Stefan de Vrij (vpravo) slaví gól se spoluhráči z Interu.

Stefan de Vrij (vpravo) slaví gól se spoluhráči z Interu. | foto: AP

Inter otočil derby s AC a vystřídal na čele italské ligy Juventus

• 3
Milánské derby skončilo vítězně pro Inter, který otočil proti AC z 0:2 na 4:2. Ve 23. kole italské ligy tak na prvním místě tabulky vystřídal Juventus, který v sobotu nečekaně prohrál 1:2 ve Veroně. Úvodní gól utkání vstřelil Cristiano Ronaldo, který jako první hráč v klubové historii skóroval v desátém ligovém zápase v řadě. Lazio vyhrálo v Parmě 1:0 a prodloužilo ligovou sérii bez porážky na 18 zápasů, čímž stanovilo nový klubový rekord. Antonín Barák odehrál celé utkání za Lecce, které zvítězilo v Neapoli 3:2.

Cristiano Ronaldo se v 65. minutě uvolnil na polovině hřiště po narážečce se spoluhráčem, poradil si i s posledním obráncem a zakončil přesně k tyči. Radost Juventusu ale trvala jen deset minut, než vyrovnal křížnou střelou domácí útočník Fabio Borini. V 85. minutě proměnil pokutový kop Giampaolo Pazzini a připravil obhájcům titulu třetí ligovou porážku v sezoně.

Verona natáhla sérii neporazitelnosti už na osm ligových utkání a je na šestém místě, Juventus přišel o místo v čele italské ligy.

Tam ho po nedělním derby s AC vystřídal Inter, přestože o poločase prohrával 0:2. Po změně stran se ale prosadili Marcelo Brozovič a Miguel Vecino a rázem bylo srovnáno. Vítězný gól dal v 70. minutě stoper Stefan de Vrij a na konečných 4:2 upravil v nastavení Romelu Lukaku.

Laziu v Parmě zařídil plný bodový zisk útočník Felipe Caicedo, jenž se ve 41. minutě dostal k odraženému míči a zblízka ho napálil do branky. Mužstvo kouče Simoneho Inzaghiho v domácí soutěži nepoznalo přemožitele od loňského září, kdy podlehlo Interu 0:1. Římané ztrácí bod na nového lídra tabulky Inter a druhý Juventus Turín.

Barák při premiéře za Lecce, kam přišel na hostování z Udine, před týdnem pomohl brankou k výhře 4:0 nad FC Turín. Bývalý hráč Slavie nebo Příbrami i v neděli nastoupil v základní sestavě a radoval se ze tří bodů.

Lecce poslal do vedení v 29. minutě Lapadula z první větší šance. Aktivnější Neapol odpověděla krátce po pauze díky zásahu Arkadiusze Milika. Po hodině hry však outsiderovi vrátil vedení znovu Lapadula a v 82. minutě zvýšil střídající Marco Mancosu.

Další náhradník José Callejón v poslední minutě snížil na 2:3, ale víc už svěřenci trenéra Gennara Gattusa nestihli a zaváhali po sérii tří soutěžních výher. Neapol je v tabulce jedenáctá, Lecce přes druhé vítězství za sebou zůstalo sedmnácté, těsně nad sestupovým pásmem.

Další nováček Brescia na svém hřišti přišel až v nastavení o výhru nad Udine a remizoval 1:1. Za domácí odehrál závěrečnou půlhodinu záložník Jaromír Zmrhal, jenž v soutěžním utkání nastoupil poprvé od listopadu. Jeho spoluhráč obránce Aleš Matějů tentokrát zůstal na lavičce.

Brescia díky bodu poskočila na předposlední 19. pozici před Spal Ferrara. Ten dnes doma podlehl Sassuolu 1:2.

Sampdoria Janov zvítězila na hřišti FC Turín 3:1. Český záložník Jakub Jankto přišel do hry v 68. minutě za nepříznivého stavu a pomohl hostům k obratu.

Jankto vystřídal Mortena Thorsbyho a za dvě minuty bylo vyrovnáno. Z přímého kopu se parádně trefil Gastón Ramírez a stejný hráč přidal chvíli poté i vítěznou branku. V závěru pojistil výsledek z penalty loňský nejlepší střelec Serie A Fabio Quagliarella. Za penaltový zákrok byl navíc vyloučen Armando Izzo, který dostal červenou kartu v druhém zápase po sobě.

Bergamo otočilo utkání na půdě Fiorentiny a po vítězství 2:1 uteklo na čtvrtém místě tabulky pátému AS Řím na rozdíl tří bodů. Fiorentina je čtrnáctá.

Bergamo sice po prvním poločase prohrávalo, ale po přestávce se nejlepší ofenziva soutěže dvakrát prosadila. Ve 49. minutě stál Duván Zapata na konci pohledné kombinace a v 72. minutě rozhodl dalekonosnou střelou střídající Ruslan Malinovskij. Osmifinalista Ligy mistrů tak nastřílel už 61 branek, což se v této fázi soutěže naposledy povedlo Juventusu v sezoně 1959/60.

Výsledky 23. kola: Fiorentina - Bergamo 1:2 (32. Chiesa - 49. Zapata, 72. Malinovskij), FC Turín - Sampdoria Janov 1:3 (56. Verdi - 70. a 75. Ramírez, 79. Quagliarella z pen.), Hellas Verona - Juventus Turín 2:1 (76. Borini, 86. Pazzini z pen. - 65. Ronaldo), Spal Ferrara - Sassuolo 1:2 (23. Bonifazi - 65. Caputo z pen., 90. Boga), Brescia - Udine 1:1 (81. Bisoli - 90.+2 De Paul), FC Janov - Cagliari 1:0 (43. Panděv), Neapol - Lecce 2:3 (48. Milik, 90. Callejón - 29. a 61. Lapadula, 82. Mancosu), Parma - Lazio Řím 0:1 (41. Caicedo), Inter Milán - AC Milán 4:2 (51. Brozovič, 53. Vecino, 70. De Vrij, 90.+3 Lukaku - 40. Rebič, 45.+1 Ibrahimovic).

20.Spal Ferrara23431617:4015

ACF Fiorentina - Atalanta Bergamasca Calcio 1:2 (1:0)

Branky: 32. Chiesa - 49. D. Zapata, 72. Malinovskyj. Rozhodčí: Mariani – Costanzo, Ranghetti. ŽK:16. Castrovilli, 59. Vlahović - 27. D. Zapata, 33. Gollini.

ACF Fiorentina Drągowski – Milenković, Igor, Pezzella (C) – Lirola, Benassi (85. Badelj), Pulgar (79. Sottil), Castrovilli, Dalbert – Chiesa, Cutrone (46. Vlahović).

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Tolói, Djimsiti, Palomino – Castagne, Pašalić (64. Malinovskyj), A. Gómez (C) (90. Tameze), Freuler, Gosens – Iličić, D. Zapata.

Turín FC - UC Sampdoria 1:3 (0:0)

Branky: 56. Verdi - 70. G. Ramírez, 75. G. Ramírez, 79. Quagliarella. Rozhodčí: Valeri – Preti, Bresmes. ŽK:22. Berenguer, 60. Belotti, 69. Rincón - 21. Tonelli, 39. Ekdal, 45+2. Thorsby, 68. Murru, 84. Colley. ČK:78. Izzo.

Turín FC Sirigu – Izzo, N'Koulou, Lyanco – De Silvestri, Rincón, Lukić, Aina (75. Ansaldi) – Verdi (82. Meïté), Berenguer – Belotti.

UC Sampdoria Audero – Bereszyński, Tonelli, Colley, Murru – G. Ramírez (86. Bertolacci), Thorsby (68. Jankto), Ekdal, Linetty – Gabbiadini, Quagliarella (90. La Gumina).

Hellas Verona FC - Juventus FC 2:1 (0:0)

Branky: 76. Borini, 86. Pazzini - 65. Ronaldo. Rozhodčí: Massa – Tegoni, Colarossi. ŽK:39. Lazović - 20. Sandro, 75. Dybala, 85. Bonucci.

Hellas Verona FC Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, Veloso (C) (58. Verre), S. Amrabat, Lazović (79. Dimarco) – Pessina, Zaccagni (69. Pazzini) – Borini.

Juventus FC Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Bonucci (C), Sandro – Bentancur (82. De Sciglio), Pjanić, Rabiot – Costa (72. Ramsey), Higuaín (59. Dybala), Ronaldo.

Spal - US Sassuolo Calcio 1:2 (1:0)

Branky: 23. Bonifazi - 65. Caputo, 90. Boga. Rozhodčí: Giacomelli – Tolfo, Di Gioia. ŽK:38. Bryan Dabo, 89. Espeto - 47. Obiang, 56. Locatelli, 86. Kiriakopoulos, 90+2. Consigli.

Spal Beriša – Bonifazi, Vicari, Tomović – Espeto, Bryan Dabo (42. Murgia), Missiroli, L. Castro (59. Valoti), Reca – Petagna, Di Francesco (85. Valdifiori).

US Sassuolo Calcio Consigli – Toljan, Romagna, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos – Obiang, Locatelli – D. Berardi, Traorè (46. Defrel), Boga – Caputo (90+2. Magnani).

SSC Neapol - US Lecce 2:3 (0:1)

Branky: 48. Milik, 90. Callejón - 29. Lapadula, 61. Lapadula, 82. Mancosu. Rozhodčí: Giua – Galetto, Rocca. ŽK:37. Koulibaly, 57. P. Zieliński, 73. Milik, 80. Rui, 84. Demme - 66. Rispoli, 78. Vigorito, 85. Petriccione.

SSC Neapol Ospina – Demme, Koulibaly, Di Lorenzo, Rui – Nikola Maksimović, Lobotka (46. D. Mertens), P. Zieliński – Politano (61. Callejón), Milik, L. Insigne (C) (76. Lozano).

US Lecce Vigorito – Rispoli, Lucioni (C), Rossettini, Donati – Majer (68. Petriccione), Deiola (90+1. Paz), Barák – Saponara – Falco (74. Mancosu), Lapadula.

Inter Milán - AC Milán 4:2 (0:2)

Branky: 51. Brozović, 53. Vecino, 70. de Vrij, 90+3. R. Lukaku - 40. Rebić, 45+1. Ibrahimović. Rozhodčí: Maresca – Peretti, Paganessi. ŽK:48. Vecino, 55. Brozović, 55. Škriniar, 90+4. R. Lukaku - 79. Conti.

Inter Milán D. Padelli – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva (80. Moses), Barella, Brozović (C), Vecino, Young (90+5. Biraghi) – R. Lukaku, Alexis Sánchez (72. Eriksen).

AC Milán G. Donnarumma – Conti, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Castillejo (80. Leao), Kessié (81. Paquetá), Binnásir, Çalhanoğlu – Rebić (84. Bonaventura), Ibrahimović.

Janov CFC - Cagliari Calcio 1:0 (1:0)

Branky: 43. Pandev. Rozhodčí: Calvarese – Vivenzi, Fiorito. ŽK:22. Pinamonti, 82. Radovanović, 90+2. Sturaro - 16. Cacciatore, 28. Simeone, 54. Nainggolan, 78. Pereiro, 79. Mattiello.

Janov CFC Perin – Biraschi, Soumaoro, A. Masiello – Ghiglione (39. Pandev), Radovanović, Schöne (53. P. Ankersen), Sturaro, Criscito – A. Sanabria, Pinamonti (75. Cassata).

Cagliari Calcio Cragno – Faragò (15. Walukiewicz), Pisacane, Klavan (77. Pereiro), Pellegrini – Nández, Cacciatore (24. Mattiello), Ionita – Nainggolan, João Pedro – Simeone.

Brescia Calcio - Udinese Calcio 1:1 (0:0)

Branky: 81. Bisoli - 90+2. de Paul. Rozhodčí: M. Piccinini – L. Manganelli, E. Caliari. ŽK:7. Jajalo, 52. Sema, 69. Fofana.

Brescia Calcio Joronen – Sabelli, Chancellor, Cistana, Martella – Špalek (59. Zmrhal), Tonali, Dessena (69. B. Bjarnason), Bisoli – Ayé, Balotelli (C) (84. Al. Donnarumma).

Udinese Calcio Musso – De Maio, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, Jajalo (52. Mandragora), Fofana, de Paul, Sema (79. Zeegelaar) – Okaka, Lasagna (C) (72. Nestorovski).

Parma Calcio 1913 - S. S. Lazio 0:1 (0:1)

Branky: 41. F. Caicedo. Rozhodčí: Marco Di Bello – Stefano Liberti, Emanuele Prenna. ŽK:35. Kucka, 67. Caprari, 90+1. Alves - 56. F. Caicedo, 58. Lucas Leiva.

Parma Calcio 1913 Colombi – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo (79. Gi. Pezzella) – Hernani, Brugman (61. Kulusevski), Caprari (67. Sprocati) – Kucka, Cornelius, Kurtić.

S. S. Lazio Strakoša – Patric, Acerbi, Luiz Felipe – Marušić (57. Lazzari), Parolo, Lucas Leiva (82. Cataldi), Alberto, Jony – F. Caicedo (62. Correa), Immobile.