Neymar, Edinson Cavani a Kylian Mbappé slaví pařížský gól.

Neymar, Edinson Cavani a Kylian Mbappé slaví pařížský gól. | foto: Reuters

Paříž vysoko vyhrála, trefil se Mbappé i Neymar. Monako selhalo v Nice

• 10
Fotbalisté Paris St. Germain ve francouzské lize dál řádí, po pěti kolech jsou v čele tabulky bez jediné ztráty a s úctyhodným skóre 19:3. Tentokrát střelecké manévry jejich hvězd odnesly Méty, které doma prohrály 1:5. Čtyřbrankovým rozdílem skončil i duel mezi Nice a Monakem - domácí zvítězili 4:0.

Favoritovi však výrazně pomohlo přísné vyloučení domácího Benoita Assou-Ekotta. Do té doby byl stav 1:1.

Pařížany poslal po půlhodině hry do vedení Edinson Cavani, o sedm minut později ale hlavou vyrovnal Emmanuel Riviére.

Po vyloučení Assou-Ekotta v 56. minutě už oslabení domácí nebyli schopni pařížskému gigantovi čelit. Převahu PSG gólově vyjádřili postupně Kylian Mbappé, Neymar, znovu Cavani a střídající Lucas.

Mistrovské Monako poprvé v sezoně ztratilo body a jeho vítězná série skončila po 16 zápasech.

Monako prohrávalo už v 18. minutě o dvě branky, když se nejprve z penalty prosadil Balotelli a následně protiútok úspěšně zakončil Alassane Pléa. Svěřenci trenéra Leonarda Jardima inkasovali dva góly v první dvacetiminutovce ligového zápasu poprvé od loňského května.

Definitivně rozhodl o výhře Nice po hodině hry druhou trefou v duelu Balotelli, který ve třech zápasech Ligue 1 proti Monaku zaznamenal čtyři zásahy. V závěru upravil na konečných 4:0 střídající osmnáctiletý útočník Ignatius Ganago, jenž oslavil premiérovou trefu v nejvyšší soutěži.

Výsledky 5. kola: Lille - Bordeaux 0:0, Mety - Paris St. Germain 1:5 (37. Riviére - 31. a 75. Cavani, 59. Mbappé, 68. Neymar, 87. Lucas), Nice - Monako 4:0 (6. z pen. a 60. Balotelli, 18. Pléa, 85. Ganago), Caen - Dijon 2:1 (5. Santini z pen., 81. vlastní Yamberé - 38. Marié), Montpellier - Nantes 0:1 (76. Diego Carlos), Štrasburk - Amiens 0:1 (13. Kakuta), Troyes - Toulouse 0:0.

18. Clermont FootClermont Foot 32 5 10 17 26:54 25

1. - 3. : Postup, 4. : Postup - Liga mistrů (kvalifikace), 5. : Postup - Evropská liga (skupina), 6. : Postup - Evropská konferenční liga (kvalifikace), 17. - 18. : Sestup