Sadio Mané z Liverpoolu lituje zahozené šance. | foto: Reuters

Arsenal bez Čecha v Ligovém poháru uspěl, Liverpool nestačil na Chelsea

• 2
Fotbalisté Arsenalu vyřadili ve třetím kole anglického Ligového poháru Brentford, nad druholigovým protivníkem zvítězili 3:1. Místo Petra Čecha, který pravidelně chytá v lize, nastoupil v brance finalistů minulého ročníku Němec Bernd Leno.

Dva góly v prvním poločase vstřelil Danny Welbeck, v 93. minutě pak potvrdil postup favorita Alexandre Lacazette. Hosté mezitím snížili z přímého kopu.

V duelu týmů, které bez porážky vládnou anglické lize, prohrál Liverpool s Chelsea 1:2.

Domácí přitom vedli po Sturridgeově akrobatické střele, v závěru ale vyrovnal dorážkou zblízka Emerson a po slalomu mezi několika liverpoolskými zadáky rozhodl o postupu londýnského klubu Hazard.

Další zápas celků ze špice ligové tabulky skončil po remíze 2:2 penaltovým rozstřelem a postupem Tottenhamu přes Watford. West Ham si bez potíží poradil s Macclesfieldem, protivníkovi ze čtvrté ligy nastřílel osm branek.

V úterý se s Ligovým pohárem rozloučili fotbalisté Manchesteru United, kteří po penaltách vypadli s druholigovým Derby. V soutěži skončilo rovněž Burnley s českým útočníkem Vydrou.