Chelsea zařídil výhru Terry, Čech nechytal

• 9
Londýn - Poslední vítěz Ligy mistrů si udržuje skvělou formu. Liverpool vyhrál v anglické nejvyšší soutěži posedmé za sebou a je už druhý o skóre před Manchester United, který doma remizoval s Evertonem. Suverénně první Chelsea zdolala v 16. kola nováčka z Wiganu branku Terryho, gólman Čech zůstal na lavičce. Naopak Arsenal prohrál v Newcastlu.

Chelsea si pojistila náskok v čele soutěže díky vítězství 1:0 nad ligovým nováčkem z Wiganu, který po výborném úvodu v soutěži prohrál počtvrté za sebou.

Čisté konto v brance obhájců titulu udržel Ital Cudicini, Petr Čech tentokrát zůstal mezi náhradníky. Těsnou výhru zajistila Chelsea hlavička kapitána Johna Terryho z 67. minuty.

Další ztrátu na nejlepší utrpěl Arsenal, který prohrál v Newcastlu 0:1. Po vyloučení Gilberta Silvy v 57. minutě hosté až do závěru utkání drželi nerozhodný stav, ale pět minut před koncem Peruánec Solano zajistil domácím cennou výhru.

Aston Villa ukončila po osmi zápasech vítěznou domácí sérii Boltonu, když na jeho hřišti remizovala 1:1. O dělbě bodů rozhodl v 88. minutě kolumbijský útočník Angel, jenž krátce předtím přišel do hry.

Milan Baroš, jenž neuspěl ve velké šanci hostů v prvním poločase, byl čtvrt hodiny před koncem střídán.

První domácí výhru v sezoně si připsal Birmingham a po vítězství 1:0 nad Fulhamem opustil předposlední místo. Zápas rozhodl v 84. minutě hlavičkou Butt a rozradostnil trenéra Steva Bruce, pod nímž se v poslední době začala kymácet židle. Jiří Jarošík nastoupil za Birmingham od 69. minuty.

Zápas v Blackburnu se příliš nevydařil obránci Tomáši Řepkovi, jehož West Ham prohrál 2:3. Po faulu českého fotbalisty vyrovnal Dickov na 1:1 a tentýž hráč vzápětí poslal domácí do vedení.

Řepka si ve druhé půli vysloužil žlutou kartu a navíc málem zavinil další gól, ale Savage po jeho faulu na Kuqiho trefil jen tyč.

Fotbalisté Liverpoolu měli od začátku utkání s Middlesbrough mírnou převahu, ale diváci se dočkali branek až skoro po hodině a čtvrt. Morientes mohl ve druhém poločase skórovat už dříve, ale jeho střelu ze 30 metrů i hlavičku z hranice pokutového území brankář Mark Schwarzer s problémy chytil.

V 71. minutě už byl ale na Morientesovu ránu krátký a o šest minut později se trefil španělský kanonýr podruhé. Šanci na zvrat vzal hostům definitivně šest minut před koncem Chris Riggott, který během chvíle uviděl dvě žluté karty a byl vyloučen.

Liverpool neinkasoval v součtu všech soutěží podesáté za sebou, čímž stanovil klubový rekord.

Manchester United po vyřazení z pohárové Evropy prožil další zklamání, když
pouze remizoval 1:1 s patnáctým Evertonem. Obě branky padly v rychlém sledu na začátku utkání - nejprve McFadden po sedmi minutách poslal hosty do vedení, o osm
minut později alespoň vyrovnal Giggs.

Tottenham si díky brankám Mida a Defoa v poslední pětiminutovce zajistili výhru 3:1
nad Portsmouthem a přiblížili se na bod třetímu Manchesteru United, poražený tým i se staronovým koučem Harrym Redknappem zůstal předposlední.

Výsledky 16. kola:
Manchester United - Everton 1:1
(15. Giggs - 7. McFadden)
Liverpool - Middlesbrough 2:0 (71. a 77. Morientes)
Birmingham - Fulham 1:0 (84. Butt)
Blackburn - West Ham 3:2 (56. z pen. a 57. Dickov, 76. Kuqi - 45. Zamora, 63. Harewood)
Bolton - Aston Villa 1:1 (82. Diouf - 88. Angel)
Charlton - Sunderland 2:0 (42. Bent, 49. Ambrose)
Chelsea - Wigan 1:0 (67. Terry)
West Bromwich - Manchester City 2:0 (5. Kamara, 61. Campbell)
Newcastle - Arsenal 1:0 (83. Solano)
Tottenham - Portsmouth 3:1 (57. King, 85. Mido z pen., 90. Defoe - 24. LuaLua).