Liverpool vybojoval třetí místo

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu si v posledním kole Premier League nepokazili fantastickou sezonu, v níž vyhráli Anglický pohár, Ligový pohár a Pohár UEFA. V boji o třetí místo, z něhož se postupuje do předkola Ligy mistrů, nezaváhali. Na hřišti londýnského Charltonu zvítězili vysoko 4:0, když všechny góly padly až po přestávce. V sestavě vítězů nastoupil od začátku český reprezentant Patrik Berger, jehož ve druhé půli nahradil Heskey. Vladimír Šmicer proseděl zápas na lavičce náhradníků. Kanonádu začal v 54. minutě Fowler, o sedm minut později se trefil střídající Murphy, v 70. minutě přidal další gól Fowler a skóre uzavřel deset minut před koncem Owen.

Do Ligy mistrů jde přímo Manchester United i druhý Arsenal, do první divize sestupují Bradford, Coventry a Manchester City.

Liverpool svedl boj na dálku s Leedsem a Ipswichem. Na rozdíl od pohárového zápasu dal tentokrát kouč Houllier Bergerovi šanci už od začátku a český reprezentant se nabídky
chopil s chutí. Berger na hřišti oplýval aktivitou a mnoho akcí svého týmu zakončoval právě on střelami z dálky. Na gólmana Iliče však nevyzrál.

Leeds, největší konkurent "rudých", se proti Leicesteru natrápil o mnoho více. Na Smithův gól totiž našli hosté odezvu o chvíli později, kdy s velkým přispěním obránce Ferdinanda vyrovnali. Teprve třináct minut před koncem naklonil misky vah na domácí stranu Ir Harte, který předvedl svou specialitu - ránu z přímého kopu. Strach z vyrovnání zaplašil až v poslední minutě opět Smith, ale to vítězům nebylo nakonec nic platné.

Na semifinalistu letošního ročníku Ligy mistrů tak zbyla pouze účast v Poháru UEFA, stejně jako na nováčka z Ipswiche, který svou roli nezvládl a uhrál v Derby jen remízu.

Skvělým finišem se do pohárů dostali fotbalisté Chelsea, kteří brankami Wise a Hasselbainka porazili Manchester City 2:1. Ten se mezi elitou příliš neohřál a po roce se vrací do druhé ligy.
ANglická liga, 38. kolo: Charlton - Liverpool 0:4 (55. a 71. Fowler, 61. Murphy, 80.
Owen), Coventry - Bradford 0:0, Derby County - Ipswich Town 1:1 (31. Christie - 46. Naylor), Everton - Sunderland 2:2 (9. Tal, 76. Ball z pen. - 20. a 83. Phillips), Leeds - Leicester 3:1 (28. a 90. Smith, 77. Harte - 32. vlastní Ferdinand), Manchester City - Chelsea Londýn 1:2 (39. Howey - 19. Wise, 62. Hasselbaink), Middlesbrough - West Ham 2:1 (21. Job, 45. Karembeu - 31. Todorov), Newcastle - Aston Villa 3:0 (8. Glass, 12. Cort, 74. vlastní Delaney), Southampton - Arsenal Londýn 3:2 (46. a 60. Kachlúl, 88. Le Tissier - 26. Cole, 53. Ljungberg), Tottenham - Manchester United 3:1 (17. a 67. Korsten, 75. Ferdinand - 22.