Radost fotbalistů St. Germain, zleva Neymar, Mbappé a Gueye.

Radost fotbalistů St. Germain, zleva Neymar, Mbappé a Gueye. | foto: Reuters

Mbappé, Neymar, Messi. Paris St. Germain dal pět branek, body má i Marseille

• 0
Fotbalisté Paris St. Germain zvítězili v domácím utkání 30. kola francouzské ligy nad Lorientem jasně 5:1 a drží v čele tabulky dvanáctibodový náskok před druhou Marseille. Ta zvítězila na hřišti Saint Étienne 4:2. Pařížané si připsali třetí soutěžní triumf z posledních šesti zápasů a přiblížili se mistrovskému titulu.

Svěřenci trenéra Mauricia Pochettina chtěli po reprezentační pauze napravit poslední porážku ze hřiště Monaka (0:3) a proti Lorientu měli dobrý začátek. Již ve 12. minutě se trefil brazilský ofenzivní hráč Neymar a o čtvrt hodiny později se k němu přidal střelecky Mbappé.

Favorit si zkomplikoval cestu za třemi body ve druhé části, kdy po chybě Hakimiho snížil Moffi. Možné drama ale odmítl opět Mbappé. Nejprve v 67. minutě vstřelil svůj 124. gól ve francouzské lize a poté vybídl přihrávkou ke gólu i Messiho. Konečnou výhru zpečetil druhou brankou v zápase Neymar.

Lorient prohrál po dvou zápasech a je šestnáctý, bod od sestupového pásma.

Výsledky 30. kola: Nice - Rennes 1:1 (67. Delort - 78. Terrier),  Lille - Bordeaux 0:0, Štrasburk - Lens 1:0 (67. Ajorque z pen.), Clermont - Nantes 2:3 (58. Chauí, 63. Abdul Samed - 43. Blas z pen., 62. Chirivella, 67., Kolo Muani), Méty - Monako 1:2 (62. Amadou - 46. Ben Yedder, 72. Boadu), Montpellier - Brest 1:2 (Savanier z pen. - 69. Satriano, 84. Honorat), Troyes - Remeš 1:0 (90.+2 Ripart), St. Etienne - Marseille 2:4 (9. Bouanga, 86. Douath - 45.+1 Payet, 60. vlastní Kolodziejczak, 68. Dieng z pen., 73. Harit), Paris St. Germain - Lorient 5:1 (12. a 90. Neymar, 28. a 67. Mbappé, 73. Messi - 56. Moffi), Lyon - Angers 3:2 (26. a 52. Dembélé, 80. Teté - 50. Pereira Lage, 59. Boufal),