PODÍLEL SE NA KANONÁDĚ. Michal Kadlec (druhý zleva) pomohl Leverkusenu k výhře 5:0 nad Hoffenheimem gólovou příhrávkou. | foto: AP

Češi v zahraničí: Jun zářil ve Vídni, Jiráček a Kadlec přihráli na gól

• 6
Zaplněná Generali Arena v neděli tleskala Tomáši Junovi. Ne, fotbalový útočník se nevrátil do Sparty, ale na vídeňském stadionu, který nese stejný název jako ten sparťanský, vstřelil za Austrii v derby s Rapidem dva góly. Podívejte se, jak si o víkendu vedl on v Rakousku a další čeští fotbalisté v nejsledovanějších evropských soutěžích.

Anglie

Petr Čech (Chelsea). Svůj tým opět podržel několika výbornými zákroky, přesto na stadionu Liverpoolu dvakrát inkasoval. Gól na 2:2 dostal v sedmé minutě nastavení. "Škoda, že jsme vedení neudrželi, měli jsme to dohrát. Bohužel jsme inkasovali z poslední akce zápasu," litoval Čech na svém webu.

POKOŘENÝ. Petr Čech právě dostal gól od liverpoolského útočníka Daniela Sturridge (vpravo), bývalého spoluhráče z Chelsea.

Tomáš Rosický (Arsenal). Vyléčil drobné zranění, na hřišti Fulhamu byl opět v základní sestavě a patřil k nejlepším hráčům Arsenalu. Ze hřiště šel dvacet minut před koncem za vedení 1:0, které Arsenal udržel.

TVŮRCE HRY. Tomáš Rosický v dresu Arsenalu během utkání proti Fulhamu.

GRATULANT. Rosický skáče na Pera Mertesackera, jenž se právě trefil proti Fulhamu.

Matěj Vydra (Watford). Nedaří se a nedaří. Už vyhlášený nejlepší hráč této sezony druhé anglické ligy byl při utkání s Blackburnem dlouhou dobu jen na lavičce. Do hry naskočil v 76. minutě, ale svůj střelecký půst, který trvá už jedenáct kol, neukončil. Watford si poradil i tak a vyhrál 4:0.

Daniel Pudil (Watford). Na pravé straně zálohy odehrál celý zápas.

Německo

Michal Kadlec (Leverkusen). Na vysoké výhře 5:0 nad Hoffenheimem se podílel asistencí na čtvrtý gól - v 69. minutě nahrál do stoprocentní šance Schürrlemu.

Petr Jiráček (Hamburk). V duelu s Düsseldorfem přihrál Van der Vaartovi na druhý gól, který byl nakonec vítězný. Hamburk vyhrál 2:1 a Jiráček odehrál celých devadesát minut, během nichž dvakrát vystřelil na bránu.

Martin Latka (Düsseldorf). Také odehrál celý zápas a také vystřelil dvakrát na branku.

Tomáš Pekhart (Norimberk). Odehrál celé utkání s Fürthem a vyslal čtyři střely na bránu. Ani jedna se však neujala, a tak Norimberk prohrál s posledním týmem tabulky 0:1.

VZDUŠNÝ SOUBOJ. Tomáš Pekhart z Norimberku (vlevo) a Mavraj Megrim z Fürthu.

Zdeněk Pospěch (Mohuč). V Dortmundu odehrál na levé straně obrany celý zápas, ale se svými parťáky nezabránil gólům z 1. a 87. minuty. Mohuč tak prohrála 0:2.

Theodor Gebre Selassie (Brémy). Na pozici pravého beka hrál všechny minuty. Brémy prohrály s Wolfsburgem 0:3, ale Gebre Selassie neměl prsty ani v jednom z inkasovaných gólů.

Jan Polák (Wolfsburg). Střední záložník vítězného celku šel ze hřiště jedenáct minut před koncem.

Pavel Krmaš (Freiburg). Ve Stuttgartu odstoupil ze hry v 48. minutě, když soupeř vedl 2:0. Hosté zvládli už jen snížit.

Jan Morávek (Augsburg). Při prohře 0:1 na hřišti Mönchengladbachu hrál 83 minut a jednou vystřelil na bránu.

Gólman Jaroslav Drobný byl jako obvykle mezi náhradníky Hamburku, v nominaci Augsburgu zase tradičně chyběl záložník Milan Petržela.

Itálie

Libor Kozák (Lazio). Porážku svého týmu na půdě Udine (0:1) sledoval z lavičky náhradníků.

Kamil Vacek (Chievo). Při vítězství v Sieně chyběl v nominaci.

Francie

Jaroslav Plašil (Bordeaux). Na hřišti Sochaux odehrál celých devadesát minut, jeho tým vybojoval remízu 2:2.

Ostatní - Rakousko

Tomáš Jun (Austria Vídeň). Dvakrát poslal domácí tým ve vídeňském derby do vedení, ale Rapid zvládl pokaždé vyrovnat. Bývalý útočník Sparty či Teplic byl přesto pro své mužstvo hrdinou, v tomto ročníku rakouské ligy dal zatím osm gólů a Austria i díky němu míří za titulem.