Grischa Promel (vlevo) a Pavel Kadeřábek (vpravo) z Hoffenheimu slaví gól do...

Grischa Promel (vlevo) a Pavel Kadeřábek (vpravo) z Hoffenheimu slaví gól do sítě Mönchengladbachu. | foto: ČTK

Z Čechů hrál celý zápas jen Kadeřábek. Jurásek má minutu, Čvančara žlutou

• 1
Zatímco jedenatřicetiletý Pavel Kadeřábek zvládl v zápase Hoffenheimu s Mönchengladbachem (4:3) celých devadesát minut, ostatní Češi pouze střídali: domácí David Jurásek na poslední sekundy, hostující Tomáš Čvančara zhruba na pětadvacet minut, během nichž dostal žlutou kartu za nesportovní chování.

Hoffenheim šel do vedení ve 36. minutě zásluhou Weghorsta, ale hostující Hack svou první trefou záhy srovnal. Po přestávce si domácí vybudovali dvoubrankové vedení díky gólům Promela a Kabaka. Nejlepší střelec Borussie nejprve v 78. minutě snížil a minutu před koncem završením hattricku dokonce srovnal, ale Mönchengladbachu to na body nestačilo.

Pár vteřin po Hackově osmém gólu v sezoně Bebou ve vápně našel přízemním centrem střídajícího Stacha, jenž rozhodl o vítězství Hoffenheimu.

Už nikdy Neverkusen! Bayer má titul, fanoušci zaplavili hřiště, slaví i tři Češi

Nenastoupil ani další český fotbalista Alex Král, který sledoval debakl Unionu Berlín s Bayernem Mnichov pouze z lavičky (1:5).

Bayern o poločase vedl o dvě branky zásluhou Goretzky a Kanea, jenž svůj 33. ligový gól vstřelil z přímého kopu. Po přestávce se dvakrát prosadil Müller a mezi jeho trefami zvýšil na 4:0 Tel. Čestný úspěch domácích zaznamenal v nastavení Vertessen.

V Heidenheimu se jako první mezi střelce zapsal ve 42. minutě hostující Šeško. Domácím se sice v 69. minutě podařilo srovnat zásluhou střídajícího Dovedana, jenž byl na hřišti jen několik desítek sekund, ale Lipsko pět minut před koncem strhlo zápas na svou stranu. O vítěznou branku se postaral nejlepší střelec hostů Openda, který tak vstřelil svůj 23. gól a ve střelecké tabulce je třetí za Kanem z Bayernu Mnichov (32) a Guirassym ze Stuttgartu (25). Lipsko je v tabulce čtvrté, na pátý Dortmund má náskok tří bodů a o 12 branek příznivější rozdíl skóre.

Wolfsburg porazil Bochum 1:0 díky brance Winda ze 43. minuty a ze třináctého místa má na barážovou pozici náskok pěti bodů. Šestnáctá Mohuč má však zápas k dobru. Václav Černý, jenž se v týdnu poprvé stal otcem, v nominaci domácího týmu chyběl.

Heidenheim - RB Lipsko 1:2 (0:1)

Branky: 69. Dovedan - 42. Šeško, 85. Openda. Rozhodčí: T. Welz – M. Thomsen, G. Kleve.. ŽK:61. Gimber, 83. Schöppner, 90+8. Traoré - 33. Henrichs. Diváci: 15 000.

Heidenheim K. Müller – Föhrenbach, Gimber (68. Theuerkauf), Mainka (C), Traoré – Maloney (54. Schöppner) – Beste, Sessa (85. Schimmer), Pieringer (68. Dovedan), Dinkçi (68. Thomalla) – Kleindienst.

RB Lipsko Gulácsi – Raum, Lukeba, Orbán (C), Henrichs (71. Simakan) – Simons (79. Elmas), X. Schlager, Haidara (79. Seiwald), Olmo (90+3. Klostermann) – Šeško (79. Baumgartner), Openda.

VfL Wolfsburg - VfL Bochum 1:0 (1:0)

Branky: 43. Wind. Rozhodčí: Reichel – Koslowski, Bandurski. ŽK:37. Bornauw, 53. Tomás, 68. Paredes, 85. Vranckx - 12. Osterhage, 87. Antwi-Adjei, 90+5. Stöger. Diváci: 20 000.

VfL Wolfsburg Pervan – Fischer (75. Kamiński), Bornauw, Lacroix – Zesiger, Vranckx, Tomás (65. Paredes), Baku (65. A. Sarr) – Wind (65. K. Behrens), Arnold (C) (90+2. Svanberg), Gerhardt.

VfL Bochum Riemann – Bernardo, Asano (46. Antwi-Adjei), Bero (68. Wittek), P. Hofmann – Losilla (C) (68. Daschner), Mašović – Osterhage (87. Förster), Passlack (81. Broschinski), K. Schlotterbeck – Stöger.

1. FC Köln - SV Darmstadt 98 0:2 (0:0)

Branky: 57. Klarer, 90+1. Vilhelmsson. Rozhodčí: Jollenbeck – Wickerman, Kamper. ŽK:88. Holtmann. Diváci: 50000.

1. FC Köln Schwäbe – Thielmann, Hübers, Chabot, Finkgräfe – Alidou (48. Maina), Martel (67. Tigges), Christensen (80. Uth), Kainz (C) (67. Huseinbašić) – Adamjan, Waldschmidt (67. Schmitz).

SV Darmstadt 98 Schuhen – Riedel, Klarer, Maglica – Bader, Kempe (C) (82. Karić), Gjasula (43. J. Müller), Nürnberger (82. Zimmermann) – Skarke (66. Holtmann), Seydel (48. Honsak), Vilhelmsson.

Hoffenheim - Mönchengladbach 4:3 (1:1)

Branky: 36. Weghorst, 58. Prömel, 66. Kabak, 90+1. Stach - 39. Hack, 78. Hack, 90. Hack. Rozhodčí: Storks – Siewer, Hüwe. ŽK:49. Kabak, 82. Beier, 90+4. Matarazzo (trenér) - 75. Itakura, 82. Čvančara. Diváci: 28000.

Hoffenheim Baumann (C) – Kabak (71. Brooks), Grillitsch, Drexler – Kadeřábek, Prömel (84. Stach), Tohumcu, Kramarić (84. F. Becker), Skov (90+4. Jurásek) – Weghorst, Beier (84. Bebou).

Mönchengladbach Nicolas – Friedrich (69. Ngoumou), Elvedi, Wöber – Lainer (69. Scally), Weigl (C), Itakura (90+2. Fukuda), Netz (90+2. Ullrich) – Reitz (69. Čvančara) – Pléa, Hack.

1. FC Union Berlín - Bayern Mnichov 1:5 (0:2)

Branky: 90. Vertessen - 29. Goretzka, 45+1. Kane, 53. Th. Müller, 61. Tel, 66. Th. Müller. Rozhodčí: S. Jablonski – S. Thielert, E. Beitinger. Diváci: 22 012.

1. FC Union Berlín Rønnow – Doekhi, Vogt, Leite (59. Juranović) – Trimmel (C) (59. Kaufmann), Schäfer (59. Laídúní), Tousart, B. Aaronson, Gosens – Volland (72. Knoche), Hollerbach (59. Vertessen).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich (71. Mazráwí), Kim Min-čä (59. Upamecano), Dier, Davies – Pavlović, Goretzka (71. Laimer) – Th. Müller (84. Zvonarek), Choupo-Moting (71. Zaragoza), Tel – Kane.