Jarošík se uvedl dvěma ligovými góly

• 13
Petrohrad - Jiří Jarošík se v ruské lize uvedl v plné parádě. Nejdražší hráč soutěže na sebe strhl pozornost dvěmi brankami, kterými pomohl k jasné výhře moskevského CSKA nad nováčkem z Kazaně. Za poražený celek odehráli celý zápas Jiří Novotný a Tomáš Čížek. Své první vystoupení v ruské lize proměnil ve vítězství trenér Vlastimil Petržela. Zenit Petrohrad vstoupil pod jeho vedením do soutěže vítězstvím 2:1 nad Saturnem Ramenskoje. Do hry se postupně dostali všichni čeští hráči Petrohradu. Svou pozici obhájce titulu potvrdil Lokomotiv Moskva výhrou nad Uralanem Elista.

Český reprezentant, jenž přišel do CSKA ze Sparty za 117 milionů korun, zatím v Rusku předvádí skvělou herní i střeleckou pohodu. I v 1. kole soutěže byl klíčových hráčem jednoho z favoritů ligy.  Poprvé se Jarošík trefil v 18. minutě a v druhém poločase zvyšoval už na 3:0. V závěru první půle se trefil kapitán CSKA Sergej
Semak a v závěru zpečetil výhru nejlepší střelec loňského ročníku soutěže Dmitrij Kiričenko.

Svůj debut v soutěži si pod trenérem Petržalou odbyli i čtyři čeští fotbalisté, kteří v zimní přestávce přestoupili do Petrohradu. Celý zápas odehrál jen Martin Horák, Pavla Mareše vystřídal v poločase Radek Šírl a Lukáš Hartig opustil hřiště v 90. minutě.

Bývalý gólman pražských Bohemians Slovák Kamil Čontofalský šanci nedostal. Petrohrad vedl od 17. minuty, ale v závěru v poločasu soupeř z penalty vyrovnal. Rozhodující gól vstřelil po hodině hry Keržakov.

Úspěšně zahájili cestu za obhajobou titulu hráči Lokomotivu Moskva, kteří zvítězili v Elistě 2:1.

Výsledky 1. kola:
Křídla Sovětů Samara - Rotor Volgograd 3:0, Torpedo ZIL - Spartak Moskva 0:0, Uralan Elista - Lokomotiv Moskva 1:2, Zenit Petrohrad - Saturn Ramenskoje 2:1, Torpedo Moskva - Rostov 1:1, CSKA Moskva - Kazaň 4:0, Vladikavkaz - Dynamo Moskva 0:1, Šinnik Jaroslavl - Černomorec Novorossijsk 1:1.