Zraněný brankář Armando

Divák zranil brankáře, zápas se nedohrál

• 56
Sevilla - Fotbalové utkání španělské ligy mezi Betisem Sevilla a Athletikem Bilbao bylo předčasně ukončeno poté, co hostujícího brankáře Armanda v obličeji zranila plastová láhev. Tu na hřiště vhodil jeden z fanoušků. Gólman nebyl schopen pokračovat ve hře. Rozhodčí zápas přerušil v 72. minutě za stavu 2:1 pro Bilbao.

Podle agentury Reuters šel Armando za branku pro míč, když ho do obličeje trefila pravděpodobně plastová láhev.

Zdravotníci nejdříve brankáře ošetřili přímo na ploše. Pak ho ze hřiště odnesli na nosítkách.

"Armanda trefila láhev v oblasti pravého oka. Ještě na hřišti mu museli doktoři tržnou ránu sešít," píše se na oficiálních internetových stránkách Bilbaa.

Další zdravotní testy absolvuje Armando v neděli.

Do konce utkání zbývalo zhruba osmnáct minut. Kvůli incidentu se sudí rozhodl utkání předčasně ukončit.

"Útočník byl okamžitě zatčen bezpečnostní službou a pravděpodobně mu bude zakázán vstup na sportovní akce," uvedl na svém webu Betis.

Výsledky dalších zápasů španělské ligy najdete ZDE.

Není to první incident, ke kterému na stadionu Betisu Sevilla došlo. Před rokem v městském derby proti FC Sevilla ve čtvrtfinále Španělského poháru zasáhli fanoušci plastovou lahví do hlavy tehdejšího trenéra hostů Juandeho Ramose, jenž musel být odnesen na nosítkách (více ZDE).

I v tomto případě sudí zápas předčasně ukončil už v 57. minutě. Zbývající čas se dohrál už bez diváků na stadionu Getafe, španělský svaz potrestal Betis Sevilla uzavřením domácího hřiště na tři zápasy.