Martin Nešpor pózuje v dresu Lubinu, vlevo jeho agent Viktor Kolář, vpravo...

Martin Nešpor pózuje v dresu Lubinu, vlevo jeho agent Viktor Kolář, vpravo klubový ředitel Piotr Burlikowski. | foto: www.sport-invest.cz

Nešpor dal gól za Lubin, Kliment skóroval v Dánsku. Rajtorala vyloučili

• 0
V šestém zápase v dresu Zaglebie Lubin se český fotbalový útočník Martin Nešpor poprvé trefil. Jeho tým ale v zápase 12. kola polské ligy podlehl 1:2 Lechii Gdaňsk. Svým prvním gólem pomohl k remíze Bröndby Kodaň na hřišti Nordsjaellandu útočník Jan Kliment.

Lechia vedla po poločase o dvě branky po trefách Janického a Kuswika. Nešpor nebyl v základní sestavě domácího týmu, v 39. minutě ale na hřišti nahradil záložníka Rakowského a čtyři minuty po přestávce z dorážky skóroval. Jeho spoluhráč z útoku a krajan Michal Papadopulos odehrál 70 minut.

Šestadvacetiletý Nešpor do Lubinu přestoupil v létě za osm milionů korun z pražské Sparty. S polskou Ekstraklasou má zkušenosti z minulé sezony, kdy hostoval v Piastu Gliwice a pomohl mu k nečekanému druhému místu 11 góly.

Polská fotbalová liga - 12. kolo: Leczna - Gdyně 0:0, Gliwice - Chorzów 2:1, Zaglebie Lubin - Gdaňsk 1:2 (za domácí gól Nešpor), Nieciecza - Bialystok 0:0, Poznaň - Wisla Krakov 1:1.

Dánsko

Nejlepší kanonýr loňského mistrovství Evropy do 21 let v Česku Jan Kliment poprvé skóroval v dánské lize. Bývalý hráč Jihlavy hostuje v Bröndby Kodaň z německého Stuttgartu, ve svém pátém startu v sezoně dal první gól.

Do utkání proti Nordsjaellandu nastoupil coby střídající hráč o poločase, na konečných 1:1 vyrovnal sedm minut před koncem.

Výsledky 13. kola: Sönderjyske - Viborg 1:0, Aarhus - Horsens 1:1, FC Kodaň - Silkeborg 2:0, Randers - Odense 3:0, Nordsjaelland - Bröndby Kodaň 1:1 (za hosty gól Kliment).

Turecko

Výsledky 7. kola: Kasimpasa - Gaziantepspor 0:0 (Pavelka za domácí odehrál posledních 20 minut, hostující Rajtoral dostal v 90. minutě červenou kartu, Kolář seděl na lavičce), Kayserispor - Besiktas 0:1, Adanaspor - Karabükspor 1:2, Genclerbirligi - Galatasaray 0:1, Basaksehir - Konyaspor 1:1, Bursaspor - Osmanlispor 0:0 (Sivok za domácí i Procházka za hosty odehráli 90 minut, domácí Necid seděl na lavičce), Fenerbahce - Alanyaspor 1:1, Trabzonspor - Akhisar 0:0.

Druhá anglická liga

Výsledky 12. kola: Huddersfield - Sheffield Wednesday 0:1 (Pudil za hosty odehrál 90 minut), Barnsley - Fulham 2:4, Blackburn - Ipswich 0:0, Brighton - Preston 2:2 (domácí Skalák zůstal na lavičce), Derby - Leeds 1:0 (domácí Vydra odehrál celý zápas), Newcastle - Brentford 3:1, Norwich - Rotherham 3:1, QPR - Reading 1:1, Wigan - Burton 0:0, Aston Villa - Wolverhampton 1:1, Huddersfield - Sheffield Wednesday 0:1 (Pudil hrál v dresu vítězů celý zápas).

Rusko

Výsledky 10. kola: CSKA Moskva - Ufa 1:0 (hostující Vaněk nastoupil v 68. minutě), Perm - Lokomotiv Moskva 0:0, Kazaň - Samara 3:0, Spartak Moskva - Rostov na Donu 1:0, Jekatěrinburg - Petrohrad 0:2, Orenburg - Tomsk 3:1 (Droppa hrál za hosty 83 minut, Jablonský zůstal mezi náhradníky).

Belgie

V utkání Mouscrion-Péruwelzu proti Genku došlo na souboj českých stoperů. Za domácí odehrál celé utkání Stefan Simič, za hosty nastoupil Jakub Brabec. Zápas skončil remízou 2:2.

Výsledky 10. kola: Charleroi - FC Bruggy 1:0, Kortrijk - Standard Lutych 3:3, St. Truiden - Westerlo 2:2, Waasland-Beveren - Eupen 4:2, Mouscron-Péruwelz - Genk 2:2, Gent - Waregem 3:0, Anderlecht - Lokeren 1:0, Mechelen - Ostende 2:3.

Nizozemsko

Výsledky 9. kola: Sparta Rotterdam - Tilburg 2:2, Utrecht - Deventer 3:0, PSV Eindhoven - Almelo 1:1 (za hosty hrál český fotbalista Jakub Navrátil 79 minut), Alkmaar - Arnhem 2:2, Groningen - Heerenveen 0:3, Twente Enschede - Zwolle 2:2, Excelsior Rotterdam - Roda Kerkrade 0:1, Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 1:2, Haag - Ajax Amsterodam 0:2 (Václav Černý byl v nominaci Ajaxu, ale na hřiště se nedostal).

Slovensko

Výsledky 12. kola: Michalovce - Trenčín 2:0 (31. Žofčák, 45.+1 Mensah), Myjava - Zlaté Moravce 2:0 (16. Kukol, 56. Machovec z pen.), Prešov - Ružomberok 2:1 (19. Katona, 53. Ashiru - 17. Kolčák), Trnava - Podbrezová 0:2 (50. Bernadina, 73. Viazanko), Dunajská Streda - Žilina 0:6 (17. a 82. Otubanjo, 11. Káčer, 30. Škvarka, 32. Špalek, 75. Hlohovský), Slovan Bratislava - Senica 2:0 (44. Soumah z pen., 90.+2 De Sa).

1. Žilina 12 10 1 1 31:8 31
2. Podbrezová 12 7 4 1 14:4 25
3. Myjava 12 7 2 3 15:10 23
4. Slovan Bratislava 12 6 2 4 18:15 20
5. Ružomberok 12 5 3 4 26:19 18
6. Trnava 12 4 5 3 15:14 17
7. Michalovce 12 5 2 5 12:17 17
8. Trenčín 12 4 2 6 16:21 14