Juventus zvýšil náskok na deset bodů

• 11
Řím - Juventus Turín nadále uniká svým pronásledovatelům v tabulce první italské fotbalové ligy. V jejím devatenáctém kole porazil třináctou Regginu 1:0 díky trefě svého kapitána Alessandra del Piera ze 45. minuty. Jedenatřicetiletý útočník tak zaznamenal už 185. trefu v dresu obhájce mistrovského titulu.

AC Milán, dosud největší konkurent Juventusu, prohrál ve večerním šlágru kola na hřišti AS Řím 0:1 a klesl na třetí místo.

AC srazil v závěru zápasu v Římě průnik střídajícího Brazilce Manciniho, jehož střelu lehce tečoval do vlastní sítě Nizozemec Stam. Marek Jankulovski se na straně poražených do hry nedostal.

Del Piero týdnu překonal hattrickem v poháru klubový rekord Giampiera Bonipertiho, který v černobílém dresu nasázel 182 branek.

Celé utkání za domácí odehrál český záložník Pavel Nedvěd, který se nedávno vyléčil ze zánětu středního ucha. Juventus si výhrou udržel stoprocentní domácí bilanci v lize.

Na svém hřišti vyhráli také hráči Interu Milán a dostal se na druhé místo tabulky. Odbojné Cagliari doma přehráli díky trefě Nigerijce Martinse a dvěma trefám Brazilce Adriana.

Střelcem kola byl ale Luca Toni. Téměř dvoumetrový kanonýr, před nímž se v létě bude muset mít na pozoru česká reprezentace, prolomil po měsíci a půl střeleckou smůlu.

A to hned dvěma góly, kterými Fiorentinu udržel na čtvrtém místě a sám se opět s osmnácti trefami vzdálil svým pronásledovatelům v tabulce střelců. Druhý Trezeguet z Juventusu ztrácí tři góly.

Toni přitom nedávno prohlásil, že dát sedmnáctý gól je pro něj zakleté. Sedmnáctka je v Itálii považována za nešťastné číslo, navíc se útočník vymlouval i na to, že ztratil talisman pro štěstí, malou červenou trumpetku, kterou měl pověšenou na zpětném zrcátku v autě.

Od té doby trefil jen třikrát tyč nebo břevno a měl šanci kopat penaltu. V neděli se k němu zřejmě štěstí opět vrátilo, neboť zápas s Chievem rozhodl v první minutě nastavení.

Jen osmnáct minut scházelo k velikému překvapení v zápase mezi Udine a posledním Trevisem. Hosté až do 72. minuty vedli 2:1, o třetí výhru v sezoně je připravila až proměněná Di Nataleho penalta. Bod za remízu však hostům stačil k tomu, aby na poslední místo odsunuli Lecce.

Fotbalisté Palerma nedokázali v lize ani ve čtvrtém zápase za sebou zvítězit. Soupeři pražské Slavie v Poháru UEFA uhráli na hřišti Messiny, která je jen těsně nad sestupovou zónou, bezbrankovou remízu a v tabulce jim patří desáté místo.

Trenér Palerma Luigi Del Neri poslal na hřiště sestavu Lupatelli - Zaccardo, Barzagli, Terlizzi, Accardi - M. Gonzalez (70. Bonanni), Barone, Grosso, Santana - Godeas, Brienza (64. Makinwa).

Výsledky - 19. kolo:
Ascoli - Empoli 3:1 (36. Ferrante, 69. Bjelanovic, 76. Domizzi - 45. Almiron),
Fiorentina - Chievo 2:1 (35. a 90+1. Toni - 69. Zanchetta)
Inter - Cagliari 3:2 (15. a 58. z pen. Adriano, 10. Martins - 20. Esposito, 81. Suazo)
Juventus - Reggina 1:0 (45. Del Piero)
Livorno - Siena 2:2 (24. Morrone, 52. Lucarelli - 8. Locatelli, 59. Chiesa z pen.)
Parma - Lazio 1:1 (39. Corradi - 5. Rocchi)
Udine - Treviso 2:2 (13. Motta, 72. Di Natale z pen. - 33. Pinga, 58. Fiore)
Lecce - Sampdoria 0:3 (22. Diana, 45. vlastní Del Vecchio, 47. Bazzani)
AS Řím - AC Milán 1:0 (81. Mancini)
Messina - Palermo 0:0.