Záložník Brescie Jaromír Zmrhal v souboji s Danilem, obráncem Juventusu.

Záložník Brescie Jaromír Zmrhal v souboji s Danilem, obráncem Juventusu. | foto: Reuters

Zmrhal i Matějů nastoupili proti Juventusu, Inter se propadl

• 1
I Bez Cristiana Ronalda, který dostal volno, zdolali fotbalisté Juvnetusu v 24. kole italské Serie A předposlední Brescii 2:0 a vyhoupli se na první místo tabulky. V hostující sestavě nechyběli Aleš Matějů s Jaromírem Zmrhalem. Druhé je Lazio, které porazilo a přeskočilo Inter Milán

Matějů nastupuje pravidelně, to Zmrhal dostal šanci od úvodní minuty poprvé v sezoně.

Juventus se v úvodu hledal. Hosté však úřadujícím mistrům usnadnili pozici v 37. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Florian Ayé. Jeho faul okamžitě potrestal Paulo Dybala z přímého kopu.

Pojistku přidal čtvrt hodiny před koncem Juan Cuadrado. Krátce poté ještě domácím fanouškům udělal radost střídající kapitán Giorgio Chiellini, jenž se objevil na hřišti poprvé od srpnového zranění kolena a následné operace.

Lazio mělo blízko k rychlé brance, ale ránu Sergeje Milinkoviče-Saviče v deváté minutě zastavilo břevno. Inter otevřel skóre krátce před pauzou. Brankář Thomas Strakosha vyrazil střelu Antonia Candrevy před sebe a Ashley Young z dorážky nezaváhal. Anglický bek se za milánský tým trefil poprvé po lednovém přestupu z Manchesteru United.

Druhá půle však patřila domácím. Stefan de Vrij v pokutovém území fauloval Cira Immobileho a ten v 50. minutě nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Pro nejlepšího střelce soutěže to byl 26. gól v sezoně. Obrat dokonal v 69. minutě Milinkovič-Savič po závaru v šestnáctce.

Lazio neprohrálo v 19. ligovém utkání po sobě a vylepšilo klubový rekord. Třetí Inter, který v Serii A nebodoval poprvé po 16 kolech, ztrácí na římského rivala dva body.

Sampdoria v Janově utrpěla debakl 1:5 s Fiorentinou. Za domácí odehrál druhý poločas reprezentační záložník Jakub Jankto. Po dvou gólech dali Dušan Vlahovič a Federico Chiesa, oba proměnili jednu penaltu. Červenou kartu dostali Nicola Murru ze Sampdorie i hostující Milan Badelj. Janovské mužstvo je v tabulce na 17. místě, těsně nad sestupovým pásmem.

Neapol vyhrála v Cagliari 1:0 a je osmá. Triumf hostů zařídil v 65. minutě Dries Mertens.

Nedělní zápasy 24. kola: Udine - Hellas Verona 0:0, Juventus Turín - Brescia 2:0 (38. Dybala, 75. Cuadrado), Sampdoria Janov - Fiorentina 1:5 (90. Gabbiadini - 18. z pen. a 57. Vlahovič., 40. z pen. a 78. Chiesa, 8. vlastní Thorsby), Sassuolo - Parma 0:1 (25. Gervinho), Cagliari - Neapol 0:1 (65. Mertens, Lazio Řím - Inter Milán 2:1 (50. Immobile z pen., 69. Milinkovič-Savič - 44. Young).

20.Spal Ferrara24431718:4215

Udinese Calcio - Hellas Verona FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Abbattista – Giallatini, Paganessi. ŽK:77. Troost-Ekong - 56. Veloso, 59. Lazović.

Udinese Calcio Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Becao, Nuytinck – Sema (78. ter Avest), Mandragora, Fofana (86. Jajalo), de Paul – Lasagna (C), Okaka.

Hellas Verona FC Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, Veloso (C), S. Amrabat, Lazović – Verre (81. Stępiński), Pessina (70. Zaccagni) – Borini.

Juventus FC - Brescia Calcio 2:0 (1:0)

Branky: 38. Dybala, 75. J. Cuadrado. Rozhodčí: Chiffi – Mondin, Bottegoni. ŽK:19. Bonucci, 43. Higuaín, 64. Bentancur - 33. Ayé. ČK:37. Ayé.

Juventus FC Szczęsny – Danilo, Rugani, Bonucci (78. Chiellini), Sandro – Ramsey (65. Pjanić, 73. Matuidi), Bentancur, Rabiot – J. Cuadrado, Higuaín, Dybala.

Brescia Calcio Alfonso (10. Andrenacci) – Sabelli, Matějů, Chancellor, Martella – Bisoli, B. Bjarnason (80. Ndoj), Dessena – Zmrhal (90. Skrabb) – Ayé, Balotelli.

UC Sampdoria - ACF Fiorentina 1:5 (0:3)

Branky: 90. Gabbiadini - 8. Thorsby, 18. Vlahović, 40. Chiesa, 57. Vlahović, 78. Chiesa. Rozhodčí: Massimiliano Irrati – Rodolfo Di Vuolo, Antonino Santoro. ŽK:19. Murru, 22. G. Ramírez, 53. Colley, 86. Depaoli - 19. Vlahović, 36. Badelj, 45+1. Duncan. ČK:39. Murru - 45. Badelj.

UC Sampdoria Audero – Bereszyński, Tonelli, Colley, Murru – Thorsby (46. Jankto), Bertolacci (46. Vieira), G. Ramírez (67. Depaoli), Linetty – Gabbiadini, Quagliarella (C).

ACF Fiorentina Drągowski – Milenković, Pezzella (C), M. Cáceres – Lirola, Duncan (71. Benassi), Badelj, Castrovilli (67. Pulgar), Dalbert – Chiesa (81. R. Ghezzal), Vlahović.

US Sassuolo Calcio - Parma Calcio 1913 0:1 (0:1)

Branky: 25. Gervinho. Rozhodčí: Mariani – Lo Cicero, Affatato. ŽK:26. Marlon, 58. D. Berardi, 77. Locatelli, 81. Bourabia, 90+3. G. M. Ferrari - 72. Laurini, 87. Grassi, 90. Brugman.

US Sassuolo Calcio Consigli – Toljan, Romagna, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos – Obiang (65. Bourabia), Locatelli – D. Berardi (C), Djuričić (65. Defrel), Boga (77. Haraslín) – Caputo.

Parma Calcio 1913 Colombi – Darmian (42. Laurini), Iacoponi, Alves (C), Gagliolo – Kurtić, Brugman, Hernani – Siligardi (75. Gi. Pezzella), Cornelius, Gervinho (55. Grassi).

Cagliari Calcio - SSC Neapol 0:1 (0:0)

Branky: 65. D. Mertens. Rozhodčí: Daniele Doveri. Asistenti: Stefano del Giovane, Filippo Valeriani. Čtvrtý rozhodčí: Davide Ghersini. ŽK:12. João Pedro, 30. Walukiewicz, 74. Nández - 81. P. Zieliński.

Cagliari Calcio Cragno – Pisacane, Walukiewicz (70. Mattiello), Klavan, Pellegrini – Nández, Cigarini (83. Birsa), Ionita – Pereiro (67. Paloschi), João Pedro (C) – Simeone.

SSC Neapol Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Nikola Maksimović, Hysaj (80. Rui) – Ruiz, Demme (61. L. Insigne), P. Zieliński – Callejón (C) (67. Politano), D. Mertens, Elmas.

S. S. Lazio - Inter Milán 2:1 (0:1)

Branky: 50. Immobile, 70. S. Milinković-Savić - 44. Young. Rozhodčí: Rocchi – Alassio, Costanzo. ŽK:51. Lucas Leiva, 58. Luiz Felipe, 90. Lazzari, 90+4. S. Milinković-Savić - 49. de Vrij, 79. Godín.

S. S. Lazio Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Marušić, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (80. Cataldi), Alberto, Jony (63. Lazzari) – F. Caicedo (63. Correa), Immobile (C).

Inter Milán D. Padelli – Godín (86. Alexis Sánchez), de Vrij, Škriniar – Candreva (77. Moses), Vecino, Brozović (C) (77. Eriksen), Barella, Young – Lautaro Martínez, R. Lukaku.