V EUFORII. Fotbalisté Juventusu se radují ze vstřeleného gólu do sítě as Řím.

V EUFORII. Fotbalisté Juventusu se radují ze vstřeleného gólu do sítě as Řím. | foto: AP

Juventus porazil AS Řím a na čele tabulky má už sedmibodový náskok

• 3
Fotbalisté Juventusu zůstávají na domácím trávníku stoprocentní. V očekávaném šlágru 17. kola si poradili s AS Řím a na prvním místě tabulky Serie A už mají sedmibodový náskok. O těsném vítězství 1:0 rozhodl gólem v úvodu zápasu Gonzalo Higuaín.

Argentinský útočník tak zastínil bosenského forvarda soupeře. Edin Džeko během devadesáti minut ani jednou nevystřelil a minisouboj dvou ofenzivních hvězd prohrál.

Třeba proto, že Gonzalo Hguaín se od začátku zápasu tlačil za gólem. Nevyšla mu první ani druhá střela, ale tou třetí už překonal Wojciecha Szczesného v bráně AS. Polský gólman se za prudkou ranou z hranice pokutového území natahoval marně.

GÓLOVÁ STŘELA. Kanonýr Juventusu Gonzalo Higuaín (vpravo) otevírá skóre zápasu...
Gonzalo Higuaín slaví vedoucí gól Juventusu v zápase italské ligy s AS Řím.
Zkušený brankář Juventusu Gianluigi Buffon udržel v zápase s AS Řím čisté konto.

Higuaín byl jediným domácím fotbalistou, který v prvním poločase vystřelil na římskou bránu. Buffonovu pozornost prověřil v před přestávkou jen středopolař Nainggolan.

To ve druhém poločase musel být Buffon ve střehu daleko víc. S přibývajícím časem Římané obklíčili pokutové území domácích, jenže Perotti v dobré šanci zamířil jen do brankáře. A stoper Manolas? Tomu o chvíli později po nebezpečně rozehrané standardce scházely k zakončení do prázdné brány centimetry.

Juventus přežil. A díky devátému domácím vítězství v sezoně je tým, který vyhrál posledních pět ročníků italské ligy, těsně před Vánoci na první příčce o sedm bodů.

Kromě večerního šlágru o čelo tabulky se v Itálii hrály ještě dva zápasy. Třetí AC Milán doma nedal gól Atalantě a pouze remizoval, Empoli doma porazilo Cagliari.

Výsledky 17. kola: Empoli - Cagliari 2:0 (8. a 72. Mčedlidze), AC Milán - Bergamo 0:0, Juventus Turín - AS Řím 1:0 (14. Higuaín).