Gijon - Real Madrid: hostující Raúl (vlevo) proti Luisi Moranovi

Gijon - Real Madrid: hostující Raúl (vlevo) proti Luisi Moranovi | foto: AP

Fotbalisté Valencie v domácí lize napravili klopýtnutí se Slavií

• 10
Fotbalisté Valencie se po nečekané domácí remíze 1:1 se Slavií v Evropské lize vzpamatovali a v 8. kole domácí nejvyšší soutěže rozdílem třídy vyhráli 3:0 na stadionu Almerie.

Oproti zápasu se Slavií nastoupila Valencie téměř v nejsilnější možné sestavě. Trenér Emery na hřiště poslal základní sestavu: César Sanchéz - Miguel (70. Alexis), Navarro, Dealbert, Bruno - Pablo, Albelda (82. Baraja), Banega (51. Maduro), Silva - Mata, Villa.

O vítěznou branku se v 54. minutě postaral kanonýr David Villa, který byl v utkání se Slavií vyloučen. Výhru pak ještě potvrdili záložník Pablo Hernandéz a druhý z útočníků Juan Mata.

Valencii pomohlo i to, že od 63. minuty hrála přesilovou hru po vyloučení Carreity.

Valencie zaznamenala všechny tři góly po rychlý akcích po zisku míče. Nejprve zatáhl míč po pravé straně Pablo a přesným centrem jej posadil na hlavu Villy.

Poté hosté vybojovali míč ve středu hřiště, Silva posunul na Pabla a ten parádním lobem téměř ze 40 metrů zaskočil domácího gólmana.

Třetí gól znovu po vybojovaném míči zařídil střelou z 25 metrů Mata.

Real Madrid  remizoval na hřišti Gijónu 0:0. Lépe se nevedlo ani druhému madridskému celku Atlétiku, které s Tomášem Ujfalušim v obraně remizovalo 1:1 s Mallorkou.

Real se neoklepal ze středeční domácí prohry 2:3 od AC Milán v Lize mistrů a nedokázal naplno bodovat. Nemohl kvůli různým zraněním postavit útočné fotbalisty Ronalda, Benzemu, Higuaína a Van Nistelrooije a poprvé v této sezoně vyšel v soutěžním zápase střelecky naprázdno.

Mallorca zase dokázala v 90. minutě vyrovnat i bez dvou vyloučených fotbalistů. Atlético, které v týdnu odvolalo po neuspokojivých výkonech trenéra Abela Resina, dnes ještě vedl asistent. Nový kouč Quique Sánchez Flores vše sledoval z tribuny.

Skóre otevřel v 52. minutě z pokutového kopu domácí forvard Forlán, který na druhý pokus napravil neproměněnou penaltu z první půle. V té byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Josemi. Za stejný počin musel v druhém poločase opustit hřiště i stoper Ramis.

Hosté ale i v devíti vyrovnali, když za přispění madridského brankáře zachránil hostům bod v poslední minutě záložník Valero.

V suverénních výkonech pokračuje obhájce titulu Barcelona. Katalánský klub rozstřílel 6:1 Zaragozu a vede tabulku o tři body před Realem Madrid. Na
vysokém vítězství se třemi góly podílel záložník Seydou Keita, dva góly přidal Zlatan Ibrahimovic, jednou se trefil Lionel Messi.

Prvního ligového vítězství v sezoně se dočkali fotbalisté Villarrealu, když doma porazili 2:1 Málagu, která ho vystřídala na dně tabulky.

Výsledky 8. kola: Atlético Madrid - Mallorca 1:1 (52. Forlán z pen. - 90. Valero), Gijón - Real Madrid 0:0. FC Sevilla - Espaňol Barcelona 0:0. FC Sevilla - Espaňol Barcelona 0:0, Getafe - Bilbao 2:0 (60. Soldado, 71. Parejo), Santander - Pamplona 1:1 (90.+5. Arana - 51. Pandiani), Tenerife - Xerez 1:0 (73. Alfaro), Valladolid - La Coruňa 4:0 (18. a 46. Nauzet, 77. Diego Costa, 87. Medunjanin), Villarreal - Málaga 2:1 (27. Nilmar, 54. Capdevila - 46. Luque), Almeria - Valencie 0:3 (54. Villa, 74. Pablo, 87. Mata), FC Barcelona - Zaragoza 6:1 (25., 41. a 86. Keita, 29. a 56. Ibrahimovic, 80. Messi - 78. J. Lopéz).