Florent Balmont z Lille, ilustrační snímek

Florent Balmont z Lille, ilustrační snímek | foto: AP

Lille prohrálo s mistrem a o Ligu mistrů bude muset ještě bojovat

• 0
Fotbalisté Lille budou muset o třetí příčku ve francouzské lize, která zajišťuje postup do kvalifikace Ligy mistrů, bojovat ještě v posledním kole. Ve 37. kole totiž prohráli 1:3 s mistrovskou Paříží. Čtvrté St. Etienne ztrácí po výhře v Nantes 3:1 pouze dva body.

Lille se důležitý zápas proti Paris St. Germain příliš nevyvedl. Ve 36. minutě byl vyloučen Martin za faul na Cabayeho, o pět minut později už hosté vedli zásluhou branky Marquinhose.

Přestože pak Lille bylo střelecky aktivnější, další branku vstřelil v 66. minutě pařížský Lucas, kterému na jeho čtvrtou trefu v sezoně nahrál Pastore.

V 82. minutě definitivně rozhodl Matuidi, jemuž do vápna přesně přihrál Moura. Domácí se prosadili až v 90. minutě, když Delaplace překonal střelou k tyči brankáře Sirigua. Český obránce David Rozehnal do hry nezasáhl.

Stejným poměrem zvítězili čtvrtí St. Etienne i přesto, že poměr střel byl z jejich pohledu 6:20. V 11. minutě otevřel skóre hlavičkou nejlepší střelec týmu Erding, následoval jej o dvanáct minut později Gradel, jenž proměnil pokutový kop. Do konce poločasu stihl svoji druhou branku přidat Erding.

Nantes, kteří se v tabulce nacházejí na dvanáctém místě a poklidně dohrávají zbytek sezony, dokázali pouze v 82. minutě zkorigovat skóre: poosmé v sezoně se trefil tožský útočník Gakpé.

Výsledky 37. kola: Ajaccio - Remeš 2:1 (3. Tallo, 6. Perozo - 40. Oniangué), Bordeaux - Marseille 1:1 (66. Diabaté - 31. Cheyrou), Evian - Nice 2:0 (19. Bérigaud, 77. Benezet), Guingamp - Toulouse 2:0 (5. Beauvue, 14. Yatabaré z pen.), Lille - Paris St. Germain 1:3 (90. Delaplace - 41. Marquinhos, 66. Lucas, 83. Matuidi), Lyon - Lorient 0:1 (54. Doukouré), Montpellier - Bastia 0:2 (45.+2 Yatabaré, 72. Khazri), Nantes - St. Etienne 1:3 (82. Gakpé - 11. a 45.+2 Erding, 23. Gradel z pen.), Rennes - Sochaux 1:2 (72. N'Tep - 33. Ayew, 77. Mayuka), Valenciennes - Monako 1:2 (70. Doumbia - 40. Germain, 87. Dirar).