Brazilec Vagner udržel CSKA v čele

Moskva - Dvě gólové trefy brazilského útočníka Vagnera Lovea pomohly fotbalistům CSKA v vítězství v městském derby nad FK Moskva 2:1. "Vojáci" si tak udrželi první místo v tabulce. Obhájci titulu mají stále dvoubodový náskok před Spartakem, který v dalším moskevském derby porazil Dynamo 3:2.

Domácí otočili skóre v poslední čtvrthodině zásluhou gólu Bojarinceva a penaltě Brazilce Mozarta. Celý zápas v dresu vítězů odehrál Radoslav Kováč, Martin Jiránek na hřišti chyběl.

Vedoucí duo odskočilo třetímu Lokomotivu, který ve třetím dnešním duelu moskevských rivalů jen remizoval 0:0 s dosud předposledním Torpedem. Bez branek skončil také zápas Samary se Saturnem, v jehož brance udržel čisté konto Antonín Kinský.

Výsledky - 24. kolo:
CSKA Moskva - FK Moskva 2:1, Kazaň - Petrohrad 3:0, Lokomotiv Moskva - Torpedo Moskva 0:0, Rostov na Donu - Perm 1:1, Samara - Saturn MO 0:0, Spartak Moskva - Dynamo Moskva 3:2, Vladivostok - Tomsk 2:1.

NIZOZEMSKO

Dvěma góly v rozmezí dvou minut rozhodli fotbalisté Ajaxu Amsterodam o svém vítězství nad Haagem, kterým si pojistili první místo v nizozemské lize. Výhru 2:0 zařídili domácím Gabri,
jenž otevřel skóre ve 29. minutě, a Sneijder.

Ajax uhájil vedení v tabulce před mistrovským Eindhovenem, který rozstřílel poslední Spartu Rotterdam 7:0. Hattrickem se blýskl Peruánec Farfán. Ajaxu pomohl k udržení čistého konta i český obránce Zdeněk Grygera, jenž odehrál celý zápas a v závěru dostal žlutou kartu.

Amsterodamský soupeř pražské Sparty v Poháru UEFA absolvoval utkání v této sestavě: Stekelenburg - Ogararu, Heitinga, Grygera, Emanuelson -Gabri, Roger (68. Rosenberg), Sneijder - De Mul (76. Rosales), Huntelaar, Perez.

Fotbalisté Alkmaaru vyhráli jednoznačně 4:0 v Tilburgu a udrželi si na třetím místě tabulky jen minimální odstup za Ajaxem a PSV.  V dresu vítězů, kteří budou v listopadu soupeřem českého mistra Liberce v Poháru UEFA, se trefili v prvním poločase De Zeeuw a po přestávce Martens, Dembélé a střídající Koevermans, jenž je se šesti góly nejlepším střelem mužstva.

Trenér Alkmaaru Luis van Gaal dal příležitost sestavě: Sinouh - Steinsson, Jaliens, Opdam, De Cler - Mendes, De Zeeuw, Martens, Schaars (79. Molhoek) - Arveladze (62. Koevermans), Dembélé (70. Lens).

Výsledky - 9. kolo:
Ajax Amsterodam - Haag 2:0, Almelo - Waalwijk 1:1, Groningen - Excelsior Rotterdam 2:1, Nijmegen - Roda Kerkrade 0:0, PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 7:0, Breda - Utrecht 2:1, Feyenoord Rotterdam - Twente Enschede 2:1, Tilburg - Alkmaar 0:4.

NĚMECKO

Skandálem skončilo dnešní utkání Německého fotbalového poháru na stadionu třetiligového týmu Stuttgarter Kickers. Hlavní rozhodčí zápas s bundesligovou Herthou Berlín ukončil předčasně v 86. minutě poté, co jeden z domácích fanoušků trefil lahví do hlavy jeho asistenta. V té době vedla Hertha 2:0 a podle agentury SID téměř jistě vyhraje utkání 2. kola kontumačně.

O největší sportovní šok se postaral jiný tým ze třetí ligy Osnabrück, jenž po výhře 2:1 nepustil dál Borussii Mönchengladbach.

Na hřišti Duisburgu, jenž hraje druhou ligu, vypadl zase po porážce 2:3 v prodloužení Leverkusen. Až v závěru díky gólům slovenského dua Marek Mintál, Róbert Vittek odvrátil blamáž v Paderbornu Norimberk, za nějž odehráli celý zápas reprezentanti Tomáš Galásek a Jan Polák. Někdejší bundesligový král kanonýrů Mintál v 82. minutě vyrovnal na 1:1 a Vittek brzy po zahájení prodloužení vstřelil vítěznou trefu.

Výsledky - 2. kolo:
Cáchy - Aue (II) 4:2, Duisburg (II) - Leverkusen 3:2 v prodl., Essen (II) - Frankfurt 1:2, Osnabrück (III) - Mönchengladbach 2:1, Paderborn (II) - Norimberk 1:2 v prodl., Pfullendorf (III) - Offenbach (II) 0:2, Stuttgarter Kickers (III) - Hertha Berlín 0:2, Bayern Mnichov - Kaiserslautern (II) 1:0.

FRANCIE

Český fotbalista Marek Heinz dostal poprvé od trenéra Ivana Haška příležitost v základní sestavě St. Etienne a hned výrazným způsobem přispěl k vítězství. Devětadvacetiletý ofenzivní hráč nahrál na dva góly svého týmu, jenž po jasné výhře 4:1 nad Marseille postoupil do čtvrtfinále Ligového poháru. Olympique prohrál stejným výsledkem před třemi dny v lize s Lyonem.

Opačné pocity než Heinz si dnes prožil David Rozehnal, jehož Paris St. Germain nedovedlo k postupu dobře rozehraný zápas s Lyonem. Pětinásobný úřadující ligový mistr, který kraluje i letošní sezoně ve francouzské soutěži, otočil v závěrečných dvou minutách skóre díky dvěma brankám kapitána Wiltorda.

Rozehnal přišel na hřiště krátce předtím, než kanonýr Lyonu vyrovnal a vzápětí sledoval jeho druhý gól.

PSG, které se utká v Poháru UEFA s Mladou Boleslaví, hrál v sestavě: Alonzo - Mulumbu (83. Rozehnal), Armand, Dramé, Paulo César - Yepes, Cristian Rodriguez (66. Rothen), Chantome, E. Cissé - Diané (77. Pauleta), Pancrate.

Bordeaux postoupilo po výhře 1:0 v Auxerre, do zápasu nezasáhli domácí René Bolf ani Vladimír Šmicer v týmu hostí.

Výsledky - osmifinále:
St. Etienne - Marseille 4:1, Auxerre - Bordeaux 0:1, Lyon - Paris St. Germain 2:1.

ANGLIE

Fotbalisté Chelsea bez potíží postoupili do osmifinále Ligového poháru, kdy porazili Blackburn na jeho hřišti 2:0. Premiérový letošní start v základní sestavě oslavil úvodní brankou v 52. minutě Joe Cole, v závěru pojistila výhru svým prvním gólem v dresu anglického mistra letní posila Salomon Kalou.

V brance Chelsea se potřetí objevil náhradník za Petra Čecha a Itala Carla Cudiciniho Portugalec Hilário a udržel podruhé čisté konto.

Na postup se nadřel obhájce trofeje Manchester United, který na půdě třetiligového týmu Crewe Alexandra remizoval v normální hrací době 1:1. V soutěži ho udržela až branka Leeho ze 119. minuty.

Výsledky - 3. kolo:
Newcastle - Portsmouth 3:0, Milton Keynes - Tottenham 0:5, Crewe - Manchester United 1:2 po prodl., Blackburn - Chelsea 0:2, Liverpool - Reading 4:3, Charlton - Bolton 1:0.

SLOVENSKO

Krize fotbalistů Trnavy se dnes projevila i ve Slovenském poháru. Slavný klub, jemuž v lize patří až předposlední příčka a na jaře ho zřejmě čeká boj o záchranu, prohrál na penalty ve 3. kole s třetiligovým béčkem Ružomberku.

V normální hrací době skončilo utkání 1:1, když jediný gól favorizovaného Spartaku dal český útočník Lubomír Blaha. Do další fáze dnes postoupily také druholigové týmy Zlatých Moravců a Močenku. Třetí kolo zakončí 7. listopadu utkání Artmedia Bratislava - Rimavská Sobota.

Zlaté Moravce - Slovan Bratislava B 4:1, Ružomberok B - Trnava 1:1, na pen. 3:0, Močenok - Nemšová 2:1.

ŠPANĚLSKO

Fotbalisté Realu Madrid překvapivě jen remizovali 1:1 na hřišti třetiligové Ecije v prvním utkání čtvrtého kola Španělského poháru. V základní sestavě Realu se teprve podruhé v sezoně objevil David Beckham a vůbec první zápas od vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství světa odehrál Brazilec Ronaldo.

Jedinou branku madridského velkoklubu vstřelil v 66. minutě Ital  Cassano, jenž dorazil do sítě Diarrovu hlavičku po Beckhamově centru. O čtvrt hodiny později však vyrovnal domácí Agudo.

Odvety se hrají za dva týdny

Výsledky 4. kola, 1. zápasy: Portuense (III) - Valencie 1:2, Ecija (III) - Real Madrid 1:1, Gimnástica Segoviana (III) - FC Sevilla 0:1, Pena Sport (III) - Osasuna  0:0, Rayo Vallecano (II) - Espaňol 1:1, La Coruňa - Santander 1:0, Hercules (II) - Zaragoza 1:1, Málaga (II) - San Sebastian 4:1, Xerez (II) - Getafe 0:2, Castellón (II) - Villarreal 0:2, Huelva - Betis Sevilla 0:0, Bilbao - Mallorca 1:1, Badalona (III) - Barcelona 1:2.