Marco Asensio z Realu Madrid (vpravo) hlavičkuje před Danielem Vivianem z Bilbaa. | foto: AP

Barcelona porazila Gironu. Benzema vyrovnal Raúla a pomohl Realu k vítězství

• 0
Fotbalisté Realu Madrid porazili Bilbao 2:0. Karim Benzema vyrovnal 228. gólem v historické tabulce nejlepších střelců španělské ligy pátého Raúla. Barcelona zdolala na svém hřišti Getafe 1:0. Výhru vedoucího celku tabulky zařídil gólem v 35. minutě Pedri. Villarreal zvítězil 1:0 nad Gironou díky gólu z penalty, kterou proměnil v jedenácté minutě nastaveného času Parejo.

Real poslal do vedení Benzema, který vystřelil z otočky v voleje a brankář Simón nestihl ani zareagovat. Byl to 228. gól francouzského útočníka v La Lize, čímž překonal legendárního Di Stéfana a vyrovnal gólový účet další legendy Realu Raúla na pátém místě.

V druhém dějství měl velkou šanci domácí Williams i hostující Asensio, oběma se ale nepodařilo usměrnit míč mezi tři tyče. Williamsovi se v 78. minutě podařilo překonat Courtoise, gólu však předcházelo ofsajdové postavení. V poslední minutě základní hrací doby potvrdil výhru hostů prudkou střelou k pravé tyči Kroos.

Atlético zabralo, třemi góly během deseti minut uzemnilo Valladolid

Kataláncům chyběl vykartovaný Lewandowski a absence hvězdného útočníka byla znát. Po půlhodině hry se musel činit Ter Stegen, na kterého postupoval v samostatném úniku Mayoral. Německý gólman vyběhl téměř ke kraji vápna a šanci zneškodnil. Ve 35. minutě se prosadili domácí, Raphinhův centr z levé strany dorazil do odkryté branky ve skluzu Pedri.

Před koncem první půle musel Ter Stegen čelit dalšímu úniku Mayorala, o pár chvil později španělský útočník těsně nedosáhl na Iglesiasův centr. V závěru utkání měl příležitost zvýšit náskok domácích Kessie, v jasné příležitosti mu však překazil gólovou radost brankář Soria.

Villarreal střelecky dominoval celý zápas, nejzajímavější momenty však přišly až v závěru utkání. Ve třetí minutě nastavení nařídil rozhodčí penaltu pro domácí, Gazzaniga však Morenův pokus chytil. Hostům se po chvilce z protiútoku podařilo skórovat, gól však nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Villarreal dostal druhou možnost ke skórování v posledních vteřinách zápasu, kdy Juanpe zatáhl za dres hráče domácích v pokutovém území. Ke druhé penaltě se postavil Parejo, který byl na rozdíl od Morena úspěšný.

Pamplona remizovala 1:1 na hřišti Elche, které stále čeká na první ligovou výhru. V zápase sice měli domácí v druhém poločase velkou herní převahu a v 67. minutě gólem Carmona reagovali na Ávilovu branku z první půle, na více se ale nezmohli a s šesti body jsou na posledním místě. Pamplona je v neúplné tabulce sedmá.

Výsledky nedělního 18. kola: Villarreal - Girona 1:0 (90.+11 Parejo z pen.), Elche - Osasuna 1:1 (67. Carmona - 20. Ávila), FC Barcelona - Getafe 1:0 (35. Pedri), Bilbao - Real Madrid 0:2 (24. Benzema, 90. Kroos.

Villarreal CF - Girona FC 1:0 (0:0)

Branky: 90+10. Parejo. Rozhodčí: del Cerro – Barbero, García. ŽK:18. G. Moreno, 25. Pino, 37. P. Torres, 45+1. Baena, 90+6. A. Moreno I - 3. S. Bueno, 33. Gutiérrez, 39. Stuani, 90+9. Juanpe. ČK:79. S. Bueno. Diváci: 15 128.

Villarreal CF Reina – Mándí, Cuenca (61. Fall), P. Torres, Mojica (87. A. Moreno I) – Baena, Parejo, Capoue (81. Trigueros) – Chukwueze (87. Collado), G. Moreno (C), Pino (81. Morales).

Girona FC Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Espinosa, Gutiérrez (83. Juanpe) – Romeu – Villa (75. V. Fernández), I. Martín (64. Y. Herrera), A. García (75. B. García), Riquelme – Stuani (C) (64. Castellanos).

Elche CF - CA Osasuna 1:1 (0:1)

Branky: 67. Carmona - 20. Ávila. Rozhodčí: Muñiz – Blanco, Garrido. ŽK:13. Carmona, 45. L. Blanco - 55. Ávila. Diváci: 17 589.

Elche CF Badía – Palacios, Roco, Bigas – Carmona (88. Morente), Mascarell, Gumbau, L. Blanco (69. Clerc) – P. Milla (80. Guti), Boyé (87. Martí), Fidel (68. Ponce).

CA Osasuna A. Fernández – D. Moreno I, Aridane, David García, M. Sánchez – Mo. Gómez (57. Oroz), Ibáñez (65. Moncayola), Brašanac – Ávila (65. Rubén García), Budimir (74. Kike García), Barja (74. Ezázúlí).

FC Barcelona - Getafe CF 1:0 (1:0)

Branky: 35. Pedri. Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo. ŽK:68. Dembélé - 44. Alderete. Diváci: 79 814.

FC Barcelona ter Stegen – S. Roberto (77. Alonso), Koundé, Christensen (46. E. García), Balde (46. Alba) – Gavi, Busquets (C), Pedri – Dembélé, Fati, Raphinha (62. Kessié).

Getafe CF Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias (84. G. Álvarez) – Aleñá, L. Milla (84. Seoane), Algobia (62. G. Villar) – Mayoral (77. Portu), Ünal (84. Latasa).

Athletic Bilbao - Real Madrid CF 0:2 (0:1)

Branky: 24. Benzema, 90. Kroos. Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López. ŽK:50. Berchiche, 58. Vivian, 88. A. Herrera - 62. Camavinga, 79. Vinícius Júnior. Diváci: 49 316.

Athletic Bilbao Simón – de Marcos /C/ (76. Lekue), Vivian, Paredes, Berchiche – Vesga (86. R. García), Zarraga (67. Herrera) – N. Williams, Sancet (67. Guruzeta), Berenguer (67. Muniain) – I. Williams.

Real Madrid CF Courtois – Fernández, Militão, Rüdiger, Mendy – Valverde, Camavinga, Ceballos (85. Kroos) – Asensio (73. Modrić), Benzema /C/, Vinícius (83. Rodrygo).