Stephan El Shaarawy z AS Řím se trefil přesně na zadní tyč a mohl se v utkání s...

Stephan El Shaarawy z AS Řím se trefil přesně na zadní tyč a mohl se v utkání s Juventusem radovat. | foto: AP

Juventus ještě neslaví, s AS Řím prohrál. Neapol dala pět gólů Turínu

• 2
Fotbalisté Juventusu Turín opět odložili oslavy titulu. Ve 36. kole k nim potřebovali aspoň bod, jenže s AS Řím prohráli 1:3. Třetí Neapol si smlsla na FC Turín, kterému dala 5 branek. A co Češi v italské lize? Patrik Schick i Jakub Jankto odehráli celé zápasy za Sampdorii a Udine. Ladislav Krejčí zvládl při vítězství Boloni 74 minut.

Obhájce titulu Juventus se sice ujal v Římě vedení zásluhou Maria Leminy, o čtyři minuty později ale vyrovnal po rohovém kopu Daniele De Rossi. Domácí kapitán vstřelil poprvé v kariéře gól ve třech po sobě jdoucích ligových zápasech.

Hráči AS dokonali obrat v druhé půli. V 56. minutě zakroutil El Shaarawy míč k tyči Buffonovy brány a proslulý italský gólman byl bezmocný. Kapitán Juventusu pak ve svém 450. ligovém utkání inkasoval ještě potřetí, když ho zblízka propálil Nainggolan.

Neapol potvrdila, že je nejlepším celkem na hřištích soupeřů, a připsala si 12. venkovní výhru. Debakl Turína zahájil v sedmé minutě Callejón, jenž si naběhl za obranu na Allanovu kolmici a z úhlu prostřelil Harta.

Stav 1:0 vydržel až do 60. minuty, kdy Mertens našel Insigneho a ten skóroval střelou k tyči. Oba hráči si role vyměnili o dvanáct minut později, kdy dal Mertens 25. ligový gól v sezoně. Na 5:0 upravili krátce po sobě ještě Callejón a Zieliňski. Neapol nastřílela na hřištích soupeřů 46 branek a vyrovnala rekord Juventusu ze sezony 1949/50.

Ani po odvolání kouče Stefana Pioliho nezastavili fotbalisté Interu Milán sérii nezdarů. Tentokrát doma podlehli Sassuolu 1:2 a utrpěli čtvrtou porážku v řadě. Na vítězství čekají už dva měsíce od chvíle, co deklasovali Bergamo 7:1.

Pioliho nahradil v týdnu na lavičce Interu trenér juniorského výběru Stefano Vecchi, ale premiéra mu nevyšla. Osmnáctinásobný mistr prohrával v úvodu druhého poločasu se čtrnáctým týmem tabulky 0:2 po dvou Iemmellových trefách. Éder vykřesal Interu naději, ale Sassuolo v závěrečných 20 minutách těsný náskok udrželo.

Milánský celek nedokázal vyhrát v lize poosmé za sebou, což se mu stalo naposledy před 35 lety. Delší sérii bez vítězství v Serii A Inter nikdy neměl. Svou nespokojenost dali najevo také fanoušci v domácím kotli, kteří zhruba po dvaceti minutách hry opustili tribunu a v hledišti nechali transparent: „Naši podporu si nezasloužíte, přišli jsme jen pozdravit a odcházíme na oběd“.

„Fanoušky chápu. Jsem v klubu pět let a situace se příliš nemění. Mají pravdu, Inter nemůže hrát neustále o sedmé osmé místo. Trpělivosti už prokázali hodně, teď se rozhodli jednat. Pro mě osobně jsou tohle nejhorší okamžiky, které jsem v klubu od svého příchodu zažil,“ řekl brankář milánského celku Samir Handanovič.

Výsledky 36. kola:

Inter Milán - Sassuolo 1:2 (70. Éder - 36. a 50. Iemmello), Boloňa - Pescara 3:1 (8. a 90.+2 Destro, 48. Di Francesco - 24. Bahebeck), Cagliari - Empoli 3:2 (17. a 45. Farias, 7. Sau - 79. Zajc, 85. Maccarone), Crotone - Udine 1:0 (18. Rohden), FC Turín - Neapol 0:5 (7. a 77. Callejón, 60. Insigne, 72. Mertens, 78. Zielinski), Palermo - FC Janov 1:0 (13. Rispoli), Sampdoria Janov - Chievo 1:1 (11. Quagliarella - 46. Inglese), AS Řím - Juventus Turín 3:1 (25. De Rossi, 56. El Shaarawy, 65. Nainggolan - 21. Lemina).