Mario Mandžukič vzal do náruče střelce gólu Paula Dybalu. | foto: AP

Juventus teprve potřetí vyhrál, za AC Milán debutoval 16letý gólman

• 1
Teprve třetí vítězství v aktuálním ročníku italské ligy si připsali fotbalisté Juventusu Turín. Bergamo v 9. kole porazili 2:0. Ligu vede AS Řím, které v přímém souboji o první místo porazilo Fiorentinu 2:1. Za AC Milán, který zvítězil 2:1 nad Sassuolem, chytal teprve 16letý brankář Gianluigi Donnarumma.

AS Řím poslal na půdě Fiorentiny do vedení Salah, jenž v kádru římského týmu hostuje z Chelsea. Ve 34. minutě navíc přeběhl Gervinho s míčem polovinu hřiště, nezaváhal ani v koncovce a zvýšil na 2:0 pro hosty.

Ve druhém poločase mohl římský celek definitivně pojistit tříbodový zisk, Pjaničův pokus ale z brankové čáry odkopl Rodríguez. V závěru zvýšili domácí tlak a AS navíc dohrával v deseti, Babacar ale už pouze zkorigoval.

Juventus se proti Bergamu dostal do vedení po půlhodině hry, kdy Dybala překonal gólmana Sportiella střelou zpoza vápna.

Argentinský útočník byl i u druhého gólu. V 49. minutě asistoval Mandžukičovi, jenž oslavil první ligovou trefu za Juventus, kam v létě přestoupil z Atlétika Madrid.

Domácí měli možnost v závěru ještě navýšit náskok. Nejprve byl v 73. minutě vyloučen stoper hostů Toloi, o šest minut později kopal Pogba penaltu, ale jeho pokus Sportiello vyrazil. Přesto Juventus svého soka porazil pojedenácté v za sebou.

Vyhrál také AC Milán, který už ve 30. minutě proti Sassuolu proměnil penaltu. Brankář Consigli fauloval milánského útočníka Baccu a byl vyloučen. Nově příchozí Pegolo se postavil proti penaltě, ale pokus faulovaného Kolumbijce nezneškodnil, přestože vystihl stranu.

V 53. minutě vyrovnal z přímého kopu Berardi, kterému se proti AC daří - za Sassuolo už mu vstřelil od sezony 2013/14 osm branek. Přesto se domácí radovali z tříbodového zisku, když v závěru po Bonaventurově rohovém kopu rozhodl střídající Adriano.

Premiéru v soutěžním zápase si připsal teprve 16letý Donnarumma, jenž šel v létě s týmem do letní přípravy. Ve stejném věku před lety za AC Milná debutoval také legendární Paolo Maldini.

Interu Milán remizoval na stadionu Palerma 1:1. Vedoucí branky se dočkal v 60. minutě, kdy Perišič „uklidil“ do prázdné branky přihrávku Biabianyho.

Domácí však za šest minut srovnali zásluhou Gilardina a výsledek i díky vyloučení milánského stopera Murilla udrželi.

Boloňa si na poslední chvíli zajistila vítězství 2:1 nad Carpi. Souboj nováčků ve prospěch Boloni zlomil ve třetí minutě nastavení Masina, zajistil svému týmu druhé vítězství v ročníku a posun z poslední příčky tabulky, kam klesl soupeř.

Výsledky 9. kola: Empoli - FC Janov 2:0 (44. Krunič, 57. Zieliňski), Carpi - Boloňa 1:2 (24. Letizia - 47. Gastaldello, 90.+3 Masina), Palermo - Inter Milán 1:1 (66. Gilardino - 60. Perišič), Sampdoria Janov - Hellas Verona 4:1 (11. Muriel, 29. Zukanovič, 45.+1 Soriano, 54. Eder - 75. Ionita), AC Milán - Sassuolo 2:1 (31. Bacca z pen., 86. Adriano - 53. Berardi), Juventus Turín - Bergamo 2:0 (28. Dybala, 49. Mandžukič), Udine - Frosinone 1:0 (20. Lodi), Fiorentina - AS Řím 1:2 (90.+4 Babacar - 7. Salah, 34. Gervinho), Lazio Řím - FC Turín 3:0 (70. a 90.+4 Anderson, 40. Lulič), Chievo - Neapol 0:1 (59. Higuaín).