Hertha získala německý Ligový pohár

Mannheim - Fotbalisté Herthy Berlín porazili hladce 4:1 tým Schalke 04 a vyhráli německý Ligový pohár. Na výhře hostů se podílel brazilský kanonýr Marcelinho, kterého Hertha získala teprve nedávno. Pozdější vítěz se dostal do vedení ve 24. minutě, kdy si dal vlastní gól záložník Schalke Tomasz Waldoch. O pět minut později zvyšoval Brazilec Marcelinho, který prošel celou obranou a trefil se mezi nohy gólmana Froda Grodeho.

Hráči Schalke snížili pět minut před poločasem, kdy se z volného přímého kopu trefil Jörg Böhme. Pak se ale znovu prosadili hosté. Na jejich třetí brance se opět podílel Marcelinho, z jehož přihrávky skóroval Alex Alves. Poslední gól zápasu zařídil záložník Michael Hartmann, jehož střela se otřela o nohy českého obránce Jiřího Němce.

Schalke 04 - Hertha Berlín 1:4 (1:2)
Branky: 40. Böhme - 24. vlastní Waldoch, 29. Marcelinho, 66. Alves, 84. Hartmann.