Pavel Nedvěd v akci

Pavel Nedvěd v akci - Fotbalový záložník Pavel Nedvěd opět patřil k oporám turínského Juventusu a pomohl k výhře nad AS Řím. | foto: Daniele La Monaca, Reuters

Juventus dál vede, AC Milán je už druhý

• 9
Řím - AC Milán se v tabulce italské fotbalové ligy katapultoval na druhé místo za vedoucí turínský Juventus. Ten ve čtvrteční dohrávce osmého kola bez větších potíží doma porazil rivalský AS Řím 2:0. Český záložník Pavel Nedvěd nastoupil v základní sestavě. Už v prvním poločase obdržel od rozhodčího Colliny žlutou kartu.

O branky Juventusu se postarali Del Piero a Uruguayec Zalayeta, který ho ve druhém poločase vystřídal.

Trenér Fabio Capello mohl být se zápasem proti týmu, který ještě na jaře vedl, spokojen, stejně jako Pavel Nedvěd, jenž odehrál v hustém dešti celý zápas. Juventus přišel dvě minuty před koncem o vyloučeného Brazilce Emersona.

"Stará dáma" vyhrála sedm z osmi ligových utkání, body ztratila jen za překvapivou domácí remízu s Palermem. Brankář Buffon udržel už pošesté čisté konto.

Na třetí místo, za AC Miláín, kleslo Lecce, protože černý kůň soutěže doma zaváhal a pouze remizoval s druhým milánským klubem Interem 2:2, takže na AC nyní ztrácí dva body.

Tým Zdenka Zemana ale mohl dopadnout ještě hůř, kdyby neměl ve svém středu bulharského talentovaného mladíka Valerije Božinova, který dvěma góly na přelomu poločasů zlikvidoval dvoubrankové vedení hostů.

Udine s Markem Jankulovským zvítězilo nejtěsnějším rozdílem v Boloni, ale gól Favy stačil na stoprocentní zisk jen díky tomu, že po čtvrthodině hry zahodil domácí Tomas Locatelli penaltu.