HATTRICK Polský útočník Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov na prstech pravé ruky ukazuje, kolik dál gól na Schalke. | foto: Reuters

Pavlenka dostal v Hoffenheimu tři góly, ten rozhodující od Kadeřábka

• 6
Český fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu rozhodl přestřelku proti Werderu Brémy, ve 2. kole německé bundesligy překonal krajana Jiří Pavlenku tři minuty před koncem, Hoffenheim tak vyhrál 3:2. Jiný český reprezentační gólman Tomáš Koubek inkasoval jednou, Augsburg hrál s Unionem Berlín 1:1.

Kadeřábek si sedmý gól v bundeslize připsal v 87. minutě po rohovém kopu, Pavlenka se za jeho přesnou hlavičkou pouze ohlédl. Český obránce využil početní výhodu, ve které domácí hráli od 77. minuty poté, co byl po dvou žlutých kartách během osmi minut vyloučen Johannes Eggestein.

V prvním poločase poslal Brémy do vedení Niclas Füllkrug, za domácí po přestávce skóre otočili Ermin Bičakčič a Ihlas Bebou. Werderu se však následně i v oslabení podařilo vyrovnat, čtyři minuty po Eggesteinově vyloučení se prosadil Juja Osako.

Brémy, za které vedle Pavlenky nastoupil i Theo Gebre Selassie, tak i ve druhém utkání nové sezony dostaly tři branky a jsou bez bodu.

Jen o bod lépe je na tom Augsburg, který remizoval 1:1 s nováčkem Unionem Berlín. Brankáře Koubka překonal v 80. minutě Sebastian Andersson a hosté nerozhodný výsledek udrželi, přestože posledních sedm minut hráli v deseti.

Koubek po přestupu z Rennes začal nové angažmá debaklem, před týdnem na hřišti favorizovaného Dortmundu inkasoval pět branek. Porážku odnesl jeho krajan Marek Suchý, který v druhém kole seděl na lavičce.

Prvního vítězství se na druhý pokus dočkal obhájce titulu Bayern, který díky hattricku Roberta Lewandowského uspěl 3:0 na hřišti Schalke. Polský kanonýr se v úvodních dvou kolech trefil pětkrát, když navázal na dva góly z úvodní remízy 2:2 s Herthou Berlín. V bundeslize zaznamenal devátý hattrick, víc jich v historii dalo jen pět hráčů.

Jednou brankou se na výhře Lipska nad Frankfurtem podílel Timo Werner, který měl podle médií namířeno do mistrovského Bayernu Mnichov. Jeho klub však informoval, že s útočníkem podepsal novou smlouvu.

Werner, který se po vleklém jednání upsal klubu do léta 2023, se prosadil v desáté minutě a navázal na gól z úvodního kola, v němž přispěl k triumfu 4:0 nad Unionem Berlín. Na 2:0 zvýšil v 80. minutě Yussuf Poulsen a i když minutu před koncem snížil Goncalo Paciencia, Lipsko těsné vedení udrželo.

Dortmund v druhém kole nastoupil už v pátek a v Kolíně nad Rýnem zvítězil 3:1.

Výsledky 2. kola: Schalke - Bayern Mnichov 0:3 (20. z pen., 50. a 75. Lewandowski)Augsburg - Union Berlín 1:1 (60. Vargas - 80. Polter), Düsseldorf - Leverkusen 1:3 (82. Morales - 6. vlastní Baker, 33. Aranguiz, 39. Bellarabi), Hoffenheim - Brémy 3:2 (54. Bičakčič, 59. Bebou, 87. Kadeřábek - 42. Füllkrug, 81. Osako), Mohuč - Mönchengladbach 1:3 (18. Quaison - 72. a 78. Plea, 31. Lainer), Paderborn - Freiburg 1:3 (3. Mamba - 21. Waldschmidt z pen., 40. Petersen, 90. Kwon Čchang-hun), Kolín nad Rýnem - Dortmund 1:3 (29. Drexler - 70. Sancho, 86. Hakimí, 90.+4 Alcácer), Lipsko - Eintracht Frankfurt 2:1 (10. Werner, 80. Poulsen - 90. Paciencia), Hertha Berlín - Wolfsburg 0:3 (9. Weghorst z pen., 82. Brekalo, 90.+1 Roussillon).

Hertha BSC - VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

Branky: 9. Weghorst, 82. Brekalo, 90+1. Roussillon. Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos. ŽK:36. Duda. Diváci: 42 738.

Hertha BSC Jarstein – Klünter, Stark, Rekik, Kalou (70. Redan) – Grujić – Darida (61. Selke), Mittelstädt, Duda (75. Löwen) – Lukebakio, Ibišević (C).

VfL Wolfsburg Casteels – Knoche, Guilavogui (C), Brooks – William, X. Schlager (84. Gerhardt), Arnold, Roussillon – Klaus (63. Mehmedi), Joao Victor (77. Brekalo) – Weghorst.

FC Schalke 04 - Bayern Mnichov 0:3 (0:1)

Branky: 22. Lewandowski, 52. Lewandowski, 78. Lewandowski. Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.

FC Schalke 04 Nübel (C) – Kenny, Stambouli, Nastasić, Oczipka – McKennie, Mascarell (62. Sané) – D. Caligiuri, Harít (88. Mercan), Raman (53. Kutucu) – Burgstaller.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Pavard, Süle, Lucas Hernández (79. Javi Martínez), Alaba – T. Müller (59. Coutinho), Kimmich, Tolisso – Gnabry (60. Perišić), Lewandowski, Coman.

TSG 1899 Hoffenheim - Werder Brémy 3:2 (0:1)

Branky: 56. Bičakčić, 61. Bebou, 90. Kadeřábek - 45. Füllkrug, 83. Osako. Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth. ŽK:48. Rudy, 90+3. Bittencourt - 36. Klaassen, 72. J. Eggestein, 90+4. N. Moisander, 90+5. Harnik. ČK:77. J. Eggestein.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – S. Posch, Vogt (C), Bičakčić – Kadeřábek, Rudy, Geiger (90+1. Bittencourt), Stafylidis – Skov (71. Grillitsch), Bebou, Baumgartner (63. Belfodil).

Werder Brémy Pavlenka – Gebre Selassie, Toprak (18. Möhwald), N. Moisander (C), Friedl – M. Eggestein, Şahin (90. C. Pizarro), Klaassen – J. Eggestein, Osako (88. Harnik), Füllkrug.

1. FSV Mohuč 05 - Borussia Mönchengladbach 1:3 (1:1)

Branky: 18. Quaison - 31. Lainer, 77. Pléa, 80. Embolo. ŽK:45. Onisiwo, 45+5. Niakhaté - 86. Zakaria, 89. Kramer.

1. FSV Mohuč 05 F. Müller – Brosinski, Hack, Niakhaté, Aaron Martín – E. Fernandes (72. Baku), Malong (82. Burkardt), Latza (C) – Boëtius – Onisiwo, Quaison (66. Awoniyi).

Borussia Mönchengladbach Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi (45+1. Jantschke), Wendt – Bénes, Zakaria, Johnson (81. Kramer) – Neuhaus – Thuram (63. Embolo), Pléa.

FC Augsburg - 1. FC Union Berlín 1:1 (0:0)

Branky: 59. Vargas - 80. Andersson. Rozhodčí: R. Schroder. ŽK:36. R. Khedira, 45. Vargas, 71. Hahn. ČK:83. Schlotterbeck.

FC Augsburg Koubek – Max, R. Khedira, Jedvaj, Lichtsteiner – Baier (C), Gruezo (74. Oxford) – Vargas (66. Richter), Gregoritsch, Hahn – Niederlechner (88. Finnbogason).

1. FC Union Berlín Gikiewicz – Lenz, Schlotterbeck, Subotić, Trimmel (C) – Andrich, Prömel – Bülter, Becker (67. Abdullahi) – Ujah (71. Polter), Ingvartsen (71. Andersson).

SC Paderborn 07 - SC Freiburg 1:3 (1:2)

Branky: 3. Mamba - 21. Waldschmidt, 40. Petersen, 90. Kwon Čang-hoon. Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen. ŽK:42. Hünemeier, 63. Vasiliadis, 67. Gjasula - 45+1. Gondorf. Diváci: 14 322.

SC Paderborn 07 J. Huth – Dräger (83. Pröger), Strohdiek (C), Hünemeier, Collins – Cauly (69. Holtmann), Vasiliadis, Gjasula, Antwi-Adjei – Mamba (75. Gueye), Michel.

SC Freiburg Schwolow – Lienhart, Koch, Schlotterbeck – Schmid, Gondorf (62. Frantz), Höfler, Günter (C) – Borrello (85. Kwon Čang-hoon) – Waldschmidt (78. Höler), Petersen.

Fortuna Düsseldorf - Bayer Leverkusen 1:3 (0:3)

Branky: 82. Morales - 6. L. Baker, 33. Aránguiz, 39. Bellarabi. Rozhodčí: P. Ittrich. ŽK:49. L. Baker, 61. Morales, 77. Zimmermann, 88. - 14. Aránguiz, 80. Tah. Diváci: 44 538.

Fortuna Düsseldorf Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Thommy, Morales, L. Baker (67. Bodzek), Suttner (46. Tekpetey) – Karaman (59. Kownacki), Hennings (C).

Bayer Leverkusen Hrádecký – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz, Demirbay (83. Amiri) – Havertz – Bellarabi, Volland (77. Alario), Bailey (66. Diaby).

RB Lipsko - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)

Branky: 11. Werner, 83. Y. Poulsen - 90+2. Paciência. Rozhodčí: Cortus – Heft, Beitinger. ŽK:8. Demme, 61. Y. Poulsen - 44. Paciência, 69. Joveljić, 90+5. Kohr.

RB Lipsko Gulácsi – Mukiele, Konaté, Orban – Klostermann, Demme (46. Laimer), Nkunku (62. Forsberg), Halstenberg – Sabitzer, Y. Poulsen, Werner (82. Lookman).

Eintracht Frankfurt Trapp – D. Abraham (90. A. Touré), Hasebe, Kohr – N'Dicka, Rode (80. de Guzmán), Durm (80. Chandler), Kostić, Kamada – Paciência, Joveljić.