Fotbalisté Juventusu Turín slaví gól Gonzala Higuaina.

Fotbalisté Juventusu Turín slaví gól Gonzala Higuaina. | foto: AP

Juventus vyhrál v Crotone a vede italskou ligu už o sedm bodů

• 3
Fotbalisté Juventusu zvítězili v dohrávaném utkání 18. kola italské ligy na hřišti předposledního Crotone 2:0. Po čtvrté výhře v řadě zvýšili úřadující mistři náskok v čele tabulky před druhým AS Řím na sedm bodů.

Ačkoli oba celky figurují na opačných koncích tabulky Serie A, trvalo favorizovanému Juventusu hodinu, než zlomil odpor domácích. Turínský celek poslal v 60. minutě do vedení Chorvat Mario Mandžukič, jenž z úhlu dorazil do sítě míč vyražený brankářem Alexem Cordazem.

Druhý gól přidal o čtrnáct minut později nejlepší střelec Juventusu Gonzalo Higuaín, jenž zužitkoval přihrávku lednové posily z Janova Tomáse Rincóna, jenž absolvoval debut v dresu „Staré dámy“. Argentinský reprezentant se trefil pošestnácté v sezoně a jednu branku ztrácí na nejlepšího kanonýra ligy Edina Džeka z AS Řím.

Výsledky 18. kola:
Crotone - Juventus Turín 0:2 (60. Mandžukič, 74. Higuaín), Boloňa - AC Milán 0:1 (89. Pašalič).