Dortmund - Bochum: Koller slaví gól

Dortmund - Bochum: Koller slaví gól - Jan Koller, útočník Dortmundu, se raduje z gólu, který vstřelil v utkání s Bochumí. | foto: Reuters

Koller odstartoval kanonádu Dortmundu

• 4
Berlín - Brankou z deváté minuty odstartoval český útočník Jan Koller brankové hody v německém Dortmundu. Domácí tým porazil ve 27. kole bundesligy Bochum vysoko 4:1. Čtyři góly prošly také obranou Hamburku, ve které měl český fotbal dvojnásobné zastoupení. Ani Fukal s Ujfalušim nezabránili prohře 1:4 na hřišti Schalke. Vedoucí Brémy doma jen remizovaly s Freiburgem.

Dortmund je po výhře nad Bochumí šestý a udržuje si naději na účast v Poháru UEFA.

Koller vyhrál po rohu Torstena Fringse hlavičkový souboj s Kallou a umístil míč do pravého horního rohu bochumské branky. Český útočník dal svůj dvanáctý gól v sezoně, na Vestfálském stadionu mu zatleskalo 81 tisíc fanoušků. Aktivní byl i v druhém poločase, ale další branku už nepřidal. V 59. minutě se k němu odrazil míč, ale Koller trefil jen svého spoluhráče Ewerthona na brankové čáře.

Mnichovský Bayern hrál v Kaiserslauternu více než hodinu v početní přesile. V domácí sestavě se totiž za dvě žluté karty dokázal už ve 28. minutě vyfaulovat Malz. V poraženém týmu odehrál celý zápas český útočník Lokvenc. Bayern neprohrál v sedmém utkání za sebou a v tabulce snížil ztrátu na vedoucí Brémy na šest bodů.

U čtyřbrankové prohry se Schalke byl v hamburské sestavě vedle Fukala s Ujfalušim také záložník Jarolím. Hosté brzy prohrávali, jejich šance na chvíli ožila ve 35. minutě, kdy Mahdavikia z penalty snížil na 1:2, ale ještě před přestávkou si Schalke vedení pojistilo.

Na druhou pětačtyřicetiminutovku nastoupil za Mnichov 1860 reprezentant Týce, a byl tak u toho, když jeho tým v rozmezí čtyř minut dvakrát inkasoval a podlehl Hannoveru 0:2.

Na bezbrankové remíze s Leverkusenem nic nezměnili v základní sestavě Mönchengladbachu ani dva čeští fotbalisté. Ulich odehrál celý zápas, Svěrkoš byl v 75. minutě střídán.

Stuttgart zostudil Wolfsburg, který sice hrál doma, ale dostal pět gólů. Brankostroj hostů se rozjel už v šesté minutě a fungoval v téměř pravidelných intervalech až do závěrečného hvizdu sudího. Mezi střelce se přitom zapisovali i hráči, od kterých se to čekalo pramálo. Například Kuranyi se trefil po dlouhých 797 minutách a Lahm dal svůj vůbec první gól v bundeslize.

Po debaklu vedení Wolfsburgu v neděli ráno odvolalo trenéra Jürgena Röbera. Místo něj se o chvíli později dohodlo s Belgičanem Erikem Geretsem, který vedl donedávna Kaiserslautern.

Výsledky 27. kola: Mnichov 1860 - Hannover 0:2 (71. Zuraw, 74. Brdarič), Kolín
n. R. - Frankfurt 2:0
(5. vlastní Hertzsch, 35. Podolski), Wolfsburg - Stuttgart 1:5 (30. Petrov - 6. Gerber, 26. Streller, 43. Lahm, 75. Kuranyi, 86. Szabics), Hertha Berlín - Rostock 1:1 (59. Pinto - 65. Rasmussen), Mönchengladbach - Leverkusen 0:0, Kaiserslautern - Bayern Mnichov 0:2 (47. Makaay, 77. Santa Cruz), Schalke - Hamburk 4:1 (10. Waldoch, 29. Sand, 42. Lamotte, 55. Delure - 35. z pen. Mahdavíkia), Dortmund - Bochum 4:1 (9. Koller, 30. Gambino, 45. Frings, 53. Ewerthon z pen. - 14. Madsen), Werder Brémy - Freiburg 1:1 (18. Ailton - 1. Kruppke).