Marco Reus z Dortmundu posílá míč přes zeď v utkání na hřišti Kolína.

Marco Reus z Dortmundu posílá míč přes zeď v utkání na hřišti Kolína. | foto: AP

Dortmund v předehrávce zvítězil v Kolíně. Soupeře srazil v závěru

• 0
Pořádně krutý závěr museli vytrpět fotbalisté Kolína v předehrávce 2. kola německé ligy. Dvacet minut před koncem vedli nad Dortmundem 1:0, jenže silný závěr favorizovaného soupeře je poslal do kolen s prohrou 1:3.

Domácí tým dostal v 29. minutě do vedení nehlídaný Drexler, k němuž po rohu doputoval míč přes celé malé vápno. Borussia se snažila odpovědět, ale Alcácerovu i Reusovu šanci zneškodnil brankář Horn.

Vyrovnat se podařilo až v 70. minutě Sanchovi střelou uvnitř šestnáctky a střídající Maročan Hakimí čtvrt hodiny nato hlavou rozhodl. V nastavení ještě po rychlém protiútoku pojistil výhru Dortmundu nad bundesligovým nováčkem Alcácer.

Kolín, který do soutěže vstoupil porážkou 1:2 ve Wolfsburgu, nezískal bod ani napodruhé.

1. FC Kolín nad Rýnem - Borussia Dortmund 1:3 (1:0)

Branky: 29. Drexler - 70. Sancho, 86. Hakimí, 90+4. Alcácer. Rozhodčí: Dingert – Christ, Geracht. ŽK:45. B. Verstraete, 90. Ehizibue - 58. Ł. Piszczek.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Hector – Schindler (74. Kainz), Schirí, B. Verstraete, Drexler – J. Córdoba (55. Terodde), Modeste (81. Höger).

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, N. Schulz (62. Hakimí) – Witsel, Weigl (62. Brandt) – Sancho, Reus, T. Hazard (85. Bruun Larsen) – Alcácer.