp (81. Gerhardt), Steffen (70. Marmúš) – Weghorst.

VfL Bochum Riemann – Gamboa (78. Bockhorn), Lampropoulos (89. Ganvoula), Leitsch, Soares – Losilla (C), Tesche, Rexhbecaj – Asano (46. Pantovič), Zoller, Antwi-Adjei.

DSC Arminia Bielefeld - SC Freiburg 0:0 (0:0)

Rozhodčí: S. Jablonski. ŽK:19. Prietl, 30. Laursen, 89. Klos - 34. Keitel, 37. Gulde, 75. Höfler, 90+3. Demirović.

DSC Arminia Bielefeld Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson (77. van der Hoorn), Laursen (77. de Medina) – Prietl (C), Schöpf, Okugawa (67. Hack) – Kunze – Klos (90. Serra), Lasme (77. Krüger).

SC Freiburg Flekken – Gulde (62. Heintz), Lienhart, N. Schlotterbeck – Schmid, Keitel (70. Santamaría), Höfler, Günter (C) – Džong (70. Sallai), Höler (85. Haberer), Grifo (85. Demirović).

FC Augsburg - TSG 1899 Hoffenheim 0:4 (0:1)

Branky: 37. Bruun Larsen, 79. Adamjan, 87. Rutter, 90+5. Rudy. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp. ŽK:89. Gouweleeuw - 19. Raum, 62. Rudy.

FC Augsburg Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Iago (81. Pedersen) – Morávek (59. Maier), Dorsch – Hahn (64. D. Caligiuri), Jensen (64. Gregoritsch), Vargas (81. Sarenren-Bazee) – Niederlechner.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann (C) – S. Posch, Akpoguma (73. Samassékou), Vogt, Raum (52. John) – Rudy, Stiller – Baumgartner (59. Adamjan), Kramarić, Bruun Larsen (59. Gaćinović) – Dabbur.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 5:2 (3:1)

Branky: 23. Reus, 32. T. Hazard, 34. Haaland, 58. Reyna, 72. Haaland - 27. Passlack, 86. Hauge. Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger.

Borussia Dortmund Kobel – Passlack, Akanji, Witsel (78. Papadopoulos), N. Schulz – Dahoud, Bellingham (73. Delaney) – Reyna (87. Tigges), Reus (C) (87. Moukoko), T. Hazard (73. Malen) – Haaland.

Eintracht Frankfurt Trapp – Ilsanker (46. Lenz), Hinteregger, Ndicka – D. da Costa, Sow, Hasebe (C) (69. Hrustic), Kostić (86. Ache) – Barkok (46. Lindström), Kamada (46. Hauge) – Borré.