Jankulovski zařídil vítězství AC Milán

• 24
Řím - Marek Jankulovski, český fotbalový reprezentant, spasil ve třetím kole italské ligy AC Milán. Gólem zařídil výhru nad Ascoli 1:0 a odmazal poslední záporné body, které jeho klub dostal za účast v korupční aféře. Milán je s jedním bodem na dvanácté příčce. V duelu Palermo - Catania padlo osm branek.

Jankulovski, který nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě, se v 68. minutě opřel do míče a nechytatelnou ranou nedal šanci brankáři Pagliucovi.

První vítězství v sezoně si připsali fotbalisté Fiorentiny, když porazili Parmu 1:0 brankou Mutua a stejně jako Milán odepsali body z korupčního trestu. Pro Fiorentinu, za niž celé utkání odehrál Tomáš Ujfaluši, to však byl první bodový zisk a je stále poslední.

V magnetu kola se radoval z vítězství Inter Milán, který si poradil s římským AS a díky trefě argentinského reprezentanta Crespa zvítězil 1:0. AS tak přišlo o první body v sezoně a je čtvrté o bod právě za Interem.

To, že italská liga je chudá na branky, vyvrátil zápas Palerma s Catanií, ve kterém sicilský klub zvítězil jasně 5:3. O branky se podělila celá ofenzivní linie domácích. Nováček z Catanie vzdoroval jen do úvodu druhého poločasu, kdy vyrovnal na 2:2, ovšem pak zcela odpadl a porážku zmírnil až v nastaveném čase Spinesi.

Palermo se díky výhře dostalo na první místo v tabulce a spolu s AC Milán je jediným týmem, který zatím vyhrál ve všech utkáních.

Podobně bohatý na branky byl zápas mezi Sampdorií a Udine, které přišlo o téměř jasné vítězství. Ve 43. minutě vedlo po trefách Di Nataleho, Iaquinty a Gyana již 3:0, Sampdoria však zabojovala a ještě do poločasu snížil Delvecchio. Po změně stran pak přesnými ranami Volpi a Flachi vyrovnali.

Výsledky - 3. kolo:
AC Milán - Ascoli 1:0 (68. Jankulovski), AS Řím - Inter Milán 0:1 (44. Crespo), Bergamo - Empoli 0:0, Cagliari - Livorno 2:2 (12. Ferri, 57. Suazo - 8. Bakayoko, 61. Danilevičius z pen.), Chievo - Lazio Řím 0:1 (62. z pen. Oddo), FC Turín - Siena 1:2 (40. Muzzi - 4. a 35. Frick), Fiorentina - Parma 1:0 (17. Mutu), Messina - Reggina 2:0 (27. a 85. Rigano), Palermo - Catania 5:3 (28. Tedesco, 46. Simplicio, 68. z pen. Corini, 74. Amauri, 80. Barzagli - 26. Corona, 64. Mascara, 90. Spinesi), Sampdoria Janov - Udine 3:3 (44. Delvecchio, 67. Volpi, 77. Flachi - 4. Di Natale, 16. Iaquinta, 43. Gyan).

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

Český reprezentant Marek Jankulovski se raduje z gólu, kterým zařídil vítězství AC Milán nad Ascoli 1:0.