Nice - Lyon: Apam (vlevo) a Benzema

Nice - Lyon: Apam (vlevo) a Benzema - Ani útočník Karim Benzema z Lyonu(vpravo) si s obranou Nice nevěděl rady. | foto: Eric Gaillard, Reuters

Lyon ztratil body už ve druhém kole, Baroš nebyl ani na lavičce

• 6
Jen jeden tým ve francouzské lize zatím přečkal druhé kolo bez ztráty bodu. Nováček Grenobl po minulé výhře v Sochaux zdolal doma Rennes a vede. Favorizovaný Lyon remizoval v Lorientu.

Sedminásobní mistři francouzské ligy z Lyonu se na hřišti desátého týmu uplynulého ročníku příliš neprosadili, na branku soupeře vyslali jen dvě střely.

Český reprezentační útočník Milan Baroš se stejně jako v prvním kole
nevešel ani na lavičku náhradníků Lyonu. Po dvou kolech je v čele tabulky nováček z Grenoblu, který doma porazil Rennes. Střelou z třiceti metrů se o to postaral Akrour.

I v druhém utkání sezony dokázali fotbalisté Marseille nastřílet čtyři branky. Zatímco v prvním kole jim to stačilo jen k remíze, tentokrát snadno získali tři body za výhru 4:0 nad Auxerre. O góly se postarali Niang, Grandin a Zenden, jednu branku si hosté dali sami.

Tým Paris St. Germain, který se v posledních letech trápil, si připsalo první body v novém ročníku díky střele Hoaraua z 53. minuty.

Ani branka slovenského útošníka Filipa Šeba nezabránila porážce fotbalistů Valenciennes na půdě Caen ve 2. kole francouzské ligy. Šebova hlavička po přímém kopu, který sám vybojoval, v 41. minutě jen
zmírnila prohru na 1:3.

Nováček z Le Havru ještě půl hodiny před koncem vedl nad Toulouse 1:0, ale mladí Francouzi Congré a Gignac svými góly skóre otočili. Český útočník Pavel Fořt, který se do Toulouse vrátil z hostování v FC Brusel, nebyl ani na lavičce.

Výsledky 2. kola
Grenoble - Rennes 1:0
(20. Akrour)
Marseille - Auxerre 4:0 (17. Niang, 63. vlastní Grichting, 76. Grandin, 86. Zenden)
Lorient - Lyon 0:0.
Caen - Valenciennes 3:1
(3. Florentin, 22. Savidan, 30. Eluchans - 41. Šebo)
Lille - Le Mans 1:3 (65. Bastos - 33. a 82. Maiga, 21. Helstad)
Nantes - Monako 1:1 (66. Keserü - 5. Meriem)
Nice - Nancy 2:1 (33. Rémy, 89. Traoré - 45. Gavanon z pen.)
St. Etienne - Sochaux 2:1 (11. Matuidi, 18. Feindouno z pen. - 75. Perquis)
Toulouse - Le Havre 2:1 (61. Congré, 87. Gignac - 10. Alassane)
Paris St. Germain - Bordeaux 1:0 (53. Hoarau)