Lampardův večer, dal Derby čtyři góly

• 11
Londýn - Čtyři góly záložníka Franka Lamparda byly rozhodujícím faktorem při drtivé výhře Chelsea v zápase 29. anglické ligy nad Derby County. Londýnský klub, který znovu nastoupil bez zraněného Petra Čecha, rozstřílel doma poslední tým tabulky vysoko 6:1.

Lampard ve 28. minutě proměnil penaltu a ještě do přestávky zařídil favoritovi dvougólový náskok Kalou. Po změně stran bylo k vidění další střelecké představení anglického záložníka, který k hattricku přidal ještě branku navíc.

Hosté díky Jonesovi jen kosmeticky upravovali hrozivé skóre. Chelsea tak na třetím místě snížila ztrátu na druhý Manchester United na tři body, na vedoucí Arsenal po dnešku ztrácí pět, ale má ve srovnání s ním zápas k dobru.

Český útočník Milan Baroš nastoupil v základní sestavě Portsmouthu v zápase s Birminghamem a v deváté minutě nahrával Jermainu Defoeovi na gól, který poslal domácí do vedení 2:0.

Hosté ještě do přestávky vyrovnali, ale Hreidarsson čtyři minuty po změně stran znovu strhl vedení na stranu Portsmouthu. Konečnou podobu dal skóre v nastaveném čase Kanu, který přišel v 72. minutě na trávník místo Baroše.

Výsledky - 29. kolo:
Aston Villa - Middlesbrough 1:1
(74. z pen. Barry - 23. Downing), Portsmouth - Birmingham 4:2 (6. z pen. a 9. Defoe, 49. Hreidarsson, 90. Kanu - 10. Muamba, 40. Larsson), Chelsea - Derby 6:1 (28. z pen., 57., 66., 72. Lampard, 42. Kalou, 64. Cole - 73. Jones).