Galásek přispěl k výhře Ajaxu

• 2
Praha - Český reprezentant pomohl Ajaxu ke třetímu vítězství v novém ročníku první fotbalové ligy. Akci v domácím utkání se Zwolle zahájil Tomáš Galásek, když ve 32. minutě přihrál míč na hranici pokutového území Ibrahimovičovi, který prodloužil na Pienaara a ten šanci proměnil. Ve skotské lize s ev dresu Celtiku Glasgow blýskl hattrickem Larsson.

NIZOZEMSKO

Ajax, který v lize ještě neztratil ani bod, zůstal po výhře nad Zwolle ve třetím kole na druhém místě. O skóre před ním je Waalwijk, který v neděli porazil mužstvo Volendamu 3:0.

Pro Zdeňka Grygeru, který by se měl stejně jako Galásek v pondělí hlásit v Praze na reprezentačním srazu před kvalifikačním dvojutkáním s Běloruskem a Nizozemskem, zápas se Zwšolle skončil ještě před přestávkou na nosítkách. Obránce se hlavou srazil s útočníkem Ivanem Cvetkovem a musel vystřídat.

Obránce utrpěl otřes mozku, neměl by však neměl být vážný a zřejmě neohrozí jeho start v nadcházející evropské kvalifikaci.

Výsledky 3. kola: Enschede - Eindhoven 0:2, Roda Kerkrade - Roosendaal 0:2, Waalwijk - Volendam 3:0, Feyenoord - Breda 2:1, Utrecht - Nijmegen 0:1, Groningen - Haag 2:0, Ajax Amsterdam - Zwolle 1:0.

SKOTSKO

Fotbalisté Rangers si i po čtvrtém kole udrželi bezchybnou bilanci. Na hřišti Dundee
United, které zatím ani jednou nebodovalo, zvítězili 3:1 a vedou tabulku s náskokem dvou bodů před městským rivalem Celtikem. Ten deklasoval mužstvo Livingstonu 5:1, přičemž v dresu vítězů se hattrickem blýskl Larsson.

Výsledky  3. kola: Celtic - Livingston 5:1, Hibernian - Aberdeen 1:1, Motherwell

RAKOUSKO

V Rakousku už v sobotu Admira Vídeň porazila Sturm Štýrský Hradec, Pasching si poradil s hosty z Bregenzua druhý štýrský celek remizoval doma s Mattersburgem. V neděli získal první bod Salcburk za domácí remízu s Austrií Vídeň.

Výsledky 7. kola: Admira Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 2:1, GAK Štýrský Hradec - Mattersburg 1:1, Pasching - Bregenz 3:1, Salcburk - Austria Vídeň 0:0, Rapid Vídeň - Klagenfurt 1:2.

BELGIE

Fotbalisté Anderlechtu jsou i po čtvrtém kole belgické ligy stoprocentní. Proti Beverenu jim k plnému bodovému zisku stačil jediný gól, už v jedenácté minutě se trefil Mornar. Po úspěchu v předkole Ligy mistrů a postupu přes Dortmund do hlavní fáze prestižní soutěže si FC Bruggy drží formu i v domácí soutěži. Druhý tým tabulky deklasoval Antverpy na jejich hřišti 4:0.

Výsledky - 4. kolo: Lierse - Standard Lutych 0:1, St. Truiden - Westerlo 0:0, La Louviére - Charleroi 0:0, Antverpy - FC Bruggy 0:4, Cercle Bruggy - Beerschot 1:0, Anderlecht - Beveren 1:0, Genk - Excelsior Mouscron 2:0, Gent - Heusden-Zolder 2:0,

PORTUGALSKO

Mužstvo Maritimo Funchal si udrželo i ve třetím kole stoprocentní bilanci a čisté konto. V nedělním zápase porazili doma Rio Ave 1:0 a vedou tabulku. Fotbalisté Bragy porazili Moreirense 2:0. Na hřišti soupeře se střelecky prosadili Sergio s Luizem.

Proměněná penalta Sousy rozhodla o vítězství fotbalistů Boavisty Porto nad celkem Guimaraes. Sousa potrestal faul Meirelese, který si za něj v 53. minutě vysloužil červenou kartu.

Výsledky  3. kola:  Moreirense - Braga 0:2, Boavista Porto - Vitória Guimaraes 1:0, Beira Mar - Alverca 1:0, Maritimo - Rio Ave 1:0, Nacional Madeira - Amadora 4:0.

1. Maritimo                               3 3 0 0 3:0 9
2. Boavista                               3 2 1 0 3:0 7
3. Nacional                               3 2 0 1 6:1 6
4. Sporting                               2 2 0 0 6:3 6
5. Braga                                   3 2 0 1 3:2 6
6. Porto                                    2 1 1 0 3:1 4
7. Benfica                                 2 1 1 0 2:0 4
8. Academica                            2 1 0 1 3:2 3