Juventus: Pavel Nedvěd (vpravo)

Juventus: Pavel Nedvěd (vpravo) - Pavel Nedvěd (vpravo) právě dal vyrovnávací gól. A burcuje spoluhráče z Juventusu, aby dál bojovali a zkusili skóre otočit. | foto: Giampiero Sposito, Reuters

Nedvěd zachránil Juventusu aspoň bod

• 60
Palermo - Český fotbalista Pavel Nedvěd v italské lize skóroval. Záložník Juventusu v utkání proti Cagliari bleskově vyrovnával na 1:1, když se poslední tým soutěže nečekaně ujal vedení. Za domácí odehrál celý zápas také český obránce Zdeněk Grygera. Premiéru v Itálii má za sebou David Rozehnal z Lazia Řím.

Juventus se tak přiblížil na čtyři body druhému AS Řím, které nečekaně prohrálo 0:3 se Sienou, za niž odehrál celých 90 minut český záložník Lukáš Jarolím.

Fotbalisté Interu Milán potvrdili své dominantní postavení v lize: dokázali porazit Empoli, přestože hráli od 39. minuty bez vyloučeného záložníka Patricka Vieiry.

Jedinou branku zápasu dal z pokutového kopu nejlepší střelec týmu Zlatan Ibrahimovic. Také hosté měli výhodu penalty, ovšem Saudati na Cesara v závěru nevyzrál a vyrovnat nedokázal.

Český reprezentant David Rozehnal, který v týdnu odešel z anglického Newcastlu na hostování do Lazia Řím, si již vyzkoušel atmosféru italské ligy. Odehrál posledních šest minut při výhře 2:1 nad Sampdorií Janov.

Brazilský mladík Alexander Pato opět ukázal svůj opěvovaný talent, když jako střídající hráč vstřelil jediný gól ve šlágru kola mezi Fiorentinou a AC Milán. Milánskému celku tak pomohl k posunu na pátou příčku před Udine a ke stažení náskoku čtvrté Fiorentiny na čtyři body.

V dresu poražených odehrál celé utkání český reprezentant Tomáš Ujfaluši, naopak za hosty nenastoupil zraněný Marek Jankulovski.

Fotbalisté Palerma ukončili sérii čtyř porážek v italské lize výhrou 1:0 nad Livornem. Domácí byli po celé utkání lepší, ale na branku museli čekat až do 77. minuty, kdy se střelou zpoza vápna prosadil útočník Fabricio Miccoli.

V druhém sobotním duelu porazila Neapol 3:1 Udine. Hvězdou utkání, které oba celky dohrávaly v desíti, byl Ezequiel Lavezzi. Domácí útočník nejprve přihrál na první gól Marcelu Zalayetovi a pak sám dvě branky v rozmezí necelých dvou minut dal.

Výsledky 21. kola:
Palermo - Livorno 1:0 (77. Miccoli), Neapol - Udine 3:1 (74. a 75. Lavezzi, 4. Zalayeta - 9. Pepe), FC Janov - Catania 2:1 (13. Sacramento, 71. Borriello - 59. vlastní Bovo), Inter Milán - Empoli 1:0 (39. Ibrahimovic z pen.), Juventus Turín -  Cagliari 1:1 (56. Nedvěd - 55. Bianco), Lazio Řím - Sampdoria Janov 2:1 (37. Mauri, 77. Rocchi - 45. Cassano), Parma - Bergamo 2:3 (39. Lucarelli, 90. Gasbarroni z pen. - 17. Pelegrino, 54. Bellini, 68. Floccari), Reggina - FC Turín 1:3 (58. Amoruso - 23. a 66. obě z pen. Rosina, 34. Stellone), Siena - AS Řím 3:0 (11. Vergassola, 43. vlastní Tonetto, 83. Frick), Fiorentina - AC Milán 0:1 (75. Pato).