Thomas Müller (vlevo) z Bayernu Mnichov se raduje z gólu.

Thomas Müller (vlevo) z Bayernu Mnichov se raduje z gólu. | foto: AP

Fotbalisté Bayernu vykročili za obhajobou výhrou nad Hoffenheimem

• 14
Fotbalisté Bayernu Mnichov vykročili za sedmým mistrovským titulem v řadě vítězstvím. V 1. kole nového ročmíku bundesligy zdolali Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě 3:1.

Hosté dlouho drželi naději na bodový zisk, ale favorit pod vedením nového trenéra Nika Kovače dvěma góly v závěrečných deseti minutách rozhodl. Zahajovací zápas v bundeslize vyhrál Bayern šestým rokem po sobě.

V souboji mistra s třetím týmem minulého ročníku otevřel skóre ve 23. minutě Thomas Müller, který se trefil hlavou po rohovém kopu. Po necelé hodině hry inkasoval i Manuel Neuer, který vinou dlouhé zdravotní pauzy nestál v brance Bayernu téměř rok. Po průniku do vápna ho střelou k levé tyči překonal Ádám Szalai.

Druhý gól dal Bayern z opakované penalty. Při prvním pokutovém kopu nařízeném za faul na Francka Ribéryho kanonýr Robert Lewandowski neuspěl. Arjen Robben sice z dorážky poslal míč do sítě, ale sudí po konzultaci s videem branku neuznal, protože Nizozemec příliš brzy vběhl do vápna. Opakovanou penaltu už Lewandowski proměnil.

V nastaveném čase se dočkal trefy i Robben. Kadeřábek odehrál celý zápas.

Bayern Mnichov - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (1:0)

Branky: 23. T. Müller, 82. Lewandowski, 90+1. Robben - 57. Szalai. Rozhodčí: Dankert – Rohde, Hacker. ŽK:45+5. T. Müller - 21. Nuhu, 29. Bittencourt, 43. Kadeřábek, 45+2. N. Schulz.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich, Süle, J. Boateng, Alaba – Javi Martínez (67. Goretzka) – Coman (45+4. Robben), T. Müller, Th. Alcântara, Ribéry (83. James Rodríguez) – Lewandowski.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – Bičakčić, Vogt (C) (74. Nordtveit), Nuhu (67. Akpoguma) – Kadeřábek, Bittencourt, Grillitsch, Grifo (46. Zuber), N. Schulz – Joelinton, Szalai.