Alvaro Morata (vpravo) z Juventusu bráněný Davidem Frattesim ze Sassuola.

Alvaro Morata (vpravo) z Juventusu bráněný Davidem Frattesim ze Sassuola. | foto: Reuters

Juventus díky gólu Keana v závěru otočil dohrávku v Sassuolu

• 0
Fotbalisté Juventusu otočili dohrávku 34. kola italské ligy v Sassuolu a vítězstvím 2:1 si pojistili čtvrté místo v tabulce zaručující postup do Ligy mistrů. Zápas rozhodl dvě minuty před koncem Moise Kean.

Všechny tři góly padly z podobného místa, z úhlu na hranici malého vápna. Jako první inkasovali favorizovaní hosté, kteří v minulém kole ztratili domácí remízou v s Boloňou. Ve 39. minutě prostřelil Wojciecha Szczesného k bližší tyči Giacomo Raspadori.

V poslední minutě prvního poločasu vyrovnal tvrdou ranou pod břevno Paulo Dybala a v závěru druhého poločasu rozhodl Kean. Dvaadvacetiletý italský útočník se trefil přesně mezi nohy gólmana Andrey Consigliho a stanovil konečné skóre.

Juventus má čtyři kola před koncem osmibodový náskok před pátým AS Řím. Bod ztrácí na třetí Neapol a osm bodů na AC Milán, jenž vede o dva body před mistrovským Interem, který má zápas k dobru. Sassuolo je desáté.

20.Benátky33572127:6122

US Sassuolo Calcio - Juventus FC 1:2 (1:1)

Branky: 39. Raspadori - 45. Dybala, 88. Kean. Rozhodčí: Maresca – Liberti, Prenna. ŽK:50. Scamacca - 62. De Sciglio, 89. Kean.

US Sassuolo Calcio Consigli (C) – Müldür, K. Ayhan, Chiricheş, Kyriakopoulos – Frattesi (88. Henrique), Maxime López – D. Berardi (79. Djuričić), Raspadori, Traorè (79. Defrel) – Scamacca.

Juventus FC Szczęsny – De Sciglio, Bonucci (C), Rugani (55. Chiellini), Pellegrini – Bernardeschi (87. Soulé), Zakaria, Danilo, Rabiot – Dybala (55. Vlahović), Morata (67. Kean).